سه‌شنبه، مرداد ۱۰، ۱۳۹۱

ایران از امضا کنندگان منشورجهانی حقوق بشر و کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی استایران از امضا کنندگان منشورجهانی حقوق بشر و کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی است

ماده ی 3 اعلامیه جهانی حقوق بشر:
هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است.
ماده 6 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی:
بند 1 ماده 6 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
بند دوم از ماده ششم عهد نامه: حکم اعدام تنها در مورد جرم های بسیار خطیر(مانند جنایت علیه بشریت) و در شرایطی که جرم در تطابق با قوانین بین المللی باشد، قابل اعمال است.

گزارش سالانه وزارت خارجه آمريکا: ادامه نقض حقوق اقليت های مذهبی در ايران

وزارت خارجه آمريکا در گزارش سالانه حقوق اقليتهای مذهبی در جهان طی سال ۲۰۱۱ که روز دوشنبه منتشر کرد، از وضعيت حقوق اقليت های مذهبی در کشورهايی چون ایران،مصر، بحرين، عراق، روسيه، چين و دو کشورهای اروپايی، انتقاد کرده است.  

وزارت امور خارجه آمریکا درگزارش خود تصریح کرده است که در طی این سال «حبس، آزار و اذيت، تهديد و تبعيض» بخاطر اعتقادات دينی توسط دولت جمهوری اسلامی  ایران ادامه داشته است.

دوشنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۱

تمدید قرار بازداشت یک درویش گنابادی برای سومین بار


خبرگزاری هرانا - قرار بازداشت کسری نوری از دراویش گنابادی که چهارمین ماه است در زندان عادل آباد شیراز در حبس بسر میبرد برای بار سوم تمدید شد.
بنا به گزارش مجذوبان نور، قرار بازداشت موقت کسری نوری از دراویش گنابادی که در زندان عادل آباد شیراز در حبس به سر می برد برای سومین بار تمدید شد.
این زندانی عقیدتی بیش از ۴ ماه را در حالی در زندان به سر می برد که تا کنون در دادگاه هیچ حکمی برای وی صادر نشده و تنها تا کنون سه بار قرار بازداشت وی تمدید شده است و این در حالی است که طبق قانون: اگر تا ۲ ماه به علت صدور قرار تأمین، متهم در بازداشت به سر برد و پرونده اتهامی او منتهی به تصمیم نهایی در دادسرا نشده باشد، مرجع صادرکننده قرار مکلف به فک یا تخفیف قرار تأمین متهم می‌باشد؛ مگر آن که جهات قانونی یا علل موجهی برای بقای قرار تأمین صادر شده وجود داشته باشد که در این صورت با ذکر علل و جهات مزبور قرار ابقا می‌شود.

دو زندانی بهایی در سمنان ممنوع الملاقات شدند


خبرگزاری هرانا - دو زندانی بهایی محبوس در زندان مرکزی سمنان در پی انتشار گزارشی از وضعیت زندان ممنوع الملاقات شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ژینوس نورانی و روفیا بیدقی دو زندانی بهایی محبوس در زندان مرکزی سمنان که در مرخصی بسر می بردند، پس از بازگشت به زندان تحت این عنوان که گزارشاتی در زمان مرخصی ایشان در مورد وضعیت زندان منتشر شده است؛ ممنوع الملاقات شدند.
مسئولین زندان تحت اتهام نشر اکاذیب با هدف اخلال در نظم و امنیت اجتماعی این ۲ نفر را با نظر و رای کمسیون انضباطی این زندان تا تاریخ ۲۲ مرداد ممنوع الملاقات و تا تاریخ ۱ مهر ممنوع المرخصی کرده اند و به اجبار از این زندانیان قصد گرفتن امضاء جهت تایید حکم مذکور را داشته اند که با مخالفت آنها روبرو شده ودر نهایت با توضیح اعتراض به حکم از سوی این ۲ شهروند بهایی زندانی، به اجبار امضاء دریافت کردند.

