پنجشنبه، شهریور ۰۹، ۱۳۹۱

ارامنـه ایران پس از انقلاب اسلامی


.پس از انقلاب اسلامی که سال‌ها بود اقلیت‌های مختلفی مذهبی و قومی به زندگی به نسبت آرامی در کنار یک‌دیگر خو گرفته بودند، متاسفانه برای یک بار دیگر در تاریخ ما محدودیت‌ها و فشارها بر این هم‌وطنان گسترش و فزونی یافت.
« محبت نیوز» -  رادیو کوچه در گزارشی از تاریخچه ارامنه ایران گزارش داد، ارمنیان از جمله اقلیت‌های مذهبی در ایران هستند که هم‌چون دیگر اقلیت‌های دینی چیزی بیش از دو هزار سال در کنار ایرانیان زیسته‌ و توانسته‌اند بر زبان، فرهنگ، هنر و سنن یک‌دیگر تاثیر بگذارند.

تبلیغ بهائیت تازه ترین اتهام امدادگران زلزله.استاندار آذربايجان شرقی»، امدادگران بازداشت شده در مناطق زلزله زده را به «تبليغ بهائيت» و «تشويش اذهان عمومی» متهم کرده است.
به گزارش « محبت نیوز» روزنامه کيهان وابسته به جناح حاکم در شماره چهارشنبه از قول احمد عليرضا بيگی استاندار آذربايجان شرقی يک هفته پس از بازداشت شماری از امداد گران مردمی در مناطق زلزله زده، ادعا کرده که «اعضای يک گروه بهايی که در قالب امدادگر اقدام به تبليغ بهائيت در بين زلزله زدگان می کردند دستگير شدند.»

بان گی مون در مورد «وضعیت حقوق بشر در ایران» با مقامات این کشور گفت وگو می کند

سخنگوی بان گی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفته است که وی  در جریان سفر به تهران و در حاشیه اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد، درباره وضعیت حقوق بشر و وضع بحرانی آن، گفت وگو خواهد کرد و این مسئله را با مقامات ایرانی در میان خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، فرحان حق، از سخنگویان دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه در نیویورک گفت: بان گی مون در حاشیه اجلاس نه تنها در مورد وضعیت بحرانی حقوق بشر، که در مورد بحران اتمی، وضعیت سوریه و نیز تروریسم هم با مقامات ایران گفت وگو خواهد کرد.

نامه خانم مینو مهر به احمد شهید


جناب آقای احمد شهید
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران

اینجانب مینو مهرفومنی مسوول کانون دفاع از حقوق بشر در ایران نمایندگی سوئد و عضو کمیته زنان کانون دفاع از حقوق بشر در ایران (VVMIran) وظیفه خود دانسته باتوجه به مسوولیت خویش در کانون دفاع از حقوق بشر در ایران و کمیته دفاع از حقوق زنان و به عنوان یک زن ایرانی مواردی چند از نقض مستمر و برنامه ریزی شده حقوق بشر با استناد به قوانین موجود در جمهوری اسلامی ایران را جهت بررسی و ترتیب اثر مقتضی از سوی جنابعالی به عرضتان برسانم.

اقدام به دستگیری و ادامه فشار بر دراویش شهرستان کوار

خبرگزاری هرانا - با گذشت نزدیک به یک سال از حمله بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها به دراویش گنابادی شهرستان کوار و دستگیری‌های صورت گرفته پس از این واقعه همچنان فشار بر دراویش گنابادی استان فارس و بخصوص شهرستان کوار ادامه دارد، در ادامه‌ی این فشارها، نیروهای امنیتی صبح امروز جهت بازداشت یک درویش گنابادی به منزل وی حمله کردند.

به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ صبح امروز مورخ ششم شهریورماه، ۸ مامور لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی و قانونی با حمله به منزل آقای محمد‌علی دهقان با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده‌ی وی قصد بازداشت این درویش گنابادی را داشتند و به علت حضور نداشتن ایشان موفق به دستگیری این درویش گنابادی نشدند. 

مصاحبه اف سی ان ان با کارگردان "ایمان در سکوت"، اولین فیلم داستانی درباره جفا بر مسیحیان ایران

Farshid_2010
"فرشید سید مهدی" : من خیلی تلا ش کردم فیلم روایتی حقیقی جفاها را تعریف کند. تمام عناصراصلی داستان و نکاتی که بر روی آنها تاکید گذاشه شده بر اساس ماجراهای واقعی و مستند است که اتفاق افتاده اند.
 شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان – به دنبال انتشار گزارشی تحلیلی از سوی اف سی ان ان با عنوان " فیلم بحث انگیز ایمان در سکوت ..... "، در اردیبهشت ماه سال جاری، پیامها و نامه های متعددی از کاربران اف سی ان ان به دست ما رسید. برخی از این پیامها جنبه انتقادی از فیلم مذکور داشتند و برخی نیز از ما به دلیل نوشتن یک نقد به نسبت تند از یک فیلم مسیحی ایراد گرفته بودند.

