جمعه، مهر ۰۷، ۱۳۹۱

بازداشت دو شهروند زن بهایی در مشهد


خبرگزاری هرانا - نیکا خلوصی و نوا خلوصی دو شهروند بهایی ساکن مشهد توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۵ مهر ماه ۱۳۹۱ ماموران اداره اطلاعات مشهد به محل کار یک شهروند بهایی به نام نیکا خلوصی مراجعه کرده و نامبرده را در‌‌ همان محل بازداشت نمودند، سپس همراه وی به منزلش رفته و پس از تفتیش کامل منزل و ضبط کامپیو‌تر و کتب مذهبی، نوا خلوصی (خواهر نیکا) را هم بازداشت و هر دو نفر را به اداره اطلاعات مشهد منتقل می‌کنند.
قابل ذکر است هنگام دستگیری این دو خواهر بهایی و تفتیش منزل، پدر و مادر ایشان در منزل حضور نداشته‌اند و بدون حضور والدین، فرزندانشان بازداشت می‌شوند.

پنجشنبه، مهر ۰۶، ۱۳۹۱

بازداشت دو زن بهایی به همراه فرزندان شیرخوارشان جهت اجرای حکم


ترانه ترابی و زهره نیک آیین دو شهروند بهایی به همراه فرزندان شیرخوارشان جهت اجرای محکومیت بازداشت و به زندان سمنان منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اول مهر ماه ۱۳۹۱ ترانه ترابی به همراه فرزند ۳ ماهه‌اش بارمان احسانی و زهره نیک آیین به همراه فرزند ۷ ماهه‌اش رسام تبیانیان برای گذراندن محکومیت خود بازداشت و به بند نسوان زندان سمنان منتقل گردیدند.

فواد خانجانی زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر به بیمارستان اعزام شدarticle pictureفواد خانجانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر به بیمارستانی خارج از زندان اعزام شد اما مسئولین بیمارستان از بستری نمودن وی امتناع کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فواد خانجانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی که به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده صبح روز چهارشنبه ۵ مهرماه به بیمارستانی خارج از زندان اعزام شد و پس از انجام آزمایشات مقدماتی به زندان بازگردانده شد.

شکسته شدن لگن مهوش شهریاری شهروند ۶۰ ساله زندانی


جـــرس: مهوش شهریاری 60 ساله و از سران جامعه بهایی که در زندان به سر می برد به دلیل شکستگی لگن زمین گیر شده اما مسئولین دادستانی با مرخصی درمانی وی مخالفت می کنند.

به گزارش ندای سبز آزادی این شهروند بهایی به دلیل نگهداری طولانی مدت در زندان و همچنین تغذیه نامناسب به پوکی استخوان شدید دچار شده که منجر به شکستگی لگن وی شده است.

با وجود وضعیت نامناسب این زندانی عقیدتی مسئولین دادستانی با مرخصی وی مخالفت کرده اند این در حالی است که وی 5 سال از محکومیت 20 ساله خود را بدون مرخصی گذرانده است.

ممنوع‌التدریس‌شدن ۱۷ نفر از معلمان سنی‌مذهب کرد


خبرگزاری هرانا - سازمان آموزش و پرورش استان کردستان، ۱۷ نفر از دبیران و معلمان سنی‌مذهب آموزش و پرورش شهرهای سقز، مریوان، بانه، قروه و موچش را ممنوع‌التدریس اعلام کرده است.
بنا به گزارش رادیو کوچه، به گفته‌ مدیران آموزش و پرورش شهرهای نام‌برده‌ با "دستوری شفاهی از طرف مسوولان حراست که نمایندهٔ وزارت اطلاعات و امنیت کشور در ادارات هستند، تحت عنوان تغییر پست دبیری به معاونت اجرایی (امور دفتری)" اقدام به این کار کرده‌اند.
درمقابل‌، معلمان ممنوع‌التدریس‌شده از طریق قانونی نسبت به چنین تغییری، اعتراضات لازم را به اطلاع مسوولان رساندند.

انتقال دوتن از شهروندان بهایی شیراز به زندان عادل آباد

article pictureرحمان وفایی و حمید اسلامی دو شهروند بهایی ساکن شیراز که در تاریخ ۲۴ تیرماه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند به زندان عادل آباد شیرزا منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رحمان وفایی ۵۸ ساله و حمید اسلامی دو شهروند بهایی که در تاریخ ۲۴ تیرماه با حمله نیروهای وزارت اطلاعات به منزل مسکونیشان دستگیر شده بودند، پس از گذراندن قریب ۲ ماه بازداشت دربازداشتگاه وزارت اظلاعات، روز ۵ شنبه ۳۰ شهریور ماه به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند.

