شنبه، فروردین ۱۰، ۱۳۹۲

آزادی موقت سه تن از دگر اندیشان مذهبی (غیر تثلیثی ) از زندان عادل آباد


.
در آخرین روز پایانی سال 1391 سه تن از دگر اندیشان مذهبی ( مسیحیان غیر تثلیثی) موسوم به گروه کلیسای ایران پس از پنج ماه بازداشت با قرار وثیقه بطور موقت ازاد شدند.
به گزارش « محبت نیوز» بر اساس خبر دریافتی، در آخرین روزهای سال 1391، مورخ 29 اسفند ( برابر با 19 مارچ 2013) سه تن از دگر اندیشان مذهبی ( غیر تثلیثی) از زندان شیراز بطور موقت آزاد شدند.
اسامی این افراد آقایان، " سروش سرایی، محمد روغنگیر و مسعود رضایی" ذکر شده است.
این سه تن در نیمه شب روز سه شنبه پس از گذراندن بیش از پنج ماه از زندان آزاد شدند.

این منبع خبر همچنین افزود، این افراد پس از سپردن وثیقه (80 هزار دلاری) بطور موقت از زندان عادل آباد شیراز آزاد شدند.
در حالی خبر آزادی موقت این افراد گزارش می شود که چندی پیش بر اساس خبر منتشره قرار بود که جلسه محاکمه پنج تن از دگراندیشان مذهبی (غیرتثلیثی) در هفته های آینده توسط دادگاه‌ انقلاب اسلامی شیراز برگزار شود، که تاکنون اخبار روشنی از این مورد و یا برگزاری احتمالی دادگاه این افراد منتشر نشده است .
لازم به یادآوری است در عصر روز جمعه مورخه 21 مهرماه 1391 برابر با ( 12 اکتبر 2012 در پی یورش ماموران لباس شخصی به منزل ی واقع در خیابان جمهوری در شیراز که محل اجتماع این گروه بوده، دست کم هفت تن از اعضای این گروه موسوم به " کلیسای ایران" را بازداشت نمودند.
این افراد پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی جهت بازجویی های بیشتر به بازداشتگاه اطلاعات معروف به "پلاک 100" منتقل شدند.
خانم "رکسانا فروغی" و آقای "بیژن حقیقی" دو تن دیگر از اعضای این گروه غیرتثلیثی می باشند که پس از بازداشت با فاصله یک هفته با سپردن سند خانه بعنوان وثیقه از زندان آزاد شدند.
 دادگاه انقلاب استان فارس اتهامات این افراد را ترویج اعتقادات مذهبی مسیحی، برهم زدن نظم عمومی ، تهدید امنیت ملی و مشارکت در فعالیت‌های اینترنتی عنوان کرد.
از دیگر افراد دگر اندیش مذهبی موسوم به مسیحیان غیر تثلیثی که کماکان در زندان به سر می برند، "بهنام ایرانی" است . "بهنام ایرانی" از اواخر فروردين ۸۹ به خاطر فعاليت‌هاي عقیدتی خود در يک کليسای خانگی بازداشت و در ندامتگاه مرکزی کرج زندانی شده است.
"مسیحیان غیر تثلیثی" یا "برانهامیست ها" افرادی هستند که، رهبران این گروه نام حلقه فكری خود را " كلیسای ایران " نامیدند كه هیچ ارتباطی با كلیساهای ساختمانی و رسمی ایران ندارند. این افراد از پیروان مكتب برانهام می باشند. این گروه با تعصب خاصی تعالیم یک واعظ آمریکایی به نام ویلیام م. برانهام را پیروی می کنند . برانهام کسی است که ادعا می کرد آخرین نبی خدا بر زمین است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر