جمعه، دی ۰۹، ۱۳۹۰

تعلیق حکم یکی از مسئولین دانشگاه آنلاین بهایی در دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا - وحید محمودی از مسئولین دانشگاه آنلاین بهایی توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۵ سال حبس تعلیقی به مدت ۴ سال با احتساب ایام بازداشت تبدیل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، وی که پیش تر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۵ سال حبس تعلیقی به مدت ۴ سال با احتساب ایام بازداشت تبدیل گشته و با توجه به ابلاغ حکم به اجرای احکام زندان رجایی شهر قانوناً این زندانی عقیدتی پس از گذشت ۲۲۰ روز تا ساعاتی دیگر آزاد خواهد شد.

محمودی دوم خرداد ماه و در پی بازداشت و تفتیش مسئولین و مرتبطین موسسه علمی (دانشگاه آنلاین بهائیان) پس از احضار و مراجعه به دادسرای انقلاب کرج بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

بی خبری مطلق از نصرالله لاله مدیر انتشارات حقیقت

پس از گذشت یک هفته از بازداشت نصرالله لاله توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی تا کنون هیچ خبری از وضعیت وی بدست نیامده است .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ نصرالله لاله مدیر انتشارات حقیقت و از دراویش گنابادی که  ظهر روز سه شنبه ۲۹ آذر توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بدون ارائه حکم قانونی و قضایی بازداشت شده بود با وجود پیگیری‌های وکلای دراویش گنابادی و خانواده وی تا کنون هیچ اطلاعی از محل بازداشت و وضعیت ایشان بدست نیامده است .

تفهیم اتهام وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور

تفهیم اتهام وکلا و مدیران سایت مجذوبان نورجلسه رسیدگی به وضعیت حقوقی و تفهیم اتهام وکلای دراویش گنابادی و مدیران سایت مجذوبان نور در دادسرای اوین برگزار شد .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ آقایان امیر اسلامی ٬ امید بهروزی ٬‌مصطفی دانشجو ٬  فرشید یداللهی ٬‌حمید مرادی ٬ افشین کرم پور و رضا انتصاری وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور تفهیم اتهام شدند. 
اتهامات وارده بر این دراویش گنابادی از این قرار است : توهین به رهبری ٬ تشویش اذهان عمومی ٬ اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ٬ نشر اکاذیب ٬و عضویت در گروهک انحرافی ٬ لازم به ذکر است ٬‌حمید مرادی از مدیران سایت مجذوبان نور علاوه بر این اتهامات واهی و بی‌اساس ٬ متهم به تخریب اموال عمومی نیز شده ‌است .

چهارمین شماره خبرنامه مجذوبان نور منتشر شد

چهارمین شماره خبرنامه مجذوبان نور

 امروزه مشکلات و معضلات زندگی روزمره به شکل چشمگیری در حال افزایش است ٬ به نحوی که یک شهروند ایرانی علاوه بر معضلات سیاسی و نقض حقوق مسلم بشری توسط حاکمیت ٬ با مشکلات شدید اقتصادی و فرهنگی نیز درگیر می‌باشد  .
جامعه امروز علاوه بر بحران جهانی اقتصاد که مردم سراسر جهان از آن رنج می‌برند با مشکلات اقتصادی و مالی مضاعفی با وجود گذشت یکسال از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها دست و پنجه نرم می‌کند ‪.

> گزارش جلسه سخنرانی در پالتاک کودک و نوجوان ایران و حقوق بشر/ 28 دسامبر 2011


 
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته دفاع از حقوق کودک و نوجوان

ماده 1 (تعريف) کنوانسیون حقوق کودک
مطابق اين پيمان نامه، يک کودک، انساني است که سن هجده سالگي را هنوز تمام نکرده است مگر اينکه سن بلوغ از نظر حقوق جاري در کشورهاي مربوطه زودتر تعيين شده باشد.
ماده 2 (ممنوعيت تبعيض) کنوانسیون حقوق کودک
1) حکومتهاي عضو اين پيمان، براي هر کودکي که در قلمرو آنهاست، بدون تبعيض و يا فرق گذاري و بدور از هرگونه وابستگي به نژاد، رنگ پوست، منشاء اجتماعي و قومي و يا ملي، ميزان دارايي، معلوليت، وضعيت سرپرست و يا والدين و هر موقعيت ديگري که کودک در آن است، اجراي حقوق مندرج در اين پيمان نامه را تضمين ميکنند.
2) حکومتهاي عضو اين پيمان، تمام اقدامات لازم را انجام ميدهند تا اين اطمينان کامل را بوجود آورند که هر کودکي از همه اشکال تبعيض و فرق گذاري در امان است و بخاطر ابراز عقيده و جهان بيني و فعاليت هاي والدين يا سرپرست يا اقوام خودش مجازات نمي شود.
ماده 3 (نفع کودک) کنوانسیون حقوق کودک
1) درانجام هر اقدامي که به نوعي به کودک مربوط ميشود، چه در بخش عمومي، خصوصي، اداري، غير اداري و يا هر بخش ديگري، رعايت نفع و تامين سلامت کودک بر ساير مسائل تقدم دارد.

