چهارشنبه، اسفند ۱۰، ۱۳۹۰

جزئیات کامل از بازداشت گروهی شهروندان بهایی شیراز/ به همراه عکس


خبرگزاری هرانا - در ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ مأموران حکومت به خانه‌های تعداد زیادی از بهائیان شیراز یورش بردند و ۱۱ نفر را دستگیر کردند.
در پی تحقیقات گزارشگران هرانا، خانه‌ کلیه شهروندان مورد بازرسی قرار گرفت. بازرسی در بعضی موارد تا ۵ ساعت بطول انجامید با خشونت ماموران امنیتی نیز همراه بود و کامپیوتر‌ها، کتاب‌ها، عکس‌ها و وسایل شخصی که متعلق به متهم نبوده و مطالب دیگر مربوط به آئین بهائی توقیف وبدون تحویل صورتجلسه، وسایل را بهمراه بردند.

آزادی فوری یوسف ندرخانی خواست مسیحیان ایران و پیامی مهم برای جامعه جهانی مسیحی


Yousef_Nadarkhany
نشر شایعات بدون منبع درباره اتفاقاتی که رخ نداده نه تنها هیچ کمکی به وضعیت نامطلوب ندرخانی  پس از دو سال رنج و اسارت نمی کند، بلکه به تدریج باعث کم شدن حساسیت جهانی به این موضوع مهم می شود.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع نزدیک به وکلای پرونده یوسف ندرخانی، در دو ماه گذشته هیچ اتفاق جدیدی در پرونده او توسط منابع رسمی و موثق گزارش نشده است. پرونده این زندانی عقیدتی در مرحله دادگاه تجدید نظر استان می باشد و هنوز این دادگاه حکم اعدام صادره از سوی دادگاه بدوی را تائید یا رد نکرده است.

بازداشت جمعی از نوكیشان مسیحی در كلیسای خانگی در كرمانشاه


.
در پی هجوم ماموران امنیتی به یك كلیسای خانگی كه منجر به بازداشت ۱۳ تن از نوكیشان مسیحی شده است، هم اكنون ۳ تن از این افراد در مكان نامعلومی در بازداشت بسر می برند.
« محبت نیوز » - با فرا رسیدن كریسمس میلاد عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی ۲۰۱۲، تاكنون بطور متناوب خبرهایی از اجرای حكم دادگاههای انقلاب اسلامی برای نوكیشان مسیحی و بازداشت و هجوم ماموران امنیتی به اجتماع مسیحیان از سوی سایت «محبت نیوز» كماكان در رسانه ها منتشر شده است،

دومین گزارش به احمد شهید - دکتر وحید احمد فخرالدین، وکیل و مدافع حقوق بشر

 دومین گزارش به احمد شهید - دکتر وحید احمد فخرالدین، وکیل و مدافع حقوق بشر

 حضور محترم آقای احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص دومین گزارش بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران

انتقال فرین راسخی و فرحناز نعیمی به بند عمومی زندان کرمان


فرین راسخی و فرحناز نعیمی از بهائیان بازداشت شده در ۱۶ دی امسال، به بند عمومی منتقل شدند.
در روز ۱۶ دی‌ماه امسال و در حالی‌که جوانان بهایی سراسر کشور در این روز که از سوی جامعه‌ی بهایی، روز جوانان بهایی ایران نام‌گذاری شده است، مشغول برگزاری مراسم مذهبی خود بودند، مامورین امنیتی با حمله به مراسمی در شهر کرمان، ضمن فیلم‌برداری و گرفتن عکس از تمامی حاضرین و ضبط کلیه‌ی کتب مربوط به دیانت بهایی و دستگاه‌های کامپیوتر، اقدام به بازداشت خانواده‌ی برگزار کننده‌ی این مراسم کردند.

دوشنبه، اسفند ۰۸، ۱۳۹۰

خبر فوری - آزادی خانم گیتی حکیم پور و گزارشات بیشتر از بازداشت مسیحیان پس از توقیف تعداد زیادی کتاب مقدس در اصفهان


Esfahan__ketab
همزمان با این خبر آزادی گزارش دستگیریها ی بیشتر مسیحیان از اصفهان به گوش میرسد. این فشارها از زمانی شروع شد که هفته گذشته خبرتوقیف یک کامیون کتاب مقدس توسط نیروهای امنیتی درآن شهر منتشرشد.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در اصفهان و نزدیکان خانم گیتی حکیم پوردر خارج از کشور، این بانوی 78 ساله که در بامداد چهارشنبه سوم اسفند (22 فوریه 2010) در محل مسکونیش بازداشت شده بود ، روز شنبه 6 اسفند (25 فوریه 2010) با تلاش رهبران کلیساهای اسقفی اصفهان  از زندان آزاد شد.

بازداشت مجید عنایت از نوكیشان مسیحی در اصفهان


.همزمان با برگزاری جشن های كریسمس در كلیساها و بویژه در بین مسیحیان فارسی زبان در داخل ایران و علیرغم گذشت دو ماه از آغاز سال جدید میلادی، آنگونه كه پیش بینی می شد نیروهای امنیتی وابسته به دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی طبق روال هرساله فشارهای خود را بر علیه نوكیشان مسیحی شدت بخشیدند.

بدستور وزارت اطلاعات سرویس فارسی دو کلیسا در تهران تعطیل شد

.
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی طی دستوری از دو کلیسای رسمی در تهران خواسته که مراسم کلیسایی خود را به زبان فارسی لغو کنند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، به نقل از خبرگزاری کامپس دایرکت، مقامات امنیتی این دستور را در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سالجاری برای کلیسای پروتستان عمانوئیل و کلیسای انجیلی پطرس صادر نمودند.
این دو کلیسا آخرین کلیساهایی بودند که در روز جمعه مراسم کلیسایی به زبان فارسی برگزار می کردند.

بررسی ممنوعیت ارائه خدمات به مسیحیان فارسی زبان + ویدیو


.در بهمن ماه سالجاری به دستور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دو کلیسای مسیحی که در تهران به ثبت رسمی رسیده‌اند از ارائه خدمات به زبان فارسی منع شده‌اند.
کلیسای پروتستان «عمانوئل» و کلیسای انجیلی «پطرس » تا زمان دریافت ابلاغیه وزارت اطلاعات، عملن واپسین کلیساهایی بودند که همچنان هر هفته در روزهای جمعه در شهر تهران پاسخگوی خیل مراجعان به زبان فارسی بودند.

حكم ۳ سال حبس برای یك نوكیش مسیحی در كرمانشاه

.

دادگاه رسیدگی به پرونده «مسعود دلیجانی» از نوكیشان مسیحی كه وی پیش از این توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی  در جمع اعضای كلیسای خانگی بازداشت شده بود در دادگاه انقلاب اسلامی كرمانشاه برگزار گردید.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، این نوكیش مسیحی توسط دادگاه انقلاب اسلامی كرمانشاه به ۳ سال حبس تعزیزی محكوم شد.

یکشنبه، اسفند ۰۷، ۱۳۹۰

خودداری دو درویش گنابادی زندانی از انتقال به بیمارستان با دستبند


انتقال کاظم دهقان به زندان عادل آباد شیرازخانه حقوق بشر ایراندو تن از دراویش گنابادی زندانی از انتقال به بیمارستان با دستبند خودداری کردند.
تارنمای مجذوبان نور گزارش داده است که رضا انتصاری و افشین کرم پور در حالی که مسئولین یگان حفاظت زندان اوین برای اعزام آنها به بیمارستان قصد استفاده از دستبند را داشتند از زدن دستبند خودداری کرده و حاضر به اعزام به بیمارستان با دستبند نشدند.
این در حالی است که براساس تبصره ١ماده ٢٣۵ آیین نامه اجرایی سازمان زندانها استفاده از دستبند در اعزام محکومان و متهمان به مراجع قضایی، مراکز درمانی، تربیتی، آموزشی مجاز نیست.

شاهین موسوی، دانشجوی دانشگاه طبری بابل، اخراج شد


خبرگزاری هرانا - شاهین موسوی دانشجوی رشته عمران دانشگاه غیر انتفاعی طبری بابل به علت اعتقادات مذهبی از دانشگاه اخراج شد.
به گزارش تارنمای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، مسئولین دانشگاه طبری بابل ابتدا از حضور این دانشجوی بهایی در کلاس های درس جلوگیری کرده و وی را به سازمان سنجش ارجاع داده اند. پس از آن حراست دانشگاه با جلوگیری از ورود وی به دانشگاه، اعلام کرده اند که وی برای پیگیری به وزارت علوم مراجعه کند.