تعطیلی کلیسای عمانوئیل تهران توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، پس ازچند دهه فعالیت


Evangelica_protestant_Church_2به همین دلیل امروز  پس از دهها سال فعالیت مستمر ، کلیسای عمانوئیل نتوانست مراسم روز یکشنبه خود را برگزار کند و به کلی تعطیل بود. ماموران سپاه به رهبران کلیسا گفته اند که مجوز فعالیت آنها لغو شده است.
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در تهران، صبح روز پنجشنبه 5 مرداد ماه (26 ژوئیه 2012)، ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به کلیسای عمانوئیل تهران هجوم بردند و از کشیش "سرگی شاوردیان" رهبر این کلیسا و سایر حاضران در محل خواستند فوری آنجا را ترک نمایند. آنها به رهبران کلیسا گفتند که مجوز فعالیت این کلیسا لغو شده است و از این پس اجازه برگزاری مراسم پرستشی و نیایشی یا هرگونه فعالیت مسیحی در آن مکان را ندارند.

تمدید قرار بازداشت موقت یک درویش گنابادی برای سومین بار


قرار بازداشت کسری نوری از دراویش گنابادی که چهارمین ماه است در زندان عادل آباد شیراز در حبس بسر میبرد برای بار سوم تمدید شد.
بنا به گزارش مجذوبان نور، قرار بازداشت موقت کسری نوری از دراویش گنابادی که در زندان عادل آباد شیراز در حبس به سر می برد برای سومین بار تمدید شد.
این زندانی عقیدتی بیش از ۴ ماه را در حالی در زندان به سر می برد که تا کنون در دادگاه هیچ حکمی برای وی صادر نشده و تنها تا کنون سه بار قرار بازداشت وی تمدید شده است و این در حالی است که طبق قانون: اگر تا ۲ ماه به علت صدور قرار تأمین، متهم در بازداشت به سر برد و پرونده اتهامی او منتهی به تصمیم نهایی در دادسرا نشده باشد، مرجع صادرکننده قرار مکلف به فک یا تخفیف قرار تأمین متهم می‌باشد؛ مگر آن که جهات قانونی یا علل موجهی برای بقای قرار تأمین صادر شده وجود داشته باشد که در این صورت با ذکر علل و جهات مزبور قرار ابقا می‌شود.

یکشنبه، مرداد ۰۸، ۱۳۹۱

سرکوب اعتراضات زندانیان سنی در زندان مرکزی زاهدان


خبرگزاری هرانا - در جریان سرکوب اعتراضات زندانیان سنی مذهب، زندان مرکزی زاهدان دست کم ۸۰ تن از زندانیان به مکان نامعلومی منتقل شده و عده‌ای از ایشان نیز پس از ضرب و شتم به انفرادی زندان منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود دو ماه پیش، چند زندانی سیاسی بلوچ از جمله شیراحمد شیرانی و عبدالوهاب ریگی به علت داشتن ریش، مسواک چوبی و یقه سنتی (ظاهر مذهبی اهل سنت) با ضرب و شتم شدید گارد ضد شورش در زندان مرکزی زاهدان، به قرنطینه زندان انتقال داده شدند.

احضار ۱۷ تن از دراویش گنابادی به دادگاه انقلاب


خبرگزاری هرانا - هفده تن از دراویش گنابادی کوار به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی، ضرب و جرح و حمل اسلحه غیر مجاز به شعبه کیفری دادگاه انقلاب شیراز احضار شدند.
به گزارش تارنمای مجذوبان نور، مهرداد کشاورز، امیدعلی اکبری تبار، محمد علی شمشیر زن، محمدعلی دهقان، غلامعلی بیرمی، امیرحمزه دهقان، محمد علی صادقی، بهیار رجبی، کاظم دهقان، سید ابراهیم بهرامی، ابوذر ملکپور، عبدالرضا آرایش، محمد آرایش، حمید آرایش، محسن اسماعیلی، منوچهر زارع و امان چراغی از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی کوار به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی، ضرب و جرح و حمل اسلحه غیر مجاز برای تاریخ ۷ مرداد ماه ۹۱ به شعبه کیفری دادگاه انقلاب شیراز احضار شدند.

روز شمار نقض حقوق شهروندان بهایی تیر ماه ۱۳۹۱


خبرگزاری هرانا - در تدوام سرکوب اقلیت مذهبی بهایی گزارشی ماهانه از سوی واحد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر می‌شود که گزارش زیر نقض حقوق بهائیان در تیرماه ماه سال گذشته است.
متن این گزارش به قرار زیر است:
۲ تیرماه: «کیوان رحیمیان» شهروند بهایی ساکن تهران و یکی از اساتید دانشگاه مجازی بهاییان موسوم به موسسه علمی – آزاد به اتهام ارتباط با موسسه مزبور به ۵ سال حبس تعزیری و پرداخت ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

چهارشنبه، مرداد ۰۴، ۱۳۹۱

انتشار دومین گزارش ماهانه عبادی از وضع حقوق بشر در ایران

شیرین عبادی، حقوقدان و برنده ایرانی جایزه صلح نوبل، در دومین گزارش ماهانه خود از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه تیر ۱۳۹۱، با ارائه فهرستی از نقض حقوق شهروندان در حوزه‌های مختلف از مقام‌های مسئول جمهوری اسلامی خواست تا به «حقوق و آزادی‌های فردی و کرامت انسانی شهروندان» احترام بگذارند.  

شیرین عبادی از خردادماه سال جاری خبر داد که تصمیم دارد در پایان هر ماه، گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران را تنظیم و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کند که هم‌اینک گزارش ماهانه تیرماه دومین گزارش ماهانه منتشر شده او در این زمینه است.

بازداشت یک شهروند زن بهایی در تهران


 ناهید زهرایی شهروند بهایی ساکن تهران روز دوشنبه بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حوالی ساعت ۳: ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۲ مرداد ماه ماموران امنیتی به منزل ناهید زهرایی (همسر امیر مزیدی) شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه کرده و پس از تفتیش کامل محل، نامبرده را نیز بازداشت کردند. اتهام ناهید زهاریی همکاری با همسرش – امیر مزیدی – ذکر شده است.
یاد آوری می‌شود امیر مزیدی به همراه هشت شهروند بهایی دیگر ساکن تهران طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر ماه بازداشت شده‌اند.

نگرانی از وضعیت فرزندان یك زوج زندانی مسیحی !


.والدین این افراد ماهها است كه بدلیل ایمان به مسیحیت در زندان بسر می برند . این دو تنها و برای امرار معاش كار می كنند و همچنین نیمی از درآمد خود را برای هزینه های پدر و مادرشان به زندان می پردازند . این دو برادر و خواهر بدون سرپرست و به دور از کانون خانواده روزگار سختی را در تنهایی می گذرانند .
آژانس خبری مسیحیان ایران محبت نیوز - « هلما » و « نیما » فرزندان یك زوج نوكیش مسیحی (فریبا ناظمیان و همایون شکوهی) هستند که والدین آنها از ماهها پیش به جرم اعتقاد و ایمان به مسیحیت بازداشت و همچنان نیز در زندان بسر می برند . این دو برادر و خواهر بدون سرپرست و به دور از کانون خانواده روزگار سختی را در تنهایی می گذرانند.

احضار دو مادر بهایی با کودکان شیر خوار به زندان / تصویرخبرگزاری هرانا - دو مادر بهایی به نامهای زهره نیک آیین و ترانه ترابی که پیش‌تر در دادگاه به ۲۳ و ۲۰ ماه حبس محکوم شده بودند با وجود فرزندان شیر خوار به زندان فراخوانده شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند بهایی به نامهای زهره نیک آیین و ترانه ترابی (احسانی) که پیش از این هر کدام به ترتیب طبق رای دادگاه تجدید نظر به ۲۳ ماه و ۲۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند برای اجرای حکم به زندان سمنان احضار شده‌اند.