سه‌شنبه، دی ۰۶، ۱۳۹۰

آزادی شهلا رحمتی شهروند مسیحی بعد از هشت ماه

خانه حقوق بشر ایران شهلا رحمتی شهروند مسیحی بعد از هشت ماه با تبرئه در دادگاه تجدید نظر از زندان اوین آزاد شد.
شهلا رحمتی شهروند مسیحی که از بهار سال جاری بازداشت و در بند عمومی زنان زندان اوین به سر می‌برد، با تبرئه در دادگاه تجدید نظر از زندان آزاد شد.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» شهلا رحمتی پیش‌تر در دادگاه بدوی به اتهام عضویت در گروه غیر قانونی به دو سال و نیم زندان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر بررسی و وی از اتهام وارده تبرئه شد.

بانی دوگال: جامعۀ بین المللی نقض حقوق بشر را در هیچ کجا نمی پذیرد

 نمایندۀ ارشد جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل متّحد، در واکنش به قطعنامه محکومیت جمهوری اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «رأی امسال مجمع عمومی سازمان ملل نارضایتی مطلق جامعۀ بین المللی را از ظلم مداوم ایران نسبت به شهروندان خود کاملاً روشن می سازد». به گزارش سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی همزمان با تصویب قطعنامه محکومیت جمهوری اسلامی با ٨۹ رأی موافق در برابر 30 رأی مخالف و ٦٤ رأی ممتنع در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بانی دوگال، نمایندۀ ارشد جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل متّحد گفت: «درصد بالای آراء امسال در عين حال نشان میدهد که جامعۀ بین المللی نقض حقوق بشر را در هیچ کجا نمی پذیرد و تعداد روز افزونی از ملّت ها بیش از پیش مایل و خواهان دفاع از حقوق بشر هستند». به گفتۀ خانم دوگال، عامل دیگری که در بالا بودن سطح آراء مؤثر بوده است نارضایتی بسیاری از ملّت ها از سرپیچی مکرّر ایران در همکاری با سازمان ملل متّحد و امتناع از پذیرا شدن بازپرسان ویژۀ حقوق بشر است.

دوشنبه، دی ۰۵، ۱۳۹۰

یوسف اسلام دوست از اقلییت های مذهبی ترک سنی اعدام شد

بر اساس گزارش پیشین خبرگزاری هرانا یوسف اسلام دوست از اقلییت مذهبی ترک سنی (کوره سنی) از جمله هفت اعدامی زندان ارومیه بوده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، چند ماه قبل در روز دهم اکتبر، سه نفر دیگر از ترک های سنی روستای ایستی سو به نامهای جمال شیخ زاده فرزند، فرهاد اسلام دوست ومحمد جنگلی در زندان اورمیه اعدام شده بودند.
حداقل دو تن دیگر از اقلیت سنی های آذربایجان، به نامهای الله وئردی احمدپورآذر  و احمد جمشید جم از قصبات  قولونجو و بالوو ارومیه در خطر اعدام هستند.

بی خبری از وضعیت مسیحیان بازداشتی اهواز

خبرگزاری هرانا – با گذشت سه روز از بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در کلیسای جماعت ربانی اهواز از وضعیت سه تن از ایشان اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اهواز، در پی یورش گسترده ماموران امنیتی به کلیسای جماعت ربانی شهر اهواز که موجب بازداشت عده ای از شهروندان مسیحی شد از وضعیت سه بازداشتی علی رغم گذشت سه روز هیچ اطلاعی در دست نیست.

بر اساس این گزارش ناصر ضامن دزفولی هویت سومین بازداشتی این کلیسا در شهر اهواز است که هم اکنون به همراه کشیش کشیش فرهاد سبک روح و همسرش شهناز در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز نگهداری می شود.

معرفی افرادی که در نقض حقوق شهروندان بهائی در شهر سمنان نقش داشته اند

کمیته گزارشگران حقوق بشر – بهاییان ساکن شهر سمنان از سال 1387 شاهد شدت یافتن برخوردهای قهرآمیز دستگاه های امنیتی و قضایی کشور بوده اند. این برخوردها شامل بازداشت، احضار و صدور احکام برای بیش از 30 تن از آنان بوده است. محل کسب تعدادی از شهروندان بهایی در این شهر پلمب شده و برای بسیاری از آنان محدودیت های اقتصادی زیادی به وجود آمده است.
در این گزارش افرادی معرفی شده اند که براساس اطلاعات به دست آمده در برخورد و سرکوب های سازماندهی شده بر علیه بهائیان در شهر سمنان نقش داشته اند.
1- قاسم دولتخواهی دادستان کل سمنان در سال 1387، وی دستور تفتیش منازل 20 نفر از بهائیان سمنان در 25/9/87 و پویا تبیانیان در 18/12/87 را صادر کرده است.