سه‌شنبه، شهریور ۰۷، ۱۳۹۱

جمع آوری اطلاعات خصوصی اقلیتهای مذهبی در شیراز / سند


خبرگزاری هرانا - بتازگی در شیراز اتحادیه های صنفی به جمع آوری اطلاعات شخصی اقلیتهای مذهبی میپردازند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اخیرا در شیراز از طریق اتحادیه های صنفی اقدام به جمع آوری اطلاعات خصوصی اقلیتهای دینی به خصوص بهائیان کرده اند.
گفته می شود این فرمها را اداره اماکن نیروی انتظامی به اتحادیه ها داده است و در مراجعه اتحادیه ها به واحدهای صنفی از آنها خواسته می شود که همه شرکا و کارکنان این فرمها را پر کنند که با اعتراض برخی از افراد روبرو شده است.

یکشنبه، شهریور ۰۵، ۱۳۹۱

جمع آوری اطلاعات خصوصی اقلیتهای مذهبی در شیراز / سندخبرگزاری هرانا - بتازگی در شیراز اتحادیه های صنفی به جمع آوری اطلاعات شخصی اقلیتهای مذهبی میپردازند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اخیرا در شیراز از طریق اتحادیه های صنفی اقدام به جمع آوری اطلاعات خصوصی اقلیتهای دینی به خصوص بهائیان کرده اند.
گفته می شود این فرمها را اداره اماکن نیروی انتظامی به اتحادیه ها داده است و در مراجعه اتحادیه ها به واحدهای صنفی از آنها خواسته می شود که همه شرکا و کارکنان این فرمها را پر کنند که با اعتراض برخی از افراد روبرو شده است.

وزیر خارجه بریتانیا: سابقه حقوق بشری ایران شرم‌آور است

وزیر خارجه بریتانیا با اشاره به «ادامه آزار گسترده اقلیت‌های مذهبی و قومی و همچنین آزار و اذیت فعالان حقوق بشری و زندانیان سیاسی» در ایران، می‌گوید سابقه حقوق بشری جمهوری اسلامی «شرم‌آور» است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویلیام هیگ روز جمعه، سوم شهریورماه، سابقه حقوق بشری جمهوری اسلامی را «مایه ننگ» و «شرم‌آور» دانست و گفت که دولت ایران باید بداند که «تلاش سیستماتیکش برای محدود کردن آزادی شهروندانش» اعتراض جامعه جهانی را به دنبال دارد و موجب انزوای بیشتر حکومت ایران می‌شود.

واكنش رسانه های امنیتی به انتشار تقویم دعای مسیحیان در ماه رمضان !


.تقویم دعای ۳۰ روزه ، طرحی است از سوی یك سازمان مسیحی برای ایام ماه رمضان، برای مسیحیان ی كه ممكن است درطی این ماه در كشورهای اسلامی هدف خشونت قرار گیرند، اما رسانه های حكومتی جمهوری اسلامی از آن بعنوان جریان مرموز" برنامه تبلیغاتی مسیحیان تبشیری ویژه مسلمانان " یاد می كنند.
آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» - ماه رمضان در اسلام یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، ماه رمضان، رخ می‌دهد. در كتاب قرآن، بطور مستقیم به مسلمانان دستور داده شده که در این ماه روزه بگیرند. مسلمانان در كشورهای اسلامی به مدت ۳۰ روز را روزه می گیرند و قبل ازطلوع تا غروب آفتاب از خوردن وآشامیدن خودداری می‌کنند. و بیشتر به مناسك و آئین های مذهبی و خواندن قران پرداخته و توجه ویژه ایی به این ایام دارند .

پنجشنبه، شهریور ۰۲، ۱۳۹۱

ممانعت مامورین امنیتی از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت در صادقیه


خبرگزاری هرانا - مامورین امنیتی از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت در صادقیه جلو گیری کرده و راه نمازگزاران به مسجد اهل سنت را سد کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نماز عید فطر اهل سنت امسال با اختلال ماموران امنیتی روبرو شد. از تهران خبر رسید که مامورین امنیتی که مسجد اهل سنت را محاصره کرده بودند از نزدیک شدن نمازگزاران به مسجد جلوگیری نمودند.
یک شاهد عینی به گزارشگر هرانا گفت: در فلکه اول صادقیه یک خانه دو طبقه وجود دارد که یک زوج کرد آن را وقف مسجد نموده‌اند و به مسجد اهل سنت معروف شده است. این خانه در صبح روز عید توسط حدود ۱۰۰ نیروی امنیتی محاصره شده بود و هیچ کس اجازه رفتن به آنجا را پیدا نکرد.

همسر یوسف ندرخانی اتهامات جدید مطروحه برعلیه وی را شایعه خواند


خبرگزاری هرانا - همسر یوسف ندرخانی زندانی مسیحی که از سال ۸۹ در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می‌برد، اتهامات مطروحه از سوی برخی از رسانه‌های برونمرزی مبنی بر «اخاذی» را تکذیب و شایعه خواند.
فاطمه پسندیده در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت: طبق احضاریه که به وکیل وی آقای عباس مونسی درتاریخ ۱۸ تیر ماه سالجاری ابلاغ شده است، دادگاه ایشان در ۱۸ شهریور ماه برگزار خواهد شد.
وی ضمن تکذیب شایعات مطروحه در رسانه‌های برون مرزی در خصوص اتهام اخاذی اعلام داشت ایشان تنها بر اساس اتهام ارتداد محاکمه شده‌اند و اتهاماتی که در طی روزهای اخیر مطرح شده است‌‌ همان اتهاماتی است که رسانه‌های وابسته به حاکمیت در سال گذشته اعلام کرده بودند که هیچ یک از آن‌ها در پرونده وی وجود ندارد.

ترفند جدید حکومت اسلامی؛ ماموران ارشاد واطلاعات به جای کشیشها دراصفهان کلیساها را اداره می کنند!


Logha_Church_2
در دو کلیسای مهم این شهر ماموران اطلاعاتی به طورثابت مستقر شده اند و  رسما به کشیش و ایمانداران  امر و نهی می کنند. آنها با ایجاد محدودیت و گفته های تفرقه آمیز تلاش دارند کلیساها را از درون بپاشانند.
اسقف آزاد مارشال سراسقف کلیساهای اسقفی اصفهان و دوتن از ایمانداران
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از مسیحیان اصفهان، هر روز میزان  فشارهای حکومت بر رهبران ، اعضا و ایمانداران کلیساهای اسقفی شهر اصفهان افزایش بیشتری پیدا می کند. اکنون ماههاست که در کلیساهای مهم این شهر افراد ثابتی که خود را مامور دولت می خوانند عملا اداره امور کلیساها را به دست گرفته اند و به رهبران و ایمانداران کلیسا امر و نهی می کنند.

یکشنبه، مرداد ۲۹، ۱۳۹۱

جلسه عمومی ماهیانه کانون در سال 2012 /ماه سپتامبر


با درود به کلیه همراهان کانون برنامه ماه سپتامبر

جلسه عمومی ماهیانه کانون در سال 2012 روز یکشنبه2 سپتامبر ساعت 15 بعدازظهر بوقت اروپای مرکزی در فضای مجازی پالتاک اتاق کانون برگزار خواهد شد.
همانطور که مستحضرید حضور کلیه اعضا، مسئول و غیر مسئول در این جلسات که در 2 بخش برنامه ریزی شده الزامی است.

بخش اول: بررسی وضعیت اداری کانون

شنبه، مرداد ۲۸، ۱۳۹۱

اتهام جدید راهزنی و اخاذی برای کشیش مسیحی متهم به اعدام،یوسف ندرخانی


یوسف ندرخانی، کشیش مسیحی متهم به ارتداد مجددا در تاریخ ۶ شهریور ماه دادگاهی می شود. یوسف ندرخانی، کشیش مسیحی که از توبه کردن و ترک دین مسیحیت خودداری کرده و مواجه با حکم اعدام است این بار با اتهام جدید ” راهزنی و اخاذی” مواجه است.
اتهام این کشیش مسیحی پیش از این ارتداد و گرویدن به دین مسیحیت بود اما اتهام جدید راهزنی و اخاذی او اولین بار سال گذشته از سوی خبرگزاری فارس مطرح شد. یک منبع موثق نزدیک به پرونده آقای ندرخانی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود امروز به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «اتهام راهزنی آقای ندرخانی اساسا بی معنی است و او دزد و راهزن نیست. و این اتهام جدیدی است که به دلایل نامعلوم به او وارد شده است.»

پنجشنبه، مرداد ۲۶، ۱۳۹۱

فراخوان کمیته دفاع از حقوق زنان کانون، در هانوفر


کمیته دفاع از حقوق زنان کانون، در هانوفر برگزار میکند
فراخوان
کمیته دفاع از حقوق زنان کانون دفاع از حقوق بشر در ایران، جهت نشان دادن گوشه ای از زندگی و مشکلات زنان و مردم ایران، با
نمایش فیلم « زندگی خصوصی»

اطلاعیه کانون دفاع ازحقوق بشر درایران /اولین بار نیست که برای کشورم گریه میکنم،اولین بار نیست که برای کشورم گریه میکنم،
اما
اولین بار است که گریه آرامم نمیکند
  

   

گزارش نقض حقوق بهاییان سمنان طی چهارسال اخیر


خبرگزاری هرانا - از آنرو که بهاییان استان سمنان بیشترین قربانیان نقض حقوق بشر در بین اقلیتهای مذهبی ایران بشمار می‌روند اینبار بطور خلاصه نگاهی به مسائل پیرامون ایشان از سال ۱۳۸۷ تا کنون می‌کنیم. باشد که انتشار دورنمایی چند ساله از نقض حقوق اولیه بهاییان استان سمنان توجه بیشتر نهادهای حقوق بشری را به این اقلیت دینی ایران جلب نماید.
در زیر گزارش نقض حقوق اولیه بهاییان استان سمنان طی چهارسال گذشته می آید:
سال ۱۳۸۷ شمسی:
-    یورش به منازل بهاییان در یک روز و بردن کتب ادعیه و مناجات، اسناد و مدارک بانکی و ملکی، عکس‌ها و فیلمهای خانوادگی. از این عکس‌ها و فیلم‌ها در بازجویی‌ها سوء استفاده شده است.

سه‌شنبه، مرداد ۲۴، ۱۳۹۱

پلیس امنیت برگزاری نماز عید فطر را برای اهل سنت ممنوع اعلام کرد


خبرگزاری هرانا - پلیس امنیت روز پنجشنبه پیشنمازان نماز خانه‌های اهل سنت تهران را احضار و به آنان اعلام کرد که حق برگزاری نماز عید فطر را ندارند.
بنا به گزارش جرس، به دنبال اعتراض پیش‌نمازان، نیروهای پلیس امنیت پس از بحث و گفتگوی زیاد اظهار کردند که این دستور مقامات بالا است و دلایل احضار شدگان را نمی‌توانند بپذیرند.
شورای نمازخانه‌ها در پی این وقایع تصمیم گرفته که کل اهل سنت تهران در یک جا نماز عید را برگزار کنند.

اخراج افروز ذبیحی، دانش‌آموز بهائی دبیرستان استعداد‌های درخشان


جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی – افروز ذبیحی دانش‌آموز بهائی مقطع دوم دبیرستان مدرسه‌ی استعداد‌های درخشان شهرستان ساری، به دلیل اعتقاد به آیین بهائی از مدرسه اخراج شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، این دانش‌آموز بهائی در سال جاری در آزمون تکمیل ظرفیت این مدارس شرکت نموده و‌ با کسب رتبه‌ی ۱ در این آزمون وارد مدرسه تیزهوشان شده بود. وی رتبه‌ی نخست مدرسه در آزمون قطب سمپاد(‌سازمان پرورش آزمون استعدادهای درخشان) در سطح استان و رتبه ی نخست استان در درس فیزیک را به خود اختصاص داد و با معدل ۱۹.۸۲ ترم اول را در این مدرسه به پایان رساند.

روحانی سنی به همراه ۱۲ نفر از مهمانانش بازداشت شد


خبرگزاری هرانا - یک ماموستای آیینی بهمراه ۱۲ تن دیگر در هنگام افطاردر منزل شخصی یک فعال مذهبی، توسط نیروهای امنیتی شهرستان شاهین‌دژ بازداشت گردیدند.
بنا به گزارش کردپا، روز بیستم مردادماه مأموران اطلاعاتی حکومت اسلامی ایران یک فعال مذهبی کرد به نام "ماموستا شفیق" را در روستای "قیزکورپی" بازداشت کردند.
این روستا از توابع دهستان "هولاسو" در شهرستان شاهین‌دژ است.
گزارش ارسالی حاکی از آن است که نیروهای امنیتی به هنگام بازداشت ماموستا شفیق، وی را مورد بی‌حرمتی قرار داده و دوازده تن از مهمانان این فعال مذهبی را که در منزل ایشان افطار می‌کردند را نیز بازداشت نمودند.
افراد دستگیر شده به مراکز امنیتی حکومت اسلامی ایران در شهر ارومیه منتقل شدند.

دوشنبه، مرداد ۲۳، ۱۳۹۱

وضعیت نگران کننده بهنام ایرانی نوکیش مسیحی در زندان ندامتگاه مرکزی کرج


خبرگزار هرانا - کشیش بهنام ایرانی از نوکیشان مسیحی در سالن ۷ زندان ندامتگاه کرج، که مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده است، در وضعیت نگران کننده‌ای بسر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ایرانی از نوکیشان مسیحی و کشیش "کلیسای ایران" در زندان ندامتگاه مرکزی کرج در میان زندانیان عادی و جرایم خطر ناک در وضعیت نگران کننده‌ای بسر می‌برد.
بهنام ایرانی در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.
در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.

تماس تلفنی قلندری‌نژاد، درویش گنابادی از زندان پس از پنج روز بی‌خبری


صبح روز گذشته عبدالغفور قلندری‌نژاد از دراویش گنابادی شهر بندرعباس پس از ۵ روز بی خبری با خانواده‌ی خود تماس تلفنی گرفت.
به گزارش مجذوبان نور، عبدالغفور قلندری نژاد از دراویش گنابادی ساکن بندرعباس که صبح روز ۱۶ مردادماه ۱۳۹۱ توسط چند نفر لباس شخصی در شهر بندرعباس بازداشت شده بود پس از ۵ روز بی خبری با خانواده‌ی خود تماس تلفنی گرفت.
این درویش گنابادی با توجه به اینکه در تمام طول زمان بازداشت در بندرعباس و سپس انتقال وی به صورت هوایی به تهران با چشم بند بوده است از محل دقیق نگهداری خود اطلاعی ندارد و به گفته‌ی خانواده‌ی او، وی در بازداشتگاه مرکزی اطلاعات تهران نگهداری می‌شود.

اطلاعیه کمیته اقوام کانون دفاع ازحقوق بشر درایران درمورد حادثه دلخراش زمین لرزه درآذربایجان وکم توجهی مسئولین


اطلاعیه کمیته اقوام کانون دفاع ازحقوق بشر درایران درمورد حادثه دلخراش زمین لرزه درآذربایجان وکم توجهی مسئولین
باتوجه به حادثه دلخراش زمین لرزه در منطقه شمال غرب ایران ،کمیته اقوام ضمن اعلام تسلیت و ابرازهمدردی با هموطنان آذری زبان ایران وسپاس فراوان از مردم که به صورت خودجوش اقدام به کمک به حادثه دیدگان ومجروحین این واقعه دلخراش نمودند،به این نکته اشاره دارد که عدم رسیدگی مسئولین مربوطه درنخستین ساعات حادثه وپوشش کم خبری به دلایل مختلف از جمله پوشش خبری مراسم احیاء و....خود میتواند باعث عمیق ترشدن فاجعه و کشته شدن تعدادبیشتری ازمردم که شاید بارسیدگی به موقع میشد آمار کشته شدگان راکاهش داد،شده باشد.

یکشنبه، مرداد ۲۲، ۱۳۹۱

سخنرانی، بحث وگفتگو درپالتاک


ماده 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر

هر کس حق دارد که از آزادي فکر، وجدان و مذهب بهره مند شود.
اين حق متضمن آزادي تغيير مذهب ياعقيده و همچنين متضمن آزادي اظهار عقيده و ايمان ميباشد و نيز شامل آزادي تعليمات مذهبي و اجراي مراسم ديني است.
هر کس ميتواند از اين حقوق منفردا يا مجتمعا بطور خصوصي يا بطور عمومي برخوردار باشد.

آزادی عقیده و اندیشه، از حقوق اولیه انسان است
...
فراخوان

جمعه، مرداد ۲۰، ۱۳۹۱

بی‌خبری مطلق از وضعیت یک خانواده بهایی / تصویر


خبرگزاری هرانا – بی‌خبری مطلق از وضعیت یک خانواده بهایی بنامهای عادل نعیمی، شمیم نعیمی و الهام فراهانی که ۲۹ روز پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با وجودی که ۲۹ روز از بازداشت یک خانواده بهایی بنامهای عادل نعیمی، شمیم نعیمی و الهام فراهانی میگذرد تا کنون هیچ اطلاعی از وضعیت ایشان در دست نیست و ایشان تا کنون موفق به تماس با بستگان خود نشده اند.
گفتنی است، عضو دیگر این خانواده عفیف نعیمی میباشد که در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ به همراه پنج تن دیگر از رهبران جامعه بهایی بازداشت و اکنون در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بسر میبرد. عفیف نعیمی از رهبران جامعه بهاییت مانند سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ۱۲ از حق تماس تلفنی و ملاقات حضوری با بستگان خود محروم میباشد و در یک سالن در بسته، با هواخوری محدود نگهداری میشود.

سخنرانی، داستانخوانی بحث وگفتگو درپالتاک


ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر  
احدي را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاري قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشري يا موهن باشد.

کشتار زندانیان سیاسی و 19 آگوست روز جهانی انساندوستی!؟
فراخوان

چهارشنبه، مرداد ۱۸، ۱۳۹۱

دست کم ۱۹ تن از اعراب اهل سنت در خوزستان بازداشت شدند


خبرگزاری هرانا - نیروهای امنیتی در برخی از شهرهای تابع استان خوزستان اقدام به بازداشت دست کم ۱۹ تن از شهروندان اهل سنت عرب زبان کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در آستانه عید فطر (عید مسلمانان) نیروهای امنیتی در اهواز اقدام به احضار و بازداشت جمعی از شهروندان عرب اهل سنت در شهرهای مختلف خوزستان کردند.
گفته می شود این اقدامات ماموران امنیتی همه ساله و در آستانه عید فطر برای ممانعت از برگزاری نماز (نماز تراویح) در این روز صورت میگیرد و بازداشت های اخیر نیز برای امنیتی کردن فضای شهرهایی است که اعراب سنی در آن ساکن هستند.

بازداشت یک تن از دراویش گنابادی بندرعباس


خبرگزاری هرانا - بازداشت یک تن از دراویش گنابادی بندرعباسصبح امروز یکی از دراویش گنابادی شهر بندرعباس توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد.
بنا به گزارش تارنمای مجذوبان نور، آقای عبدالغفور قلندری از دراویش گنابادی ساکن بندرعباس صبح امروز ۱۶ مردادماه ۱۳۹۱ توسط چند نفر لباس شخصی بازداشت شده است.
طبق گزارش رسیده به مجذوبان نور حکم بازداشت آقای قلندری به نیابت دادگاه انقلاب تهران صادر شده و این درویش گنابادی با اولین پرواز به تهران منتقل گردیده است.
از اتهامات این درویش گنابادی اطلاعی در دست نیست اما به دلیل همکاری این درویش گنابادی با تارنمای "مجذوبان نور پایگاه خبری دراویش گنابادی" بازداشت این درویش گنابادی در ادامه ی فشارها بر مدیران و پرسنل سایت مجذوبان نور می‌باشد.

سخنرانی، بحث وگفتگو درپالتاک


ماده 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر

هر کس حق دارد که از آزادي فکر، وجدان و مذهب بهره مند شود.
اين حق متضمن آزادي تغيير مذهب ياعقيده و همچنين متضمن آزادي اظهار عقيده و ايمان ميباشد و نيز شامل آزادي تعليمات مذهبي و اجراي مراسم ديني است.
هر کس ميتواند از اين حقوق منفردا يا مجتمعا بطور خصوصي يا بطور عمومي برخوردار باشد.

آزادی عقیده و اندیشه، از حقوق اولیه انسان است
...
فراخوان

سه‌شنبه، مرداد ۱۷، ۱۳۹۱

جمعی از پناهجویان و ایرانیان مقیم آلمان به مسیحیت گرویدند


.یك كشیش كلیسای آلمانی دلیل گرایش جوانان ایرانی به مسیحیت را اینگونه عنوان میكند،  كه آنها از یک کشور الهی می آیند که در آن دین و سیاست از هم جدا نیستند. و  بسیاری از آن‌ها از خشونت و شکنجه به نام " اسلام" رنج دیده‌اند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از خبرگزاری آلمان، کلیسای "یاری خدا" در محله‌ نو‌کلن برلین، هر یک‌شنبه برای ایرانیانی که تصمیم دارند تا به آئین مسیحیت در آیند مراسم غسل تعمید را برگزار میكند، اغلب این ایرانیان، پناه‌جویانی هستند که در سال‌های گذشته به آلمان مهاجرت کرده‌اند.

بازداشت ۱۹ تن از اهل سنت در خوزستان


نیروهای امنیتی در برخی از شهرهای تابع استان خوزستان اقدام به بازداشت دست کم ۱۹ تن از شهروندان اهل سنت عرب ایرانی کردند.
به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر، در آستانه عید فطر نیروهای امنیتی در اهواز اقدام به احضار و بازداشت جمعی از شهروندان عرب ایرانی اهل سنت در شهرهای مختلف خوزستان کردند.
این اقدامات ماموران امنیتی همه ساله و در آستانه عید فطر برای ممانعت از برگزاری نماز در این روز صورت می گیرد و بازداشت های اخیر نیز برای امنیتی کردن فضای شهرهایی است که اعراب سنی در آن ساکن هستند.

۵ تن از زندانیان بهایی زندان اوین به زندان رجایی شهرکرج منتقل شدند


خبرگزاری هرانا - ۵ تن از شهروندان بهایی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۵ تن از شهروندان بهایی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین بنامهای افشین حیرتیان، شاهرخ طائف، پیمان کشفی، فواد خانجانی و دیدار رئوفی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.
گفتنی است این پنج نفر تا این لحظه در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج می‌باشند و هنوز به سالن ۱۲ بند ۴ منتقل نشده اند.
لازم به ذکر است علت انتقال این ۵ نفر به زندان رجایی شهر نا معلوم میباشد.
با انتقال این ۵ شهروند بهایی به زندان رجایی شهر کرج تنها زندانی بهایی باقی مانده در اوین عزیز الله سمندری میباشد.

شرحی بر یکی از اسماء «الهی»، بنام خامنه ‌ای


.مسئول نشر دفتر علی خامنه‌ای طی سخنانی در تشریح نام این کتاب گفته است: «نام این کتاب شرح اسم است؛ شرحی از یکی از اسماء الهی یعنی مقام معظم رهبری که یکی از اولیای الهی هستند.»
کتاب «شرح اسم» که از سوی موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی وابسته به وزارت اطلاعات منتشر شده٬ روز شنبه (۱۴ امرداد) پس از بررسی‌های مجدد محتوای آن رونمایی شد.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از دیگربان، این کتاب برای نخستین‌بار اردیبهشت ماه امسال توزیع شد٬ اما پس از اعتراض دفتر علی خامنه‌ای درباره بخش‌هایی از آن جمع‌آوری و پس از حذف آن بخش‌ها وارد بازار شد.

فساد اخلاقی در میان روحانیان بیشتر از خبرهای رسمی و غیررسمی


.نکته جالب این است که جمهوری اسلامی نیز به خوبی می‌داند بخشی از روحانیان ایران درگیر مسایل غیراخلاقی هستند !
طی روزهای اخیر، انتشار دو خبر، موضوع فساد اخلاقی روحانیان در کشورهای اسلامی را مطرح کرده است.
« محبت نیوز» - خبر اول مربوط به روحانیان اسلامی مصر است؛ علی ونیس، یکی از روحانیان تندروی اسلامی مصر که پس از سقوط حسنی مبارک به مجلس این کشور هم راه یافت، به جرم رابطه جنسی با یک دختر دانشجو به زندان محکوم شد.

حمله و اهانت سایت های محفلی به شهروندان زرتشتی


.چند سایت اصولگرا خبر مشترکی را در حمله به جامعه و فرهنگ زرتشتیان کشور منتشر کردند و مدعی "حمله این هموطنان به فرهنگ حجاب" و همراهی هموطنان زرتشتی با "فتنه‌گران" در این زمینه شده‌اند.
« محبت نیوز» - بنا بر  گزارش جرس، در این «خبر» نویسندگان آن خواستار برخورد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هموطنان زرتشتی شده‌اند.
به گزارش سایت ملی-مذهبی متن کامل این ادعا به شرح زیر است:

بازداشت‌ گسترده‌ بهائيان در ايران


.تنها در طول سه هفته‌ اخير  نزديک به ۲۰ شهروند بهائی ديگر در شهرهای تهران، شيراز و مشهد بازداشت شده‌اند.
فعالان حقوق بشر از بازداشت گروهی از بهائيان در چند شهر ايران خبر دادند.
به گزارش « محبت نیوز» رادیو زمانه به نقل از جمعيت مبارزه با تبعيض تحصيلی  اعلام کرد بيش از ۱۰ شهروند بهائی در مدت ۲۴ ساعت در شهر‌های اصفهان، شاهين‌شهر، ويلا‌شهر و يزد بازداشت شده‌اند.

لغو حکم استرداد دو پناه‌جوی نوكیش مسیحی از سوئد به ایران


.با پیگیری پرونده دو پناهجوی نوكیش مسیحی ایرانی، اداره مهاجرت سوئد به طور موقت از اخراج آنان صرف‌نظر کرده است.
به گزارش « محبت نیوز»  رادیو كوچه به نقل از فعالان حقوق بشر در سوئد خبر داد، " سیما نظرعلی‌زاده" که تا چندی پیش در بازداشت‌گاه اداره مهاجرت سوئد به همراه پسر 21 ساله‌اش به‌سر می‌برد و در آستانه اخراج از این کشور قرار داشت با پی‌گیری پرونده وی، اداره مهاجرت به طور موقت از اخراج وی صرف‌نظر کرده است.

دوشنبه، مرداد ۱۶، ۱۳۹۱

۵ تن از زندانیان بهایی زندان اوین به زندان رجایی شهرکرج منتقل شدند


خبرگزاری هرانا - ۵ تن از شهروندان بهایی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۵ تن از شهروندان بهایی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین بنامهای افشین حیرتیان، شاهرخ طائف، پیمان کشفی، فواد خانجانی و دیدار رئوفی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.
گفتنی است این پنج نفر تا این لحظه در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج می‌باشند و هنوز به سالن ۱۲ بند ۴ منتقل نشده اند.

شنبه، مرداد ۱۴، ۱۳۹۱

تفتیش منزل و محل کسب سه شهروند بهایی قائم شهر

خبرگزاری هرانا – ماموران وزارت اطلاعات در قائم شهر با مراجعه به منزل و محل کسب دو تن از شهروندان بهایی ساکن این شهر اقدام به بازرسی نمودند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران اداره اطلاعات قائم شهر روز دوشنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۱ با دردست داشتن حکم مبنی بربازرسی منازل دو شهروند بهایی ساکن شهر مزبور به نام‌های حسین فناییان و شهناز رنجبر به محل‌های مزبور رفته و پس از تفتیش کامل و ضبط کامپیو‌تر، سی دی‌ها، کتب و عکس‌های مذهبی محل‌های مزبور را ترک کردند. 

نکته قابل ذکر اینکه حسین فناییان و شهناز رنجبر که حکم بازرسی به نام آن‌ها صادر شده بود هنگام تفتیش منازلشان در محل حضور نداشته و تفتیش و ضبط اموال در حضور همسران ایشان صورت گرفت. 

طرح اتهامات واهی برای پنج تن از بازداشت شدگان مسیحی


.شش ماه از بازداشت پنج تن از نوكیشان مسیحی در زندان عادل آباد شیراز می گذرد . اینك ماموران امنیتی و دستگاه قضایی تلاش دارند تا با طرح اتهامات بی پایه و اساس و با بزرگنمایی آن فشارهای بیشتری بر این افراد بیاورند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز » ، پنچ تن از نوکیشان مسیحی بنامهای، خانم "فریبا ناظمینان " و آقایان " مجتبی حسینی "، "همایون شکوهی" ، " محمدرضا پرتویی ( كوروش) و "وحید حکانی" در یک جلسه (دادگاه !) بی آنکه مشخص شود با حضور چه کسانی و در کجا برگزار شده و آیا متهمان از امکان داشتن وکیل مدافع برخوردار بوده اند یا خیر !؟ به آنان گفته شده که قرار بازداشت آنها بی آنکه حکمی صادر شود تا دو ماه دیگر تداوم خواهد داشت و آنان باید همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر ببرند.

ادامه بازداشت شهروندان بهایی در یزد، اراک و توابع اصفهان


خبرگزاری هرانا - در پی بازداشت ۱۰ شهروند بهایی در شهرهای اصفهان و یزد در روز سه شنبه ۱۰ مرداد ماه این بازداشت‌ها دامنه وسیعتری داشته است و در تاریخ مذکور بهاییان دیگری نیز دستگیر شده‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «طاهره رضایی» شهروند بهایی ساکن شاهین شهر، «خسرو دهقانی» شهروند بهایی ساکن ویلاشهر و «نغمه فارابی» شهروند بهایی ساکن نجف آباد پس از بازرسی منازلشان توسط ماموران امنیتی بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شدند.

جمعه، مرداد ۱۳، ۱۳۹۱

احضار مصطفی عبدی از دراویش گنابادی به دادگاه انقلاب


خبرگزاری هرانا - مصطفی عبدی از دراویش گنابادی برای رسیدگی پرونده اتهامی وی به شعبه ۵ دادگاه انقلاب تهران فراخوانده شد.
به گزارش سایت مجذوبان نور، طبق احضاریه صادر شده برای آقای عبدی، در تاریخ ۲۸ شهریور در جلسه‌ای به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۵ دادگاه انقلاب تهران به پرونده این درویش رسیدگی خواهد شد، همچنین اتهامات مندرج در این احضاریه اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه انحرافی عنوان شده است.
آقای مصطفی عبدی از دراویش گنابادی است که در تاریخ ۱۳ شهریور سال گذشته به همراه اعضا و پرسنل سایت مجذوبان نور بازداشت شد و پس از حدود یک ماه حبس در زندان اوین با قرار کفالت آزاد شد.

بازداشت پنج شهروند بهایی در یزد

خبرگزاری هرانا – ماموران اداره اطلاعات شهر یزد روز گذشته پنج تن از شهروندان بهایی ساکن این شهر را بازداشت کردند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ماموران اداره اطلاعات یزد شامگاه روز سه شنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۱ با مراجعه به منازل چند شهروند بهایی ساکن یزد پس از تفتیش محل و ضبط کتب مذهبی پنج نفر از شهروندان بهایی را بازداشت نمودند و به نقطه نامعلومی منتقل نمودند. 

قابل ذکر است تاکنون از بازداشت شدگان هیچ اطلاعی دردست نیست. 

پنج شهروند بهایی در اصفهان بازداشت شدند


خبرگزاری هرانا - ماموران وزارت اطلاعات در شهر اصفهان ظهر روز گذشته اقدام به بازداشت پنج تن از شهروندان بهایی ساکن این شهر کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پنج شهروند بهائی ساکن اصفهان به نامهای عنایت الله نقی پور، شهرام اشراقی، ساسان حقیری، صباگلشن وخانم پورخرسند ظهر روز گذشته برابر بادهم مرداد با یورش هماهنگ ماموران اطلاعات اصفهان به منازلشان بازداشت گردیده وبه مکان نامعلومی انتقال داده شده اند.