تائید شش سال محکومیت فرشید فتحی در دادگاه تجدید نظر نقض آشکار قوانین حقوق بشر وجاری کشور


Farshid_jadid__Dadgah
با تائید این حکم فرشید فتحی به عنوان نماد مظلومیت نوکیشان مسیحی ایرانی در زندان بی عدالتی حکومت اسلامی اسیر شده است. مسیحیان ایران از این جهت به شدت احساس سرخوردگی و ناراحتی می کنند.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان خبرگزاری هرانا روز 21 تیر ماه گزارش داد که فرشید فتحی، شهروند مسیحی و رهبر یکی از کلیساهای خانگی از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

دوشنبه، مرداد ۰۲، ۱۳۹۱

اجرای حکم گودرز بیدقی شهروند بهایی سمنان


خبرگزاری هرانا - گودرز بیدقی شهروند بهایی ساکن مهدیشهر صبح روز دوشنبه جهت اجرای حکم یک سال حبس تعزیری به زندان شهر سمنان منتقل گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گودرز بیدقی شهروند بهایی ساکن مهدیشهر (سنگسر) که در مهر ماه سال گذشته به حکم دادگاه انقلاب سمنان به اتهام تبلیغ علیه نظام تحت تبلیغ بهائیت به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود صبح روز دوشنبه ۲۶ تیر ماه پس از احضار و معرفی خویش به دایره اجرای احکام سمنان، بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت به زندان شهر مزبور منتقل گردید.

گزارش روحانی آزادیخواه ،از رفتاری قرون وسطایی و تفتیش عقائد مذهبی در زندانهای ولی فقیهگزارشی از رفتارهای غیر انسانی و تفتیش عقائد مذهبی در زندانها و شکنجه گاه های ولی فقیه آخوند علی خامنه ای  که توسط روحانی آزادیخواه و ضد دیکتاتوری مذهبی ولی فقیه که در اسارت بسر می برد جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشر و انتشار در رسانه ها قرار داده شده است.
متن گزارش به قرار زیر می باشد:

یکشنبه، مرداد ۰۱، ۱۳۹۱

مولانا عبد‌الحمید: مشکلات اهل سنت در سطح کشور باعث پریشانی آنها شده است

مولانا عبدالحمید

مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در بخش دوم سخنان خود در مراسم نماز جمعه اهل سنت این شهر با اشاره به ابقای حاج آقای سلیمانی بر منصب نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه رضایت مردم مهمترین عامل تحکیم وحدت است” از ایشان درخواست نمود تا به اندازه اختیاراتش به مشکلات مردم استان رسیدگی نماید.

پلمب محل کسب یک شهروند بهایی در بجنورد


خبرگزاری هرانا - اداره امکان وابسته به نیروی انتظامی محل کسب یک شهروند بهایی در بجنورد را پلمب کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود سه هفته قبل در اوایل تیر ماه محل کسب (فروشگاه لوازم بهداشتی و آرایشی) متعلق به هوشمند ثنایی شهروند بهایی ساکن بجنورد توسط ماموران بدون ارائه دلیل مشخصی پلمب گردید.
یاداوری می‌شود هوشمند ثنایی به همراه همسر (شعله شهیدی) و پسرش (شایان ثنایی) در اواخر فروردین ماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بجنورد بازداشت که همگی پس از چندی به قید وثیقه آزاد شدند.

شنبه، تیر ۳۱، ۱۳۹۱

اعمال فشار به وکلا جهت عدم قبول وکالت بهائیان در بیرجند


خبرگزاری هرانا - با وجودی که دو ماه از بازداشت محمد حسین نخعی شهروند ۸۵ ساله بهایی در روستای خوف بیرجند می‌گذرد، هیچ وکیلی حاضر به پذیرش پرونده وکالت وی نمی‌باشد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در حالیکه نزدیک به دو ماه است از بازداشت محمد حسین نخعی شهروند ۸۵ ساله بهایی در روستای خوسف بیرجند می‌گذرد هیچ وکیلی در شهر بیرجند به دلیل اینکه قبول پرونده بهاییان، تهدیدی برای شغلشان محسوب می‌شود حاضر به پذیرش وکالت نامبرده نشده‌اند.

جمعه، تیر ۳۰، ۱۳۹۱

اجرای حکم سارا محبوبی، دانشجوی بهایی محروم از تحصیل


 سارا محبوبی دانشجوی محروم از تحصیل بهائی، صبح روز چهارشنبه، 28 تیرماه خود را برای اجرای حکم 10 ماه حبس تعزیری به زندان ساری معرفی کرد.
 
به گزارش تارنمای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیل، این دانشجوی محروم از تحصیل، توسط دادگاهی در ساری به 10 ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم توسط دادگاه تجدید نظر تایید شد. سارا محبوبی پیش از این دو بار بازداشت شده بود.

پنجشنبه، تیر ۲۹، ۱۳۹۱

آزادی احسان بهروز و نورالله قبیتی از زندانیان نوکیش مسیحی پس از مدت طولانی بازداشت بدون جرم مشخص


Ehsan__Qobeityمسیحیان ایران آزادی این دو هموطن نوکیش مسیحی از زندان را به فال نیک گرفته اند و برای آن خداوند را شکر گذار هستند،ولی همچنان خواهان آزادی بدون قید و شرط و فوری فرشید فتحی از زندان اوین می باشند.
 به گزارش شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان ، آزادی نورالله قبیتی زاده و احسان بهروز موجی از شادمانی را در بین هموطنان مسیحی در سراسر ایران ایجاد کرد. این دو زندانی مسیحی به مدتهای طولانی در زندانهای کارون اهواز و وکیل آباد مشهد به اتهامات واهی تحت بازداشت بودند.

آزادی خادم كلیسای خانگی پس از ۵۶۰ روز از زندان اهواز


.وی از خادمین كلیسای خانگی است كه به اتهام ایمان به مسیحیت به همراه جمعی دیگر از نوكیشان مسیحی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد وی در طی دوران اسارت در سلول انفرادی و بارها توسط بازجویان زندان مورد بازجویی قرار گرفت وی پس از ۵۶۰ روز از زندان آزاد شد.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز »، " نورالله قبیتی زاده " از نوكیشان مسیحی كه به اتهام ایمان و اعتقاد به باورهای مسیحی دستگیر شده بود پس از گذراندن نزدیك به ۱۹ ماه بازداشت، از زندان آزاد شد .

چهارشنبه، تیر ۲۸، ۱۳۹۱

گزارش مشروح از بازداشت شهروندان بهایی در تهران


خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی در تهران روز سه شنبه ۲۰ تیر ماه اقدام به بازداشت ۹ تن از شهروندان بهایی کردند.
منابع نزدیک به بازداشت شدگان به هرانا گفتند ماموران امنیتی از حوالی ساعت ۸ بعدازظهر روز سه شنبه ۲۰ تیر ماه به منزل امیر مزیدی و سپس در صبح روز بعد به منازل و دفاتر کار تعدادی از شهروندان بهایی تهران یورش برده (در بعضی موارد با شکستن قفل وارد شده اند) و بدون در اختیارداشتن حکم قضایی به حریم خصوصی افراد وارد شده و ضمن تفتیش همراه با گستاخی و هتاکی، وسایل شخصی از قبیل تلفن همراه، لپ تاب، کامپیوتر، دوربین عکاسی، قباله های ازدواج، اسناد ملکی و مالی، مدارک شناسایی، چکهای بانکی و آلبومهای خانوادگی را ضبط کردند.

بازداشت فاران حسامی از اساتید دانشگاه آنلاین بهاییان جهت اجرای حکم / تصویر


خبرگزاری هرانا - فاران حسامی شهروند زن بهایی و از اساتید دانشگاه آنلاین بهاییان که یک فرزند ۳ ساله دارد، در حالی جهت اجرای حکم در دادسرای مقدس اوین بازداشت شد که همسرش کامران رحیمیان از دیگر اساتید دانشگاه آنلاین بهاییان در زندان رجایی شهر بسر میبرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فاران حسامی شهروند زن بهایی که فرزندی ۳ ساله دارد و همسرش کامران رحیمیان به اتهام تدریس در دانشگاه آنلاین بهاییان در زندان بسر میبرد، هنگامی که در حال پیگیری امور قضایی همسر زندانی خود در دادسرای مقدس اوین بود، جهت اجرای حکم بازداشت و روانه بند زنان زندان اوین شد.