گزارش تجمع اعتراضی به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر در شهر برلینگزارش تجمع اعتراضی به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر در شهر برلین


در تاریخ شنبه، 10دسامبر2011، درمرکز شهر برلین و در محل دروازه براندنبورگ به مناسبت روز جهانی حقوق بشر برای اعتراض علیه نقض سیستماتیک حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران آکسیونی اعتراضی از جانب فعالین سیاسی ایرانی از ساعت 15 تا 18 برگزار شد.

در فراخوان این تجمع آمده بود:

فراخوان سخنرانی، داستانخوانی بحث وگفتگو درپالتاک /کودک و نوجوان ایران و حقوق بشر


ماده 1 (تعريف) کنوانسیون حقوق کودک
مطابق اين پيمان نامه، يک کودک، انساني است که سن هجده سالگي را هنوز تمام نکرده است مگر اينکه سن بلوغ از نظر حقوق جاري در کشورهاي مربوطه زودتر تعيين شده باشد.
ماده 2 (ممنوعيت تبعيض) کنوانسیون حقوق کودک
1) حکومتهاي عضو اين پيمان، براي هر کودکي که در قلمرو آنهاست، بدون تبعيض و يا فرق گذاري و بدور از هرگونه وابستگي به نژاد، رنگ پوست، منشاء اجتماعي و قومي و يا ملي، ميزان دارايي، معلوليت، وضعيت سرپرست و يا والدين و هر موقعيت ديگري که کودک در آن است، اجراي حقوق مندرج در اين پيمان نامه را تضمين ميکنند.
2) حکومتهاي عضو اين پيمان، تمام اقدامات لازم را انجام ميدهند تا اين اطمينان کامل را بوجود آورند که هر کودکي از همه اشکال تبعيض و فرق گذاري در امان است و بخاطر ابراز عقيده و جهان بيني و فعاليت هاي والدين يا سرپرست يا اقوام خودش مجازات نمي شود.

یکشنبه، دی ۰۴، ۱۳۹۰

هجوم به کلیسای جماعت ربانی اهواز و بازداشت کشیش و خادمان آن در آستانه کریسمس


ماموران لباس شخصی همه حاضران در محل جلسه هفتگی کلیسا حتی کودکان خردسال شرکت کننده در کانون شادی را دستگیر کردند. شبان کلیساو همسرش در بازداشت هستند.
روز جمعه دوم دی ماه برابر  ۲۳ دسامبر ، ساعت ۱۱ صبح  ، وقتی که جلسه سرویس هفتگی کلیسای جماعت ربانی  اهواز در جریان بود ، ماموران اداره اطلاعات آن شهر با چند دستگاه اتومبیل به آن کلیسا هجوم بردند.

جمعه، دی ۰۲، ۱۳۹۰

بازداشت و محکومیت فعالین کرد


خانه حقوق بشر ایرانیک فعال کرد اهل بانه از طرف دادگاه انقلاب اسلامی به زندان محکوم شده و همزمان چهار تن از فعالین کرد در سقز و مهاباد بازداشت و یک تن در ارومیه به پنج سال حبس محکوم شده‌اند.
آژانس خبری موکریان گزارش داده است که یک فعال کرد اهل بانه به نام عثمان (ریبوار) رحیمی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی سقز به اتهام همکاری با یک حزب مخالف کردی به شش ماه زندان محکوم شده است.
عثمان (ریبوار) رحیمی که اهل شهر بانه واقع در استان کردستان است هم اکنون در زندان مرکزی شهر سقز دوران محکومیت خود را سپری می نماید.

بازداشت یک درویش گنابادی در تهران


نصرالله لاله مدیر انتشارات حقیقت و یکی از دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد . 

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ نصرالله لاله مدیر انتشارات حقیقت و یکی از دراویش گنابادی ظهر سه شنبه ۲۹ آذر ماه توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قانونی و قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد . 

گفتنی است ٬ نیروهای امنیتی و لباس شخصی با حمله به منزل شخصی و محل کار ایشان علاوه بر تفتیش و بازرسی غیرقانونی ٬ وسایل شخصی ایشان را نیز ضبط کرده‌اند . 

انتقال وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور به بند ۳۵۰ زندان اوینوکلای دراویش گنابادی و مدیران سایت مجذوبان نور صبح امروز از بند امنیتی زندان اوین به بند ۳۵۰ همین زندان منتقل شدند .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ رضا انتصاری ٬‌حمید مرادی ٬‌امید بهروزی ٬ افشین کرم‌پور ٬ امیر اسلامی ٬  مصطفی دانشجو و فرشید یداللهی  وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور ‪پس از گذشت بیش از سه ماه حبس در بند امنیتی زندان اوین صبح امروز ۲۹ آذر ماه به بند ۳۵۰ ‬ همین زندان منتقل شدند .  

پنجشنبه، دی ۰۱، ۱۳۹۰

تبعید 27 زندانی اهل تسنن از زندان مرکزی سنندج به زندان گوهردشت کرج


تبعید 27 زندانی اهل تسنن از زندان مرکزی سنندج به زندان گوهردشت کرج
به گزارش “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” انتقال 27 زندانی مذهبی اهل تسنن از زندان مرکزی سنندج به زندان گوهردشت کرج.
روز چهارشنبه 30 آذر ماه، 27 زندانی مذهبی اهل تسنن از زندان مرکزی سنندج به بند 10 زندان گوهردشت کرج تبعید شدند.از چند هفته پیش رژیم ولی فقیه علی خامنه ای اقدام به تفکیک مذهبی در زندان گوهردشت کرج نمود و به این منظور سالنی برای نگهداری زندانیان اهل تسنن ایجاد نموده و در حال گسترش آن است و به نظر می آید که قصد دارند سایر زندانیان اهل تسنن از زندانهای مختلف ایران را به این زندان منتقل کنند.

چهارشنبه، آذر ۳۰، ۱۳۹۰

انتقال ٧ تن از دراویش گنابادی به بند ٣۵٠


٧ تن از دراویش گنابادی دوشنبه شب ٢٨ آذرماه از بند ٢٠٩ به بند ٣۵٠ منتقل شدند....

٧ تن از دراویش گنابادی دوشنبه شب ٢٨ آذرماه از بند ٢٠٩ به بند ٣۵٠ منتقل شدند.
به گزارش خبرنگار کلمه، شش نفر از این دراویش به نام های افشین کرم پور، فرشید یدالهی فارسی، امیراسلامی بورکی، امید بهروزی، حمید رضا مرادی سروستانی، رضا انتصاری پس از حوادث شهرستان کوار در تاریخ ١٣ اردیبهشت سال جاری بازداشت شدند.
مصطفی دانشجو یکی دیگر از دراویش منتقل شده به بند ٣۵٠ است که از تاریخ ٢٨ اردیبهشت امسال مشغول گذراندن دوران ٧ ماهه حبس خود در زندان ساری بود که در تاریخ ٧ آبانماه به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شد.

اطلاعیه کیته زنان کانون دفاع از حقوق بشر در ایران/سرکوب، بازداشت و خشونت علیه زنان را محکوم میکنیم


اطلاعیه کیته زنان کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
ماده 2 اعلامیه جهانی حقوق بشر
الف/ هر کس ميتواند بدون هيچگونه تمايز مخصوصا از حيث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقيده سياسي يا هر عقيده ديگر و همچنين مليت، وضع اجتماعي، ثروت، نسب يا هر موقعيت ديگر از تمام حقوق و کليه آزاديهائي که در اعلاميه حاضر ذکر شده است بهره مند گردد.
ب/ بعلاوه هيچ تبعيضي به عمل نخواهد آمد که مبتني بر وضع سياسي، اداري و قضائي يا بين المللي کشور يا سرزميني باشد که شخص به آن تعلق دارد، خواه اين کشور مستقل تحت قيمومت يا غيرخود مختار بوده يا حاکميت آن به شکلي محدود شده باشد.

دیدار و گفتگوی حمید حمیدی،فعال حقوق بشر با احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل

hamid-hamidi.jpgحمید حمیدی

در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۱ در دیداری یکساعته با آقای احمد شهید و همکارانشان دربروکسل،در ارتباط با موارد زیر( به مثابه نقض آشکار حقوق بشردر ایران که از سوی حکومت اسلامی اعمال میگردد)،به گفتگو و اطلاع رسانی پرداختم.

سه‌شنبه، آذر ۲۹، ۱۳۹۰

محکومیّت ایران در سازمان ملل، انعکاسی از ناشکیبایی فزاینده در برابر نقض حقوق بشر


سازمان ملل متّحد، ۲۸ آذر ۱۳۹۰ (۱۹ دسامبر ۲۰۱۱)، سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی – امروز مجمع عمومی سازمان ملل متّحد، ایران را به خاطر ظلم به شهروندان خود محکوم کرد. این محکومیّت بازتابی از به پايان رسيدن شکيبائی جامعۂ بین المللی در برابر ايران و نقض حقوق بشر در آن کشور است .
مجمع عمومی با ٨۹ رأی موافق در برابر٠ ٣ رأی مخالف و ٦٤ رأی ممتنع، قطعنامه ای را تصویب کرد که بیانگر "نگرانی عمیق از موارد جدّی، مداوم و مکرّر نقض حقوق بشر" در ايران است.

کنکور سال ۹۱؛ اقلیت ها حق شرکت در کنکور را ندارند


.اگر چه در قسمت شرایط عمومی داوطلبین دفترچه كنكور از مسیحیان نام برده شده است كه حق شركت در كنكور را دارند اما بطور قطع منظور از مسیحیان از نظر جمهوری اسلامی همانا قومیت های ارامنه و آشوری كشور هستند.
طبق اطلاعات مندرج در دفترچه کنکور سراسری سال ۹۱، داوطلبان شرکت در کنکور سراسری باید معتقد به اسلام یا یکی از ادیان کلیمی، مسیحی یا زرتشتی باشند. گفته می شود بنا بر این تغییر، پیروان سایر ادیان از جمله بهائیان اجازه شرکت در کنکور سراسری را ندارند.

روایت یك نوكیش مسیحی از شكنجه و ضرب شتم توسط ماموران اطلاعات + عكس


.
این نوكیش مسیحی یکی دیگر از صدها ایمانداری است که با وجود آنکه ذهن و روحش در یک خانواده مسلمان پرورش یافته اما با خواست قلبی و پس از آشنایی با آئین مسیحیت، با در نظر گرفتن شرایط سخت و ساختارهای امنیتی حاکم در جمهوری اسلامی به عیسی مسیح ایمان آورده است.
«عباس سارجالو نژاد» در سال ۱۳۸۷ آئین مسیحیت را برگزید و این درحالی بود که همسر او كمی قبل تر در سال ۱۳۸۵ به مسیح ایمان آورده بود. عباس بهمراه همسر و كودك ۹ ساله اش مجبور شدند برای حفظ جان و امنیت خود ناخواسته شهر و دیارشان را ترک کنند و راهی دیار غربت شوند. روایت "عباس سارجالو نژاد" از سختی هایی که او و خانواده اش متحمل آن شده اند تنها بخشی ناچیزی از شرایط انسان های آزاده ایست که نور ایمان به مسیح در قلبشان طلوع نموده اما ظلمت و جهل حاکمان مستبد در ایران آنچنان عرصه برجانشان تنگ کرده که ناچار به ترک موطن خویش شده اند.

یورش گسترده‌ی ماموران اطلاعات به منازل شهروندان بهایی سنندج


خانه حقوق بشر ایران
ماموران مسلح وزارت اطلاعات با یورش گسترده به منازل شهروندان بهایی شهر سنندج، اقدام به تفتیش گسترده و ضبط انواع وسائل شخصی این افراد کردند.
ماموران وزارت اطلاعات ساعت ۶ صبح روز ۲۸ آذر به منزل تعدادی از شهروندان بهایی ساکن سنندج به طور سیستامتیک یورش بردند.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران»، ماموران وزارت اطلاعات که به  طور همزمان به منازل تعدادی از شهروندان بهایی ساکن سنندج مراجعه کرده بودند، ضمن تفتیش گسترده‌ی منازل این افراد، به ضبط کتب، سی‌دی، چندین دستگاه کامپیوتر و لپ‌تاپ و بسیاری از وسائل شخصی ایشان اقدام کردند.
این در حالیست که طبق اخبار رسیده به خبرنگار خانه حقوق بشر ایران، تعدادی از ماموران وزارت اطلاعات در این یورش، مسلح بوده و برخورد شدیدی با شهروندان بهایی این شهر داشته‌اند.

دوشنبه، آذر ۲۸، ۱۳۹۰

برگزاری دادگاه کامران رحیمیان و انتقال وی به زندان رجایی‌شهر


خانه حقوق بشر ایرانکامران رحیمیان، شهروند بهایی پس از برگزاری دادگاه‌اش به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.
عصر امروز کامران رحیمیان،  شهروند بهایی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران»، امروز دادگاه کامران رحیمیان در حالی برگزار شد که هنوز خبری از نتیجه‌ی آن در دست نیست. وی پس از برگزاری دادگاه‌اش به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

یکشنبه، آذر ۲۷، ۱۳۹۰

یوسف ندرخانی یک سال دیگر در زندان خواهد ماند !


.یوسف ندرخانی دست کم باید یک سال دیگر را در زندان بماند تا پس از آن تکلیف حکم بحث برانگیز او مشخص شود.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، سایت پرزنت تروث كه عمومن اخبار مربوط به ندرخانی  و دیگر همفكران ( غیر تثلیثی ) آنان را از قول منابع نزدیك به ایشان منتشر می كند  نوشت،  "مقامات قضایی ایران می خواهند از این فرصت یک ساله استفاده کنند تا بتواند به گفته خودشان ندرخانی را به اسلام بازگردانند".
دمارس مسئول این وب سایت  گفت: "رئیس قوه قضاییه، آیت الله صادق لاریجانی به قاضی دادگاه رشت دستور داده است که "به مدت یک سال هیچ کاری نکنید."

کشته شدن یک شهروند کرمانشاهی پیرو «آیین یاری» در مرز توسط نیروهای سپاه پاسداران به ضرب گلوله


یک منبع محلی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که شب پنچ شنبه ۲۴ آذرماه نیروهای سپاه پاسداران در منطقه مرزی ” بمو ” از توابع شهرستان تازه آباد دو شهروند کرمانشاهی پیرو «آیین یاری» را به نامهای فرخ فرجی متاهل و دارای یک فرزند و حمید محمدی متاهل و دارای ۵ فرزند هر دو ساکن شهرک مهدیه شهرک کرمانشاه را مورد هدف تیراندازی مستقیم قرار داده‌اند.
به گزارش منبع یاد شده فرخ حمیدی به دلیل شدت جراحات در همان محل جان سپرده است. حمید محمدی نیز از ناحیه هر دو پا به شدت زخمی شده است و احتمال قطع هر دو پای وی وجود دارد. یکی از نزدیکان این دو تن به این منبع محلی کمپین گفته است که این دو شهروند کُرد به دلیل بیکاری به کاسبکاری مرزی روی آورده بودند و نیروهای سپاه بدون اینکه  حامل هر گونه کالای خارجی بوده باشند، آنها مورد هدف قرار داده‌اند.

شنبه، آذر ۲۶، ۱۳۹۰

فراخوان جلسه مجمع عمومی کانون در ماه دسامبر 2011


فراخوان جلسه مجمع عمومی کانون در ماه دسامبر 2011

همراهان، مسئولین و تمامی اعضای محترم كانون دفاع از حقوق بشر در ایران
با سلام و خسته نباشید
به دلیل مشکلاتی که در تهیه سالن و تشکیل جلسه حضوری مقدور نشد هیئت رئیسه تصمیم گرفت که جلسه مجمع عمومی سالیانه را در سال 2011 روز یکشنبه 25 ماه دسامبر ساعت 14.00 در اتاق کانون در پالتاک بر گزار نماید.

محکومیت قطعی پنج شهروند مسیحی به ۵ سال حبس


خبرگزاری هرانا - دادگاه انقلاب پنج تن از مسیحیان ساکن شیراز به نام‌های پرویز خلج، بهروز صادق خانجانی، محمد بلیاد، نازلی مکاریان و مهدی فروتن را جمعاً به تحمل پنج سال حبس قطعی محکوم کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرویز خلج، بهروز صادق خانجانی، محمد بلیاد و نازلی مکاریان که از سوی دادگاه انقلاب محکومیت قطعی دریافت کرده بودند، از سوی اجرای احکام دادگاه انقلاب احضار شدند.
گفتنی ست که مهدی فروتن از دو ماه پیش تاکنون در زندان پیربنو شیراز در بند معتادین به مواد مخدر محبوس است.
این شهروندان مسیحی هرکدام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم‌اند.

وزیر امور خارجه آمریکا خواستار آزادی کشیش یوسف ندرخانی شد


خبرگزاری هرانا - با گذشت دو ماه از موافقت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با لغو حکم اعدام یوسف ندرخانی، نوکیش مسیحی و از رهبران کلیسای خانگی در ایران، وزیر خارجه آمریکا، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این کشیش ایرانی بازداشتی شد.
همزمان نامه‌ای با امضای ۲۰۰ هزار شهروند آمریکایی در حمایت از کشیش ندرخانی به دولت آمریکا ارسال گردید.
به گزارش رادیو فردا، هیلاری کلینتون طی سخنانی مقارن با روز جهانی حقوق بشر گفته است: «ما از تمامی دولت‌ها می‌خواهیم تمامی زندانیانی که به خاطر عقیده و اندیشه خود به زندان افتاده‌اند، از جمله کشیش یوسف ندرخانی را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنند.» 

محکومیت یک شهروند بهایی در سمنان به هفت سال حبس


خبرگزاری هرانا - زهره نیک آیین شهروند بهایی ساکن سمنان از سوی دادگاه انقلاب این شهر به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از سمنان، «زهره نیک آیین» شهروند بهایی ساکن سمنان طبق حکم دادگاه انقلاب شهر مزبور به اتهام «تبلیغ علیه نظام، عضویت در ضیافت نوزده روزه، گروه علوم و فنون، طرح روحی و راه اندازی کلاس درس اخلاق برای کودکان بهایی» به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه ابلاغ و ۲۰ روز برای درخواست تجدید نظر به نامبرده مهلت داده شد. 

جمعه، آذر ۲۵، ۱۳۹۰

عليرضا سيدين به اتهام انجام غسل تعميد در ترکيه به زندان محکوم شد


گزارش وبسايت کمپين حقوق بشر ايران، قاضی پرونده عليرضا سيدين، ايرانی ۳۱ ساله که چهار سال پيش اسلام را ترک کرده و به مسيحيت گراييده است، او را به شش سال زندان محکوم کرده است. قاضی دادگاه گفته «ما به اندازه کافی کشيش برای غسل تعميد در ايران داريم و اين که متهم در ترکيه اين کار را کرده، اقدام عليه نظام محسوب می شود.»

محمد علی دادخواه، وکيل اين پرونده به کمپين حقوق بشر ايران گفته است: «قاضی دادگاه می گويد اقدام متهم برای غسل تعميد در ترکيه، اقدام عليه نظام تلقی می شود و اگر او واقعا نياز به غسل تعميد داشت، ما به اندازه کافی در ايران کشيش داريم که اين کار را انجام دهد.»

در ایران، «می‌خواهند مسیحیان را بترسانند»


خبری نزدیک به مسیحیان ایران گزارش داده‌اند که از ابتدای سال جدید میلادی، ۲۰۱۱، بیش از ۷۰ نوکیش مسیحی به دست ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده‌اند.
دستگیری‌های اخیر در حالی صورت می‌گیرد که مرتضی تمدن، استاندار تهران، روز ۱۴ دی‌ماه از آئین «مسیحیان تبشیری» به عنوان «جریان منحرف و فاسد» در مسیحیت نام برده و از بازداشت رهبران‌شان و نیز برخورد شدیدتر با آن‌ها خبر داد.

سام یقنظر، از رهبران مسیحیان فارسی‌زبان در لندن و مدیر موسسه مسیحی ایلام، در این مورد با رادیوفردا گفت‌وگو کرده است.

اخراج پویا محمدی دانشجوی بهائی


پویا محمدی دهج دانشجوی بهائی رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان از دانشگاه اخراج شد.

به گزارش کمبته دفاع از حقوق پیروان ادیان/کانون دفاع از حقوق بشر در ایران این دانشجوی بهائی ساکن یزد پس از 2 ترم تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان و در آغاز ترم 3 از  دانشگاه اصفهان اخراج شد. پویا محمدی که در کنکور 89 موفق به کسب رتبه 118 کشوری و 57 منطقه 2 در رشته تجربی شده بود موفق شد در رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شود.او پس از دو ترم تحصیل ، از طرف حراست دانشگاه احضار و به وی اعلام کردند که بدلیل بهائی بودن حق تحصیل در دانشگاه را ندارد و او را از دانشگاه اخراج کردند.

پنجشنبه، آذر ۲۴، ۱۳۹۰

محکومیت قطعی پنج شهروند مسیحی به ۵ سال حبس


 خبرگزاری هرانا - دادگاه انقلاب پنج تن از مسیحیان ساکن شیراز به نام‌های پرویز خلج، بهروز صادق خانجانی، محمد بلیاد، نازلی مکاریان و مهدی فروتن را جمعاً به تحمل پنج سال حبس قطعی محکوم کرده است. 


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرویز خلج، بهروز صادق خانجانی، محمد بلیاد و نازلی مکاریان که از سوی دادگاه انقلاب محکومیت قطعی دریافت کرده بودند، از سوی اجرای احکام دادگاه انقلاب احضار شدند.
گفتنی ست که مهدی فروتن از دو ماه پیش تاکنون در زندان پیربنو شیراز در بند معتادین به مواد مخدر محبوس است.
این شهروندان مسیحی هرکدام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم‌اند.

چهارشنبه، آذر ۲۳، ۱۳۹۰

جلوگیری از چاپ دیوان شعر زنده یاد استاد ولی بیگانه در ایلام

Image
 استاد زنده یاد ولی محمد امیدی (ولی بیگانه)شاعر گرانمایه کردستان که به پدر ایلام (باوگ ئیلام )معروف است . اشعارش بر سر زبان هر کورد ایلامی جاری شده .ئگه رخوسروو بوم ده س وه جامه وه .....ئروام گه ل مه خوی وه ئیلامه وه .

سومین شماره خبرنامه مجذوبان نور منتشر شد

سومین شماره خبرنامه مجذوبان نور

۱۹ آذر مطابق با ده دسامبر روز جهانی حقوق بشر بود ٬ به اذعان همه مدافعین حقوق بشر و انسانهایی که موردِ ظلم و ستم دستگاه های حکومتی قرار گرفته‌اند ٬ اعلامیه جهانی حقوق بشر به واقع ضمانت اجرایی ندارد و صرفا برای طرح هنجارهای حقوق بشری تدوین شده است .
متاسفانه امروزه در کشور شاهد نقض صریح حقوق بشر هستیم ٬‌با این حال دانستن این حقوق و هنجارها چه کمکی به ما می‌تواند بکند ؟ علاوه بر این دانستن حقوق و قوانین مدنی رایج در کشور چون قانون اساسی چه الزامی برای دراویش گنابادی خواهد داشت ؟

آزادی دو تن از دراویش گنابادی


دو تن از دراویش گنابادی ساکن کوار روز گذشته با قید قرارهای کفالت و وثیقه به صورت موقت آزاد شدند .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ مهرداد کشاورز و علی‌جان دهقان دو تن از دراویش گنابادی ساکن کوار هستند که روز گذشته ۲۲ آذرماه با تودیع قرارهای کفالت و وثیقه به صورت موقت آزاد شدند .
مهرداد کشاورز که در تاریخ ۳ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قانونی بازداشت شده بود با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و در همین حال علی‌جان دهقان که در تاریخ ۱۹ آبان ماه با یورش نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت شده بود با قرار کفالت آزاد شدند . 

بازداشت دوباره یک دانشجوی نوکیش مسیحی در مشهد


آیا  احسان بهروز دانشجوی نوکیش مسیحی ساکن مشهد که از اواسط  آبان ماه ناپدید گردیده ، با وجود سپردن وثیقه هشتاد میلیون تومانی برای آزادی موقت در سال گذشته ،  دوباره توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است؟
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی مشهد ، اکنون نزدیک بیش از یک ماه است که دوستان و نزدیکان "احسان بهروز" دانشجوی نوکیش مسیحی ساکن مشهد از او هیچ اطلاعی ندارند.
یکی از دوستان احسان گفته است " در صفحه فیس بوک احسان پس از چند روز که از او خبری نبود ناگهان فعالیتهائی دیده  شد که به نظر می رسید او حضور دارد. وقتی برای او پیام گذاشتم، شخصی به من جواب داد و گفت من احسان نیستم و از دوستانش هستم. احسان از من خواسته است که پیامهایش را کنترل کنم ! همان شخص که کنترل صفحه فیس بوک احسان را در اختیار داشت گفت  که او دوباره به دادگاه احضار و بازداشت شده است."

علیرضا سیدیان از دگر اندیشان مذهبی و عضو گروه موسوم به " كلیسای ایران " به اتهام غسل تعمید در تركیه و انتشار فیلم آن در اینترنت به ۶ سال زندان محکوم شد.


.
آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز» ، علیرضا سیدیان، مسلمان زاده ای که چهار سال پیش دین اسلام را ترك كرده است در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.
 محمد علی دادخواه وکیل این متهم در گفتگو با كمپین حقوق بشر ایران، با اعتراض به حکم دادگاه گفت:« اتهامات موکل من تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت کشور است.
وی افزود، قاضی دادگاه گفته است: چون غسل تعمید علیرضا در ترکیه بوده او به نوعی با این کار بر علیه نظام تبلیغ کرده است. قاضی دادگاه همچنین گفته است، انقدر کشیش در ایران داریم که می توانستند او را در همین جا ( ایران ) غسل تعمید بدهند.

سه‌شنبه، آذر ۲۲، ۱۳۹۰

مدیران آموزش پزشکی به ایران می گویند مدرّسان زندانی بهائی را آزاد کند


واشنگتن دی سی، ۱۷ آذر ۱۳۹۰ (۸ دسامبر ۲۰۱۱)، سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی– حدود ۵۰ نفر از مدیران آموزش پزشکی در ایالات متّحده به اعتراض جهانی علیه آزار دانشجویان و مدرّسان بهائی توسّط حکومت ایران پیوسته اند.
چهل و هشت رئیس و معاون ارشد مدارس پزشکی آمریکا- که در مجموع بیش از یک سوم مديران دانشکده های پزشکی آمریکا هستندـ نامۀ سرگشاده ای را خطاب به نمایندۀ ایران در سازمان ملل متّحد امضا کرده اند. نامه در ۱۶ آذر (۷ دسامبر) – روزی که جنبش های دانشجویی ایران سالانه آن را به عنوان روز دانشجو گرامی می دارند – در وبگاه «انجمن مبارزه با تبعیض تحصیلی» به زبان فارسی به چاپ رسید.

آخرین خبرها ازبهائیان ایران:


 آزادی خانم فاران حسامی
در ۷ آذر (۲۸ نوامبر)، خانم فاران حسامی از زندان آزاد شد. پیشتر گزارش شد که در ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ (۱۴ سپتامبر ۲۰۱۱)، آقای کامران رحیمیان، همسرش، خانم فاران حسامی، آقای شکیب نصرالله و آقای کیوان رحیمیان به دادگاه احضار و دستگیر شدند. هر چهار نفر فارغ التحصیل روان شناسی بودند و به صورت خصوصی به این کار اشتغال داشتند. به آنها گفته شد مدارک فوق لیسانس شان غیر قانونی است و بنابراین کارشان به عنوان مشاور نیز غیر قانونی است. آنها به استفاده از گواهی های غیر قانونی، کلاه برداری و ترویج بی بند و باری متّهم شدند.

كلینتون خواستار آزادی یوسف ندرخانی شد


.وی دو سال پیش بازداشت و به جرم «ارتداد» به اعدام محکوم شد. طبق قانون مجازات اسلامی که در ایران اجرا می‌شود درصورت ابراز پشیمانی محکوم از تغییر دین اسلام، حکم اعدام لغو می‌شود.
وزیر امورخارجه آمریکا یکشنبه،۲۰ آذرماه از ایران خواست تا یوسف ندرخانی را که به خاطر تغییر دین محکوم به مرگ شده، بی‌قید و شرط آزاد کند.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از منابع خبری اینترنتی، پس از آن‌که ۲۰۰ هزار آمریکایی با امضای درخواست‌نامه‌ای از دولت ایالات متحده خواستند که برای نجات جان یوسف ندرخانی دخالت کند، هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا سرانجام خواستار آزادی فوری یوسف ندرخانی شد.