بیخبری از وضعیت دو شهروند بهایی در شیراز


خبرگزاری هرانا - از وضعیت ایمان رحمت پناه و هومن زارعی دو تن از شهروندان بهایی بازداشت شده اخیر شیراز هیچ اطلاعی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی رغم پیگیری‌های مکرر از سوی خانواده‌ی این دو بازداشتی، تاکنون هیچ پاسخ روشنی در خصوص وضعیت این دو شهروند بهایی به ایشان داده نشده است.

در يک مستند بی‌سابقه تابوی صدساله ايرانی به نمايش در می‌آيد


در يک مستند بی‌سابقه تابوی صدساله ايرانی به نمايش در می‌آيد
لس‌آنجلس، ایالات متّحدۀ آمریکا، ۲ اسفند ۱۳۹۰ (۲۱ فوریه ۲۰۱۲) سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی – یک فیلم سینمایی که آزار بهائیان را در ایران بررسی میکند، این هفته، پیش از نمایش بر پرده‌های سینمایی در سراسر ایالات متّحده و کشورهای دیگر، در لس‌آنجلس اکران میشود.
تابوی ایرانی کار فیلمساز سرشناس هلندی-ایرانی، رضا علّامه‌زاده، است.
آقای علّامه‌زاده، که بهائی نیست، میگويد: «با وجود آن که از ورود به وطنم محروم هستم، توانستم در بخشهای دورافتاده‌ای در ایران با کمک دوستان علاقه‌مند فیلم بگیرم، دوستانی که جان خود را به خطر انداختند تا صحنه‌هایی را که لازم داشتم ضبط کنند.»
او میگويد: «من طیّ سالها کار به عنوان فیلمساز چندین مستند چالش‌انگیز ساخته‌ام، امّا هیچ یک از آنها به دشواری ساخت تابوی ایرانی نبود.»
فیلم در ایران آغاز میشود و سفر یک زن بهائی و دختر ۱۴ ساله‌اش را دنبال میکند که تصمیم گرفته‌اند همۀ دارایی‌های خود را بفروشند و کشور را ترک کنند و در غرب پناهندگی بگیرند.
این فیلم به تلاش‌های جامعۀ بهائی ایران برای آموزش اعضای جوان خود، که از آموزش عالی محروم‌اند، نيز میپردازد و – برای نخستين بار – صدای بهائیانی را که در روستای ایول در استان شمالی مازندران املاکی داشته و به آزار طولانی دچار بوده‌اند، به گوش جهانيان میرساند.
آقای علّامه‌زاده میگويد نام تابوی ایرانی را برای اين برگزیده است که به نظر او حتّی آن دسته از ایرانیانی که باور دارند بهائیان باید از حقوق بشر خود برخوردار باشند، دربارۀ این مسئله ساکت میمانند.
  1. فیلمساز هلندی-ایرانی، رضا علّامه‌زاده، کارگردان تابوی ایرانی. او میگوید: «این شخصیترین… »
آقای علّامه‌زاده اضافه میکند: «من باید ساختن این فیلم را زودتر شروع میکردم. در زمانی که تحقیق میکردم، متوجه شدم همۀ بخشهای مختلف اجتماع بر اساس جنسیت، قومیت، زبان و دین خود تحت فشار هستند، امّا بهائیان بالاترین درجۀ محرومیت را دارند – حتّی مرده‌هایشان امنیت ندارند و گورستانهایشان مورد یورش قرار میگیرد. بنابراین، نگاه من صرفاً با تمرکز بر جنبۀ حقوق بشر است. میخواستم تصویر کنم که حقوق بهائیان تا چه حد نقض میشود.»
او میگويد: «تابوی ایرانی شخصیترین مستندی است که تا به حال ساخته‌ام.»
بدعت ديگر اين فيلم مصاحبه‌هایی است با سیاستمداران، نویسندگان و دانشگاهیان ایرانی که به ندرت به صورت عمومی دربارۀ «مسئلۀ بهائیان» ایران سخن گفته‌اند. از جملۂ اين افراد يکی ابوالحسن بنی‌صدر، اوّلین رئيس جمهور ایران پس از انقلاب اسلامی سال ۵۷ (۱۹۷۹)، است.
شیرین عبادی، وکیل حقوق بشر و برندۀ جایزۀ نوبل صلح، نيز محروم کردن بهائیان از شغلهای معیّنی را زیر سؤال میبرد. خانم عبادی میگوید: «برای کار... برای کسب صادقانۀ درآمد یا برای گرفتن جواز کسب، برای باز کردن یک مغازۀ تعمیر کفش یا یک رستوران، لازم نیست مسلمان باشید. در کجای اسلام گفته شده یک کفّاش باید مسلمان باشد؟»
تابوی ایرانی جمعه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) در لس‌آنجلس اکران میشود و در هفته‌های آینده در هلند، مونترال و تورنتو در کانادا و در آتلانتا، شیکاگو، اورلاندو، ساندیهگو، سانفرانسیسکو و شهر واشنگتن در ایالات متّحدۀ آمریکا روی پرده خواهد رفت. جزئیات کامل نمایش فیلم در تارنمای آن به آدرس http://www.iraniantaboo.com یافت میشود.