چهارشنبه، مهر ۰۵، ۱۳۹۱

لینک گزارش جلسه سخنرانی 19 آگوست نمایندگی ترکیه/کانون دفاع از حقوق بشر در ایران


ماده 1 اعلامیه جهانی حقوق بشر
تمام افراد بشر آزاد به دنيا مي آيند و از لحاظ حيثيت و حقوق با هم برابرند. همه داراي عقل و وجدان مي باشند و بايد نسبت به يکديگر با روح برادري رفتار کنند.
ماده 2 اعلامیه جهانی حقوق بشر
الف/ هر کس ميتواند بدون هيچگونه تمايز مخصوصا از حيث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقيده سياسي يا هر عقيده ديگر و همچنين مليت، وضع اجتماعي، ثروت، نسب يا هر موقعيت ديگر از تمام حقوق و کليه آزاديهائي که در اعلاميه حاضر ذکر شده است بهره مند گردد.
ب/ بعلاوه هيچ تبعيضي به عمل نخواهد آمد که مبتني بر وضع سياسي، اداري و قضائي يا بين المللي کشور يا سرزميني باشد که شخص به آن تعلق دارد، خواه اين کشور مستقل تحت قيمومت يا غيرخود مختار بوده يا حاکميت آن به شکلي محدود شده باشد.
کشتار زندانیان سیاسی و 19 آگوست روز جهانی انساندوستی!؟

 روی لینک زیر  کلیک کنید
http://www.bashariyat.de/20120819EnsanDosti/Gozaresh19August2012.htm

30 حکم اعدام در کردستان


به دنبال صدور احکام اعدام برای زندانیان سیاسی و مذهبیکُرد، طی روزهای
اخیر۳اسم دیگر به لیست فعالان کُرد محکوم به اعدام افزوده شد. بدین ترتیب
تعداد زندانیان سیاسی کُرد که از سوی دادگاه‌های انقلاب جمهوری اسلامی به
اتهام محاربه حکم اعدام دریافت کرده‌اند به 30 تن رسید.

اسامی زندانیان سیاسیمحکوم به اعدام عبارتند از

۱.حبیب الله لطیفی ، ۲. رشید آخکندی ، ۳. مصطفی سلیمی ، ۴. شیرکو معارفی ،
۵. سمکو خورشیدی ، ۶. سیروان نژاوی ، ۷. ابراهیم عیسی‌پور ، ۸. رزگار
(حبیب) افشاری ، ۹. علی افشاری ، ۱۰. حبیب الله گلپری پور ، ۱۱. زانیار
مرادی ، ۱۲. لقمان مرادی ، ۱۳. هوشنگ رضایی ، ۱۴. رضا اسماعیلی ، ۱۵. بهروز
آلخانی ، ۱۶. سید سامی حسینی ، ۱۷ . سید جمال محمدی ، ۱۸. بختیار معماری ،
۱۹ منصور آروند ، ۲۰ ، سامان نسیم

سه‌شنبه، مهر ۰۴، ۱۳۹۱

توهین بی سابقه به کشیشان و رهبران مسیحیت !

.حسن رحیم‌پور ازغدی٬ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی٬ رهبران ادیان غیراسلامی به خصوص مسیحیت را «فاسد‌ترین» افراد خواند و ادعا کرد روحانیت در جامعه اسلامی «پاک‌ترین» قشر است.
به گزارش « محبت نیوز» دیگربان به نقل از خبرگزاری «حوزه» وابسته به مسئولان حوزه علمیه قم خبر داد، رحیم‌پور ازغدی شامگاه پنجشنبه (۳۰ شهریور) در مسجد «صنعتگران» مشهد این مطلب را بیان کرده است.
یک از مسئولان جمهوری اسلامی ایران این بار نیز دهان به آلودگی گشود و به رهبران و کشیشان مسیحی توهین کرد، وی گفته است: « در جوامع غیر اسلامی، فاسد‌ترین افراد جامعه افراد، رهبر دینی و کشیش‌های آن هستند وی در ادامه در سخنانی که باعث شگفتی می شود اظهار داشت: « خوشبختانه روحانیت در جامعه اسلامی، پاک‌ترین اقشار هستند ! »

یکشنبه، مهر ۰۲، ۱۳۹۱

محکومیت قطعی سه شهروند بهایی به زندان در مشهد


خبرگزاری هرانا - سه شهروند بهایی در دادگاه انقلاب مشهد جمعا به ۱ سال و نیم زندان محکوم شدند و یک شهروند بهایی دیگر به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طبق اعلام رای دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی در روز یک شنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۱ سه شهروند بهایی به نامهای "انیسا دهقانی"، "کیوان دهقانی" و "ساناز تفضلی" هرکدام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
گفتنی است، پیش از این در دادگاه بدوی و طبق حکم دادگاه انقلاب مشهد هر کدام به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بودند.
همچنین محکومیت یک سال و نیم حبس تعزیری یک شهروند بهایی دیگر به نام "آیه انوری" نیز لغو شده و نامبرده به پرداخت جریمه نقدی ۲۰ میلیون ریال محکوم شد.
قابل ذکر است هر چهار شهروند بهایی فوق الذکر متهم به تبلیغ علیه نظام و عضویت در جامعه بهایی می‌باشند.