بازداشت بانوی ۷۸ ساله مسیحی توسط ماموران اطلاعات در اصفهان


.
مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در جهت مقابله با گسترش مسیحیت و كلیساهای خانگی در كشور در اقدامی تا كنون بسیاری از نوكیشان مسیحی را در برخی شهرهای ایران بازداشت نمودند، در همین راستا طی روزهای گذشته ماموران امنیتی یك بانوی مسیحی ۷۸ ساله مسیحی را در شهر اصفهان نیز بازداشت كردند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز »، خانم " گیتی حكیم پور " از  خادمین  مسیحی ساكن اصفهان توسط ماموران امنیتی در آپارتمان محل اقامت خود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

بازداشت مجید عنایت از نوكیشان مسیحی در اصفهان


.
همزمان با برگزاری جشن های كریسمس در بین كلیساها و بویژه مسیحیان فارسی زبان در داخل ایران و علیرغم گذشت دو ماه از آغاز سال جدید میلادی، آنگونه كه پیش بینی می شد نیروهای امنیتی وابسته به دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی طبق روال هرساله فشارهای خود را بر علیه نوكیشان مسیحی شدت بخشیدند.

تلاش نهاد امریكایی برای اطلاع از زنده بودن یوسف ندرخانی

.

مرکز آمریکایی «قانون و عدالت» اعلام کرده که براساس اطلاعات دریافتی حکم اعدام کشیش یوسف ندرخانی احتمال دارد توسط محاکم قضایی ایران صادر شده باشد.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از مردمك، یك نهاد آمریکایی روز  ۲۲ فوریه (سوم اسفند) گفته است که درحال تلاش است تا از زنده بودن یوسف ندرخانی در ایران مطلع شود.
گفته می شود یوسف ندرخانی، شهروند ایرانی که به اتهام ارتداد (خروج از دین اسلام) از سال ۸۸ در ایران زندانی است از درخواست دادگاه برای توبه امتناع کرده و از چهار ماه پیش تاکنون رسانه‌های ایران گزارشی از وضعیت او منتشر نکرده‌اند.

جمعه، اسفند ۰۵، ۱۳۹۰

تداوم پلمپ اماکن کسب بهاییان در سمنان


خبرگزاری هرانا - در پی تشدید فشارهای اقتصادی بر شهروندان بهایی در طی چند ماهه اخیر تعدادی از محل‌های کسب چند شهروند بهایی ساکن سمنان توسط اداره اماکن (به دستور اداره اطلاعات) پلمپ شده و پیگیری‌های انجام گرفته توسط صاحبان این مشاغل تاکنون ثمری نداشته و در بعضی موارد به لغو جواز هم منتهی شده است.

تفتیش منزل یک شهروند بهایی ساکن قائم شهر


خبرگزاری هرانا - روز سه شنبه، ۱۸ بهمن ماه، ماموران امنیتی منزل یک شهروند بهایی ساکن قائم شهر به نام "فروغ عطاییان" را مورد تفتیش قرار دادند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، حوالی ظهر روز سه شنبه پنج نفر از ماموران اداره‌ی اطلاعات قائم شهر با حکم بازرسی به منزل دکتر فروغ عطاییان شهروند بهایی ساکن شهر مزبور مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط کتب، عکس‌ها و نوارهای مذهبی محل را ترک نمودند. 

هجوم ماموران امنیتی به منزل كشیش كلیسای اصفهان


.
در راستای افزایش فشار بر جامعه مسیحیان فارسی زبان ایران بار دیگر ماموران امنیتی با هجوم به منزل یكی از كشیشان كلیسای اصفهان بدون هیچ توضیحی ضمن بازداشت ، وی را به مكان نامعلومی انتقال دادند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، آقای " حكمت سلیمی " كشیش كلیسای رسمی پولس در اصفهان بازداشت شد.

محرومیت یک معلم از تدریس به دلیل اعتقادات مذهبی


پس از  ۲ روز از اخراج بصورت شفاهی به ایشان  ابلاغ شده است که ادامه اشتغال او منوط به دست کشیدن از اعتقاد به دین یاری و گرویدن به دین اسلام (شیعه) شده است.
.علی نظری (جلالوند) شاعر، نویسنده و پژوهشگر پیرو دین یاری (اهل حق) پس از ده سال تدریس در مدارس صحنه و کرمانشاه به دلیل اعتقاد به این آئین اخراج شد.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از  هرانا از کرمانشاه، هفته گذشته آموزش و پرورش صحنه طی نامه‌ای رسمی به استناد نامه هسته گزینش آموزش و پرورش کرمانشاه این موضوع را به وی ابلاغ کرد.

بی خبری و تداوم بازداشت ۱۱ جوان بهایی در شیرازبا وجود گذشت بیش از دو هفته از دستگیری ۱۱ جوان بهائی در شیراز از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست.
بازداشت این ۱۱ بهایی در حالی ادامه پیدا می‌کند که از ورود خانواده‌ی آنان به دادسرای انقلاب اسلامی شیراز جهت پی گیری  وضعیت پرونده و اتهام عزیزانشان ممانعت نیز  به عمل می آید.

پنجشنبه، اسفند ۰۴، ۱۳۹۰

 آزادی موقت بازداشت شدگان مسیحی كلیسای جماعت ربانی اهواز


.
در پی یورش گسترده ماموران امنیتی در روز جشن کریسمس در ماه دسامبر ۲۰۱۱ به کلیسای خانگی جماعت ربانی اهواز، که منجر به بازداشت جمعی از اعضا وخادمین آن کلیسا شده بود ، دو تن از بازداشت شدگان این حادثه با سپردن وثیقه بطور موقت آزادشدند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز »، دو تن از بازداشت شدگان حادثه هجوم ماموران امنیتی به كلیسای خانگی جماعت ربانی شهر اهواز، سرانجام - امروز- در تاریخ ۲ اسفند ماه ۱۳۹۰ ( ۲۱ فوریه ۲۰۱۲) پس از تحمل ۲ ماه بازداشت و بلاتكلیفی از زندان آزاد شدند.

دو شهروند بهایی ساکن مشهد به حبس محکوم شدند


خبرگزاری هرانا – دو شهروند بهایی ساکن مشهد که در تیر ماه سالجاری بازداشت شده بودند به حبس محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از مشهد، بر اساس حکم دادگاه انقلاب مشهد ژیلا رضوانی و سعیده فروغی (نگاری) به اتهام تبلیغ بهائیت به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شدند که حکم مزبور به مدت ۵ سال به تعلیق در آمده است.
یادآوری می‌شود نامبردگان در تیرماه ۹۰ مدتی بازداشت بوده‌اند که پس از اخذ وثیقه تا اعلام حکم آزاد شده‌اند.

چهارشنبه، اسفند ۰۳، ۱۳۹۰

خبر فوری – آزادی موقت کشیش کلیسای جماعت ربانی اهواز و یکی از خادمان ، ابهام در وضعیت آزادی خادم دیگر آن کلیسا!


Ahwaz_112
"فرهاد سبک روح" رهبر و "ناصر ضامن دزفولی" یکی از خادمان کلیسای جماعت ربانی اهواز با قید وثیقه  تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شدند. آیا "داوود علیجانی" یکی دیگر از خادمان کلیساهم آزاد شده است؟
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی استان خوزستان، کشیش فرهاد سبک روح ، رهبر کلیسای جماعت ربانی اهواز پس از 2 ماه بازداشت از زندان کارون اهواز آزاد شد. همزمان ناصر ضامن دزفولی نیز آزاد گردید ولی  درباره آزادی یکی دیگر از خادمان به نام داوود علیجانی اخبار ضد و نقیضی وجود دارد.

آزادی سه شهروند مسیحی کلیسای جماعت ربانی اهواز و تهران


“كشیش فرهاد سبكروح” و “ناصر ضامن دزفولی” دو تن از اعضای کلیسای جماعت ربانی اهواز با تودیع وثیقه از زندان کارون اهواز و “ماسیس موسسیان” از اعضای کلیسای جماعت ربانی تهران نیز با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر آزاد شد.
به گزارش هرانا، کشیش فرهاد سبک روح به همراه ناصر ضامن دزفولی و داود علیجانی از بازداشت شدگان مراسم کریسمس ۲۰۱۱ در اهواز بودند که دو تن از ایشان امروز پس از دو ماه از سوی دادگاه انقلاب اهواز با تبدیل قرار وبازداشت به وثیقه آزاد شدند. 

ناتولی درخشان، شاعر بهائی بازداشت شد


ناتولی درخشان شاعر و نویسنده بهائی ساکن شهرستان ساری صبح سه شنبه دوم اسفند ماه دستگیر توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.
ناتولی درخشان شاعر و نویسنده بهائی ساکن شهرستان ساری صبح سه شنبه دوم اسفند ماه توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.

ترانه ترابی،شهروند بهایی به ۵ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد


 ”ترانه ترابی” شهروند بهایی ساکن سمنان از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
 به گزارش هرانا از سمنان، طبق حکم دادگاه انقلاب شهر سمنان نامبدره به اتهامات تشکیل و راه اندازی گروه غیرقانونی با اهداف تشکیلاتی (منظور تشکیلات مذهبی بهایی است) به نفع اجانب ومعاندین نظام، عضویت در گروه غیرقانونی (منظور جلسات آئین بهایی است) با هدف جذب مسلمانان و ترویج اهداف تشکیلاتی علیه نظام به نفع اجانب، وتبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به نفع اجانب به پنج سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

ویدئوی كشتارمسيحيان ايران,دفاعيه كشيش مهدي ديباج دربيدادگاه2

كشيشان مسيحي ايران:اگردرايران كشته شويم ولي ميخواهيم دنيا با خبر شود كه در ايران تحت رژيمي كه مدعي مذهبي بودن است چه ميگذرد. 
واي برشمااي فقيهان كه بارهاي گران برمردم مي نهيد
واي برشما راهنمايان كوركه پشه را صافي ميكنيد وشتر را فرو مي بلعيد. اين صداي مسيح وبانك ناقوس كليساهاي گرگان است 5.دادگاه كليساي گرگان را تعطيل كرده 5 مسيحي چنان مورد ضرب وشتم قرار گرفته اند 
سيماي آزادي29دي1390

سه‌شنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۹۰

دستور اجرای حکم اعدام کشیش یوسف ندرخانی صادر شد


اجرای حکم یوسف ندرخانیبابک اجلالی
یوسف ندرخانی کشیش در بند کلیسای ایران که از دو سالقبل در زندان لاکان رشت بسر میبرد در اوئل مهرماه امسال مورد محاکمه و حکم اعدام وی به اتهام”ارتداد ملی” صادر شد.
هرچند تاکنون در هیچ یک از مقررات جزایی ایران، “ارتداد” به عنوان”جرم” تعریف نشده است، اما از ابتدای انقلاب، شماری از ایرانیان با اتهام ارتداد بازداشت، محاکمه و در برخی از موارد حتی اعدام شده‌اند.

آزادی موقت ماسیس موسسیان با وثیقه سنگین ملکی تا زمان دادگاه


Masis_3
آزادی این ایماندار مسیحی با سپردن وثیقه بسیار سنگین ملکی ، به طور موقت تا رسیدن زمان برگزاری دادگاه او انجام شده است. مطابق گزارشات برای آزادی وی خانواده او مجبور به گرو گذاشتن دو سند خانه در دادگاه شده اند.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان  به نقل از منابع مسیحی پایتخت،آقای ماسیس موسسیان ایماندار ارمنی تبار که از مشایخ و اعضای قدیمی و سرشناس  کلیسای جماعت ربانی  نارمک است پس از هشت روز بازداشت ، صبح روزپنجشنبه 27 بهمن ماه( 16 فوریه 2012) از زندان رجائی شهر کرج بطور موقت آزاد شد. ماسیس در روز چهارشنبه19 بهمن( 8 فوریه)  در محل کارش توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده بود.

انتقال زندانی مسیحی به زندان مركزی اصفهان با هدف كنترل بیشتر


.
این نوكیش مسیحی كه بیش از یكسال است كه بدلیل ایمان مسیحی خود در بازداشت بسر می برد ، مسئولان زندان بدون هیچ توضیحی و به جهت فشار و كنترل بیشتر، وی را به زندان مركزی اصفهان منتقل كرده اند.
بنا به گزارش رسیده به آژانس خبری مسیحیان ایران " محبت نیوز"، « نورالله قبیتی» زاده از نوكیشان مسیحی در بند، در مورخ ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۰ ( ۱۲ فوریه ۲۰۱۲) به زندان دستگرد اصفهان انتقال یافت.

اخراج یک معلم از آموزش پرورش بدلیل اعتقاد به دین یاری (اهل حق)


علی نظری (جلالوند) شاعر، نویسنده و پژوهشگر پیرو دین یاری (اهل حق) پس از ده سال تدریس در مدارس صحنه و کرمانشاه به دلیل اعتقاد به این آئین اخراج شد.
به گزارش هرانا از کرمانشاه، هفته گذشته آموزش و پرورش صحنه طی نامه‌ای رسمی به استناد نامه هسته گزینش آموزش و پرورش کرمانشاه این موضوع را به وی ابلاغ کرد. 
نامبرده صاحب مقالات و کتابهای متعدد در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و دینی است از جمله آثار او می‌توان به کتابهای نقدی بر «کتاب سیری کوتاه در مرام اهل حق»، «نگاهی گذرا به آیین یاری»، و «آداب جم» اشاره نمود. که تاکنون اجازه انتشار به آثارش داده نشده است.

نصرالله لاله از دروایش گنابادی و مدیر انتشارات حقیقت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیونی از زندان اوین آزاد شد


 آزادی نصرالله لاله از دروایش گنابادی و مدیر انتشارات حقیقت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیونی :نصرالله لاله صبح امروز و پس از گذشت بیش از ۲ ماه با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیونی از زندان اوین آزاد شد.
به گزارش هرانا و به نقل از وبسایت مجذوبان نور، آقای نصرالله لاله مدیر انتشارات حقیقت و از دراویش گنابادی که ظهر روز سه شنبه ۲۹ آذر توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت شده بود پس از گذشت ۶۲ روز حبس در سلول انفرادی بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۳۵۰ زندان اوین صبح امروز با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

آخرین لیست از اسامی زندانیان سیاسیءعقیدتی سالن ۱۲ بند چهار زندان رجایی شهر


Picture7211_arton17218[1].jpg
بنا به گزارش های رسیده به  کمیساریای عالی حقوق بشر ایران در اروپا
تعداد زیادی از فعالان سیاسی، مدنی و عقیدتی ایران هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان اوین هستند
پس از برخوردهای امنیتی صورت گرفته در سال های اخیر بسیاری از فعالین زن با بازداشت و احکام قضایی مواجه شده اند

آخرین لیست از اسامی زندانیان سیاسیءعقیدتی سالن ۱۲ بند چهار زندان رجایی شهر


Picture7212_arton17204[1].jpg
بنا به گزارش های رسیده به  کمیساریای عالی حقوق بشر ایران در اروپا
بر اساس آخرین گزارش های رسیده، در حال حاضر حدود 56 نفر زندانی در سالن 12 بند چهار زندان رجایی شهر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند
این افراد زندانیان با جرایم امنیتی و سیاسی هستند و برخی از ایشان برخلاف قانون و بدون حکم تبعید از زندان اوین به این زندان منتقل شده اند

جان آقای کاظمینی بروجردی معرض خطر قرار گرفتآقای سید حسین کاظمینی بروجردی،
 زندانی عقیدتی که حدود 2000 روز است که پیوسته در زندان به سر می برد، بار دیگر در معرض خطر قرار گرفت.
به گزارش"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از داخل زندان، ماموران حکومت، همه هم سلولی های زندانی عقیدتی آقای سید حسین کاظمینی بروجردی را به سلول های دیگری منتقل نموده و به جای آن فرد ناشناسی را به عنوان زندانی جدید وارد سلول ایشان نموده اند. ظاهرا این نقل و انتقالات به بهانه تاثیرایشان بر سایر زندانیان وهمبندیان بوده است.