آغاز چادری کردن اجباری دختران دبیرستانی


.قرار است تا با برگزاری برنامه‎هایی مانند حجاب برتر در مدارس سعی شود تا «با همکاری دانش آموزان» برای اجرای قوانین دینی آمادگی ایجاد شود.

به منظور «تربیت افراد متدین و وفادار به نظام»، چادری کردن دختران دبیرستانی از «مدارس خاص» شروع و با برگزاری برنامه‎های دینی، توجیهی و آموزشی و حضور مبلغان در مدارس برای ترویج فرهنگ دینی، تلاش در این راستا آغاز شد.
منصور مرادلو، معاون پرورشی آموزش و پرورش، در این رابطه به خبرگزاری ایسنا گفت که این اقدام بر اساس «سند تحول بنیادین» و در جهت مقابله با «هجمه‎های سنگین دشمن و الگوهای جدیدی که روز به روز به بازار می‌دهند»، انجام گرفته است.

جمعه، شهریور ۳۱، ۱۳۹۱


کلیساهای ایران در جوی از ترس و ارعاب به کارشان ادامه می دهند


.گزارشگران ویژه سازمان ملل در گزارش تازه ای درباره وضعیت اقلیت های مذهبی در ایران گفته اند در دوسال گذشته بیش از 300 مسیحی در ایران بازداشت شده اند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از رادیو اروپای آزاد، در این گزارش افزوده شده است که کلیساهای مسیحی در جوی از ترس و ارعاب به کارشان ادامه می دهند و نوکیشان مسیحی نیز با اذیت و آزار و پیگیرد روبرو هستند.
احمد شهید، و هاینربایله فلت، گزارشگران ویژه سازمان ملل، ضمن استقبال از آزادی یوسف ندرخانی، از جمهوری اسلامی خواسته اند «جو ترس و ارعاب حاکم بر کلیساهای مسیحی، بویژه منازل محل عبادت مسیحیان پروتستان را برطرف کند.»

محدودیتهای بی سابقه در کلیساهای اسقفی شیراز و هشتمین ماه بازداشت نوکیشان مسیحی آن شهر


klisay_Osghofy_2
در حالی که پنج تن از نوکیشان مسیحی هشتمین ماه اسارت خود را در زندان عادل آباد شیراز می گذرانند،مسئولان اطلاعات با گذاشتن ماموران ثابت در کلیساهای اسقفی آن شهر ایمانداران را تحت فشار شدید گذاشته اند.
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از شیراز، گزارشهای متعددی از بدرفتاری ماموران قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی با زندانیان نوکیش مسیحی وجود دارد که از 19 بهمن ماه سال گذشته (8 فوریه 2012) در بازداشت به سر می برند. این بد رفتاریها در کنار سختگیریهای جدید و تنگ کردن فضای کلیساها برای ایمانداران مسیحی باعث شده تا امکان پرستش آزادانه خداوند مطابق اصول مسیحی از مسیحیان شیرازی سلب شود و به جای آن سایه سنگین یک فضای پلیسی بر جامعه مسیحی آن شهر گسترده شود.

کلیساهای ایران در جوی از ترس و ارعاب به کارشان ادامه می دهند


.گزارشگران ویژه سازمان ملل در گزارش تازه ای درباره وضعیت اقلیت های مذهبی در ایران گفته اند در دوسال گذشته بیش از 300 مسیحی در ایران بازداشت شده اند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از رادیو اروپای آزاد، در این گزارش افزوده شده است که کلیساهای مسیحی در جوی از ترس و ارعاب به کارشان ادامه می دهند و نوکیشان مسیحی نیز با اذیت و آزار و پیگیرد روبرو هستند.
احمد شهید، و هاینربایله فلت، گزارشگران ویژه سازمان ملل، ضمن استقبال از آزادی یوسف ندرخانی، از جمهوری اسلامی خواسته اند «جو ترس و ارعاب حاکم بر کلیساهای مسیحی، بویژه منازل محل عبادت مسیحیان پروتستان را برطرف کند.»

نگرانی بازرسان حقوق بشر از وضعیت دیگر زندانیان مسیحی


.در بیانیه مشترکی که بازرسان حقوق‌بشر سازمان ملل روز پنجشنبه ۳۰ شهریور در شورای حقوق بشر در ژنو منتشر کردند،  از وضعيت ديگر زندانيان مسيحی در ايران، ابراز نگرانی کردند.
به گزارش « محبت نیوز» ، رادیو فردا به نقل از خبرگزاری رویتر گزارش داد ، بازرسان حقوق‌بشر سازمان ملل روز پنجشنبه ۳۰ شهریور اعلام کردند در دو سال گذشته، بيش از ۳۰۰ مسيحی در ايران دستگير شده‌اند.
در این گزارش آمده است که کلیساهای مسیحی در جوی از ترس و ارعاب به کارشان ادامه می دهند و نوکیشان مسیحی نیز با اذیت و آزار و پیگیرد روبرو هستند.
احمد شهید، و هاینربایله فلت، گزارشگران ویژه سازمان ملل، ضمن استقبال از آزادی یوسف ندرخانی، از مقامات جمهوری اسلامی خواسته اند « فضا را برای کلیساها به ويژه کليسا‌های خانگی انجیلی، آرام کنند و به آنها اجازه فعاليت آزاد بدهند..»

جمهوری اسلامی در لیست کشورهای ناقض آزادی و حقوق شهروندی


.در بررسی سالیانه وضعیت آزادی، در گزیده ایی از کارنامه جمهوری اسلامی آمده که :اقلیت های مذهبی در ایران از جمله زرتشتیان، مسیحیان، یهودیان، بهائیان، دراویش گنابادی و سنی ها مورد تبعیض و آزار واقع می شوند و حق برگزاری مراسم مذهبی خود را ندارند.
موسسه پژوهشی «خانه آزادی»، در بررسی سالیانه وضعیت آزادی در کشورهای جهان، ۳۵ کشور را در ۴ زمینه آزادی های مدنی،‌ پاسخگویی دولت و صدای عمومی،‌ حاکمیت قانون و مبارزه با فساد و شفافیت بررسی کرده است.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از  رادیو اروپای آزاد، ایران یکی از کشورهای مورد مطالعه و بررسی این نهاد بین المللی است که در هر ۴ زمینه مورد بررسی به نقض حقوق شهروندانش متهم شده است.

تجمع بدون مجوز «۱۰۰نفره» مقابل سفارت فرانسه در تهران


.به دنبال چاپ مجدد کاريکاتورهايی درباره ‌پيامبر مسلمانان در يک مجله فرانسوی موج ديگری از تظاهرات اعتراضی در کشورهای مسلمان نشين به راه افتاده است و دهها ایرانی نیز مقابل سفارت فرانسه در تهران دست به اعتراض زدند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از رادیو فردا، روز پنج شنبه – ۳۰ شهریورماه- گروهی از دانشجويان و طلاب در مقابل سفارت فرانسه در تهران تجمع کرده و شعارهايی عليه آمريکا، فرانسه، اسرائيل و بريتانيا سر دادند. به گزارش خبرگزاری های بين المللی تعداد تظاهر کنندگان حدود ۱۰۰ نفر بود.
نيروهای امنيتی هم محوطه سفارت را محاصره کرده و از نزديک شدن تظاهرکنندگان به ساختمان سفارت جلوگيری کردند.

احمد شهید: طی دو سال بیش از ۳۰۰ مسیحی به طور خودسرانه در ایران دستگیر و زندانی شده‌اند


خبرگزاری هرانا - بازرسان حقوق‌بشر سازمان ملل روز پنجشنبه ۳۰ شهریور اعلام کردند در دو سال گذشته، بیش از ۳۰۰ مسیحی در ایران دستگیر شده‌اند.
بنا به گزارش رادیو اروپای آزاد، در بیانیه مشترکی که بازرسان روز پنجشنبه ۳۰ شهریور در شورای حقوق بشر در ژنو منتشر کردند، ضمن استقبال از آزادی کشیش یوسف ندرخانی از زندان، از وضعیت دیگر زندانیان مسیحی در ایران، ابراز نگرانی کردند.
یوسف ندرخانی ۳۳ ساله که در سن ۱۹ سالگی به مسیحیت گراییده است، سه سال پیش در شهر رشت بازداشت شد؛ دادگاه بدوی در ۲۳ خردادماه آقای ندرخانی را به "ترک دین" و "دعوت سایر مسلمانان به مسیحیت"، "ایجاد یک کلیسای مخفی در خانه خود" و "ابراز مخالفت آشکار با اسلام" متهم کرده بود.
به گفته وکیل آقای ندرخانی، این کشیش مسیحی از اتهام "ارتداد" تبرئه شده و برای اتهام "تبلیغ علیه نظام" به سه سال حبس محکوم شد و چون وی این مدت را در زندان سپری کرده بود از زندان آزاد شد.

اجرای حکم حبس دو شهروند بهایی ساکن مشهد


خبرگزاری هرانا - دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «نورا نبیل‌زاده» و «سونیا احمدی» جهت اجرای حکم حبس بازداشت شدند.
  • بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو شهروند بهایی که پیش‌تر از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند صبح روز شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۱ پس از احضار و معرفی خود به دایره اجرای احکام مشهد، بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شدند.

چهارشنبه، شهریور ۲۹، ۱۳۹۱

اجرای حکم حبس دو شهروند بهایی ساکن مشهد


خبرگزاری هرانا - دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «نورا نبیل‌زاده» و «سونیا احمدی» جهت اجرای حکم حبس بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو شهروند بهایی که پیش‌تر از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند صبح روز شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۱ پس از احضار و معرفی خود به دایره اجرای احکام مشهد، بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شدند.
قابل ذکر است دوشهروند بهایی فوق الذکر طبق حکم دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ به نفع آیین بهایی و عضویت در جامعه بهایی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده که حکم مزبور در دادگاه تایید شد.

اطلاعیه کمیته جوان و دانشجو/ تفکیک جنسیتی: تراژدی بی انتهای تبعیض علیه بانوان ایرانماده 1 اعلامیه جهانی حقوق بشر:
تمام افراد بشر آزاد بدنیا میآیند و از لحاظ حیثیت و حقوق با هم برابرند. همه دارای عقل و وجدان میباشند و باید نسبت بیکدگر با روح برادری رفتار کنند.
ماده 2 اعلامیه جهانی حقوق بشر:
هرکس میتواند بدون هیچگونه تمایز بویژه از حیث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقیده سیاسی، یا هرعقیده دیگر و همچنین ملیت، وضع اجتماعی، ثروت، نسب و یا هر موقعیت دیگر از تمام حقوق و کلیه آزادیهائی که در اعلامیه حاضر ذکر شده است، بهره مند گردد.
تفکیک جنسیتی:  تراژدی بی انتهای تبعیض علیه بانوان ایران

جمهوری اسلامی: سازندگان فیلم ضداسلامی را تعقیب می‌کنیم


.در شرایطی که هویت سازندگان این فیلم به‌طور قطعی مشخص نشده، آقای رحیمی نگفته است که ایران چگونه سازندگان این فیلم را تعقیب خواهد کرد.
 معاون اول رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی عوامل فیلم «موهن» ضداسلامی را تعقیب می‌کند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از مردمک، محمدرضا رحیمی در جلسه هیئت دولت با اشاره به فیلمی درمورد شخصیت پیامبر مسلمانان که نمایش آن در یوتیوب جنجال‌ به پا کرده، سازنده این فیلم را «مجرم» دانست و گفت: « دولت ایران به‌طور قطع در جستجو، تعقیب و پیگیری این فرد مجرم خواهد بود که به  پیامبر یک‌‌ونیم میلیارد مسلمان در جهان توهین کرده است»

دوشنبه، شهریور ۲۷، ۱۳۹۱

کشیش ندرخانی به خاطر فشارهای غربی آزاد نشد


کشیش ندرخانی به خاطر فشارهای غربی آزاد نشد
 محسنی‌اژه‌ای درباره آزادی کشیش یوسف ندرخانی ضمن تایید آزادی او گفت: «بله وی آزاد شده اما اینکه برخی رسانه‌های خارجی اعلام کردند آزادی وی به خاطر فشار رسانه‌های غربی بوده امری خلاف واقع است».
دادستان کل کشور در توضیح چگونگی آزادی متهمی که به دلیل ارتداد به اعدام محکوم شده بود گفت: «در خیلی از پرونده‌ها شرایطی رخ می‌دهد که تحقیقات مقدماتی انجام می‌شود و بر اساس قانون دلیلی برای ادامه بازداشت موقت افراد وجود ندارد و در این موارد قاضی با وثیقه مناسب فرد را آزاد می‌کند».

نوکيشان مسيحی همچنان زندانی جمهوری اسلامی


طرح اختصاصی علیرضا درویش برای رادیو فردا
چندی پيش يوسف ندرخانی کشيشی که در ايران زندانی و به حبس ابد محکوم شده بود از زندان آزاد شد ولی هنوز هم تعداد ديگری از مسيحيان ايران صرفا به خاطر کيش خود در زندان به سر می برند.
شبکه خبری « فاکس نيوز» درمقدمه گزارش خود يادآوری می کند که يوسف ندرخانی تحت فشار افکار عمومی از زندان آزاد شد و در کشوری مثل ايران که مسيحيان نوکيش به شدت تحت فشار قرار دارند تنها راه آزادی ساير مسيحيان زندانی ادامه فشار افکار عمومی بين المللی است. براساس آمارهای موجود تنها کمتر از يک درصد از جمعيت ايران را پيروان اديان و مذاهب ديگری غير از اسلام تشکيل می دهند.

محدودیتهای بی سابقه در کلیساهای اسقفی شیراز و هشتمین ماه بازداشت نوکیشان مسیحی آن شهر


klisay_Osghofy_2
در حالی که پنج تن از نوکیشان مسیحی هشتمین ماه اسارت خود را در زندان عادل آباد شیراز می گذرانند،مسئولان اطلاعات با گذاشتن ماموران ثابت در کلیساهای اسقفی آن شهر ایمانداران را تحت فشار شدید گذاشته اند.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از شیراز، گزارشهای متعددی از بدرفتاری ماموران قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی با زندانیان نوکیش مسیحی وجود دارد که از 19 بهمن ماه سال گذشته (8 فوریه 2012) در بازداشت به سر می برند. این بد رفتاریها در کنار سختگیریهای جدید و تنگ کردن فضای کلیساها برای ایمانداران مسیحی باعث شده تا امکان پرستش آزادانه خداوند مطابق اصول مسیحی از مسیحیان شیرازی سلب شود و به جای آن سایه سنگین یک فضای پلیسی بر جامعه مسیحی آن شهر گسترده شود.

پوشش چادر برای دبیرستان‎های دخترانه الزامی شد


.معاون پرورشی آموزش و پرورش ابراز کرد: در دبیرستان‎های خاص دخترانه پوشش چادر الزامی است.
به گزارش « محبت نیوز» منصور مرادلو در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به هجمه‎های سنگین دشمن و الگوهای جدیدی که روز به روز به بازار می‌دهند بر آن شدیم کاری انجام دهیم که ارزش‎های دینی اجرا و ظاهر شود.
وی افزود: سند تحول بنیادین تاکید بر تربیت افراد وفادار به نظام و متدین است و برای عملی کردن آن از تعیین حجاب برتر از مدارس خاص شروع کردیم تا با کمک مدیر مدرسه، خود دانش‌آموز و انجمن اولیا و مربیان به اهداف خود برسیم.

نماینده کلیمیان در مجلس این فیلم را توهین به همه ادیان الهی دانست.ماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن فیلم توهین آمیز به « محمد » پیامبر مسلمانان،  تاکید کرد : « ساخت این فیلم توهین به همه ادیان الهی است.»
به گزارش « محبت نیوز» سیامک مره صدق در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اشتراکات بین ادیان توحیدی گفت :« اشتراکات میان ادیان توحیدی به اندازه ای چشمگیر است که بدون شک توهین به یک دین اهانت و توهین به سایر ادیان است.»

یکشنبه، شهریور ۲۶، ۱۳۹۱

بلندمرتبه‌سازی حریم سه اثر ثبتی مذهبی ( کلیسای مریم ) را خدشه‌دار کرد.لندمرتبه‌سازی در خیابان میرزاکوچک‌خان تهران، حریم سه اثر ثبتی کلیسای مریم، نیایشگاه زرتشتیان  و مدرسه فیروز بهرام  را خدشه‌دار کرده‌است.
« محبت نیوز» - با ساخت یک ساختمان بلند مرتبه در خیابان میرزا کوچک خان جنگلی تهران، نه تنها منظر این خیابان  از بین رفت بلکه همزمان حریم مدرسه فیروز بهرام، کلیسای حضرت مریم نیز شکسته شد. گفته می‌شود، مجوز این ساخت و ساز دو سال قبل توسط سازمان میراث فرهنگی تهران صادر شده بود.

پنجشنبه، شهریور ۲۳، ۱۳۹۱

تامین امنیت زندانیان آزاد شده مسیحی بر عهده چه کسی است ؟


.طبق گزارش دریافتی تقریبن 90 درصد زندانیان مسیحی و یا امنیتی پس از آزادی موقت از زندان به اجبار شهر و کاشانه خود را ترک و راهی غربت می شوند که عمده ترین دلایل آن می تواند مسئله امنیت جان خود و یا خانواده اشان باشد. براستی چه کسی می تواند با وجود این تهدیدات و شواهد از سوی حکومت، امنیت زندانیان آزاد شده را تضمین کند؟
آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز» -  روز شنبه ۱۸ شهریور ماه 1391 (هشتم سپتامبر 2012) محمد علی دادخواه وکیل مدافع "یوسف ندرخانی"خبر داد که موکلش که به جرم " ارتداد" به اعدام محکوم شده بود از اتهام ارتداد تبرئه و از زندان آزاد شده است. دادخواه افزود: موکل من برای اتهام «تبلیغ علیه نظام»به 3سال حبس محکوم شد و چون وی این مدت را در زندان سپری کرده بود از زندان آزاد شد.

حمله سایبری به سایتهای مسیحی فارسی زبان در شبکه جهانی، توسط عوامل ناشناس ضد مسیحی


Syber_attack__Mohabat_News
 سایت اینترنتی آژانس خبری مسیحیان ایران  از  روز شنبه همزمان با آزادی یوسف ندرخانی، مورد حملات شدیدی قرارگرفت و بالاخره از شبکه جهانی خارج شد.مدیر این سایت هکرهای جمهوری اسلامی را مقصر دانست.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از روز شنبه 18 شهریور ماه برابر 8 سپتامبر همزمان با آزادی یوسف ندرخانی از زندان و تبرئه او از اتهام ارتداد، چندین حمله سایبری تسط عوامل ناشناس ضد مسیحی به سایت اف سی ان ان و سایر سایتهای هم جهت آن انجام گرفته است.

اطلاعیه کانون دفاع از حقوق بشر در ایران


سه‌شنبه، شهریور ۲۱، ۱۳۹۱

استقبال آمریکا از آزادی یوسف ندرخانی


ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه طی بیانیه‌ای از آزادی یوسف ندرخانی از زندان استقبال کرده و گفت به رغم این خبر خوب، وضعیت آزادی ادیان در ایران نگران کننده است.
خانم نولند در این بیانیه گفته است: هنوز بسیاری دیگر به خاطر داشتن عقاید دینی خود در زندان گرفتار هستند. بیش از یکصد زندانی از بهاییان گرفته تا مسلمانان سنی، زرتشتی‌ها و دراویش گنابادی در ایران به زندان افتاده‌اند که ما درخواست آزادی فوری همه آنها را داریم.

یکی از دراویش گنابادی به ۵ سال حبس محکوم شدخبرگزاری هرانا - نصرت طبسی یکی از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی در دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعزیری و ۴ سال و شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.
بنا به گزارش تارنمای مجذوبان نور، نصرت طبسی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به شش ماه حبس تعزیری و ۴ سال و شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد. این محکومیت به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی (ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی) برای این درویش گنابادی صادر شده است.
نصرت طبسی به همراه بیش از ۱۵ تن دیگر از دراویش گنابادی و وکلا و پرسنل سایت مجذوبان نور در شهریور سال گذشته در شهر تهران بازداشت و نزدیک به ۱ ماه را در سلول انفرادی بند امنیتی زندان اوین نگهداری و مورد بازجویی قرار گرفت.

رفتار تبعیض آمیز با پناهندگان و شرایط ناعادلانه رسیدگی به درخواست های پناهندگی را محکوم می کنیماده 3  اعلامیه جهانی حقوق بشر
هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است.
ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر
هیچ کس نمی بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد.
ماده 14  اعلامیه جهانی حقوق بشر
هركس حق دارد دربرابر تعقيب، شكنجه و آزار، پناهگاهى جستوجو كند و در كشورهاى ديگر پناه اختيار كند.

رفتار تبعیض آمیز با پناهندگان و شرایط ناعادلانه رسیدگی به درخواست های پناهندگی را محکوم می کنیم

یکشنبه، شهریور ۱۹، ۱۳۹۱

حکم آزادی دختر مسیحی در قبال وثیقه سنگین مالی توسط دادگاه صادر شد ولی جان او در خطر استبا توجه به اینکه اکنون معلوم شد اتهام کفر گوئی به این کودک مسیحی ناشی از توطئه ملای مسلمان مسجد محل برای فشار بر مسیحیان بوده ، چرا وثیقه خیلی زیاد ده هزار دلاری برای آزادی او تعئین شده است؟
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از خبرگزاریهای جهان، امروز جمعه 17 شهریور قاضی دادگاهی در اسلام آباد پاکستان حکم آزادی «ریمشا مسیح» دختر بچه مسیحی را که به کفرگوئی از طریق آتش زدن اوراق قرآن متهم شده بود، در قبال یک وثیقه بسیار سنگین مالی صادر کرد.

یوسف ندرخانی، کشیش نومسیحی، از زندان آزاد شدبه گفته ی محمدعلی دادخواه، وکیل مدافع یوسف ندرخانی، این کشیش نومسیحی روز شنبه از زندان رشت آزاد شد.
به گزارش رادیو فردا به نقل از آقای دادخواه  در جلسه‌ی دادگاه که روز شنبه برگزار شد این کشیش ایرانی از اتهام «ارتداد» تبرئه شد و در اتهام «تبلیغ علیه نظام» نیز به سال حبس محکوم شد.

شنبه، شهریور ۱۸، ۱۳۹۱

انجیل ارزان و پلیس ایران


انجیل ارزان و پلیس ایران
به گزارش ادیان نیوز ،محبت نیوز نوشت: فروش کتاب مقدس و سایر منابع مسیحی در کلیساهای ایران به شدت محدود شده است.
این محدودیت ها به خصوص در مورد «انجیل» فارسی و کتاب های دروس الهیات مسیحی ویژه نو مسیحیان، که به زبان فارسی تهیه و انتشار یافته است، اعمال می شوند. مطابق دستورات صادر شده از سوی ماموران امنیتی به کلیساهای فارسی زبان، فقط اعضای رسمی کلیسا در روزهای یکشنبه حق بازدید و خرید از کتابفروشی کلیسا را دارند.

گزارش ماهانه نقض حقوق اقوام مربوط به مردادماه 91/کانون دفاع از حقوق بشر در ایران


گزارش ماهانه نقض حقوق اقوام مربوط به مردادماه 91
شنیدم  دوره ی     خسروی  پرویز                    گرفتند  آدمی    را  تــــــوی     تبریز
به جــــرم   نقض  قانون   اساسی                    و بعضی گفتمـــــان های  سیاسی
ولی آن مرد دور اندیش  ،  از پیش                    قراری  را نهــــاده   با زن      خویش
که   از زندان اگــــــــر آمد     زمانی                   به نام من   پیـــــــــــامی یا نشانی
اگـــــــــر خود کار    آبی بود متنش                    بدان باشد   درست وبی غل وغش

سه‌شنبه، شهریور ۱۴، ۱۳۹۱

قانون جدید مجازات اسلامی راه را بیش از پیش برای فشار بیشتر بر مسیحیان ایران باز می کند

Mojazat_Islami_2
اگرچه درمتن جدیدجرمی به نام ارتداد ظاهرا وجود ندارد،امابه قضات اسلامی اجازه داده شده است تا با اتکای به "احکام شرعی و فتاوی مراجع"افراد را به جرم ارتداد به اعدام محکوم کنند.بدون اینکه نامی از آن ببرند.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از بی بی سی، روز چهارشنبه  3 شهریور دیده‌بان حقوق بشر با صدور بیانیه ای تحت عنوان "قانونی کردن سرکوب: ارزیابی قانون جدید مجازات در ایران" خواستار لغو قانون جدید مجازات اسلامی در ایران شده که به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسیده و ظاهرا در مرحله امضا و ابلاغ رئیس جمهوری است.

اعدام افراد بجرم ارتداد در قانون جدید مجازات اسلامی


.اگرچه در متن قانون مصوب مجازات اسلامی ، جرمی به نام "ارتداد" وجود ندارد اما به قضات اجازه داده شده است تا با استناد به منابع شرعی و فتواهای مراجع، همچنان به محاکمه متهمان به ارتداد و صدور و اجرای  احکام مبادرت ورزند !
آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» -  یک سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر از قانون جدید مجازات اسلامی ایران انتقاد کرده و آن را مغایر موازین جهانی حقوق بشر دانسته است.

شناسایی و دستگیری گروه‌های وهابی و بهایی در مناطق زلزله‌زده


شناسایی و دستگیری گروه‌های وهابی و بهایی در مناطق زلزله‌زدهبه گزارش ادیان نیوز، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان، فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان‌شرقی، امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به تشریح ناگفته‌هایی از فعالیت گروه‌های معاند و ضدانقلاب در جریان زلزله اخیر آذربایجان‌شرقی پرداخت.
وی با بیان این‌که استکبار جهانی و رسانه‌های وابسته به غرب از هر فرصتی برای ضربه به نظام اسلامی بهره می جویند، اظهار داشت: در جریان زلزله اخیر استان یک عده شبکه‌های معاند از اتاق فرمان خود در خارج از کشور، به دنبال اهداف مغرضانه‌ای بودند که با هوشیاری نیروهای امنیتی مستقر به ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و خنثی شد.

هاشم حسین­‌پناهی از فعالان اهل‌سنت کردستان بازداشت شد


خبرگزاری هرانا - روز یکشنبه مورخه ۱۳۹۱/۶/۱۲ ساعت ۳۰: ۹ صبح ماموران اداره اطلاعات کردستان با مراجعه به منزل هاشم حسین­‌پناهی از فعالان اهل سنت وی را بازداشت نمودند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هاشم حسین­‌پناهی مدرس مدرسه علوم دینی امام بخاری سنندج، مدیر دفتر مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان و عضو شورای مکتب قرآن کردستان توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.
این فعال اهل سنت کارمند سابق قوه قضائیه بوده و مدت ۱۲ سال در دادگستری مشغول فعالیت بوده است که به علت دفاع از حقوق اهل‌سنّت و شرکت در فعالیتهای دینی سه سال پیش از کار برکنار و اخراج شدند.
گفتنی است، در طی سالهای گذشته یکی از علمای اهل‌سنت بنام مفتی حسن امینی به کرات به دستگاههای امنیتی و قضایی احضار و مورد بازخواست، تعقیب و بازداشت قرار گرفته­‌اند.

"باید به اشد مجازات محکوم شود تا عبرتی باشد برای سایر بهائیان تا دعا نخوانند! "

article pictureگزارش دریافتی:وضعیت پیمان کشفی، شهروند بهایی که اخیرا به رجایی شهر منتقل شده است.
پس از گذشت 20 ماه از محکومیت پیمان کشفی نجف آبادی به او یک روز هم مرخصی نداده اند. بارها و بارها خود او و خانواده اش درخواست داده اند و پاسخ مسئولین چنین بوده: او خطرناک است .

روزشمار نقض حقوق شهروندان بهایی مردادماه ۱۳۹۱


خبرگزاری هرانا - در تدوام سرکوب اقلیت مذهبی بهایی گزارشی ماهانه از سوی واحد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر می‌شود که گزارش زیر نقض حقوق بهائیان در تیرماه ماه سال گذشته است.
متن این گزارش به قرار زیر است:
۲ مرداد ماه: دو شهروند بهایی ساکن تهران به نام‌های "شمیم نعیمی" و "ناهید زهرایی" توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند. قابل ذکر است پدر و مادر شمیمی نعیمی همچنین همسر ناهید زهرایی در تیرماه توسط ماموران امنیتی دستگیر شده‌اند.