موج تازه بازداشت بهائیان در ایران


خبرگزاری هرانا - جامعه بین المللی بهائیان اعلام کرده است که در طی هفته گذشته، شش نفر از شهروندان بهایی در تهران بازداشت شده‌اند.
پدیده ثابتی، سخنگوی جامعه جهانی بهائی در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی، ضمن تأیید این خبر گفت: «فاران حسامی، آخرین فردی است که در این هفته بازداشت شده است.»
بر اساس گزارش‌های رسیده از ایران، خانم حسامی روز گذشته (یک شنبه ۲۵ تیرماه) در پی مراجعه به اجرای احکام زندان اوین برای تأیید وکالتنامه کامران رحیمیان، همسر خود که در زندان رجایی شهر در حال گذراندن محکومیت ۴ ساله خود است، بازداشت شد.

تهدیدات اداره اطلاعات خوزستان جهت ممانعت ازمراوده مسلمانان با شهروندان بهایی


خبرگزاری هرانا - ستاد خبری اداره اطلاعات در استان خوزستان اقدام به احضار و تهدید خانواده هایی که با شهروندان بهایی مراوده دارند؛ می نماید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در یکی از شهرهای* استان خوزستان طی یک ماه اخیر دست کم ۲۰ خانواده با احضار به ستاد خبری و در طی بازجویی تهدید شده اند که ادامه معاشرت و ارتباط با بهاییان عواقب بدی برای ایشان به دنبال خواهد داشت.
این ماموران خانواده های احضار شده را تهدید کردند که در صورت ادامه ارتباطات از فعالیت های اقتصادی ایشان جلوگیری کرده و برای فرزندانشان نیز مشکلاتی ایجاد خواهند کرد.

سه‌شنبه، تیر ۲۷، ۱۳۹۱

عفیف نعیمی شهروند زندانی بهایی به بیمارستان منتقل شد


خبرگزاری هرانا - عفیف نعیمی یکی از مدیران سابق جامعه بهاییِ ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی است، پس از گذشت حدود سه ماه از اخذ مدارک لازم از سوی دادستانی و بهداری زندان، سر انجام به بیمارستان منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عفیف نعیمی شهروند بهایی و از مدیران سابق جامعه بهایی ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی میباشد، با اینکه حدود سه ماه پیش موفق به اخذ تمام مدارک لازم از سوی دادستانی و بهداری زندان جهت اعزام به بیمارستان گردیده بود، سرانجام امروز جهت درمان به بیمارستانی خارج از زندان منتقل گردید.

برگزاری دادگاه ۱۱ تن از دراویش گنابادی در شیراز و صدور قرارهای ۱۰۰ و ۵۰ میلیون تومانی


خبرگزاری هرانا - جلسه رسیدگی به پرونده ۱۱ تن از دراویش گنابادی شیراز و کوار صبح امروز، یکشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۱، در شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی خشتی برگزار شد.
به گزارش تارنمای مجذوبان نور، در طی این جلسه ابتدا پرونده ۴ تن از دارویش آقایان صالح مرادی، محمدعلی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمید آرایش مورد رسیدگی قرار گرفت و برای آقایان صالح مرادی و محمد علی شمشیر زن که در زندان به سر می بردند تا ارائه حکم نهایی قرار وثیقه های به ترتیب ۱۰۰ و ۵۰ میلیونی صادر شد.

نور الله قبیتی‌زاده، شهروند مسیحی پس از ۱۸ ماه آزاد شد


خبرگزاری هرانا - نورالله قبیتی‌زاده، شهروند مسیحی محبوس در زندان کارون اهواز که از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از رد صلاحیت دادگاه انقلاب در رسیدگی به پرونده وی و تشکیل دادگاه دیگری در شعبه ۱۱ عمومی اهواز، نامبرده با تودیع وثیقه عصر امروز از زندان آزاد شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نورالله قبتی‌زاده شهروند مسیحی ساکن دزفول که در دی ماه ۱۳۸۹ در بازداشتهای گسترده نوکیشان مسیحی بازداشت و تا کنون در زندان کارون اهواز بسر میبرد از سوی دادگاه بدوی انقلاب به اتهام، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آئین مسیحی محاکمه و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

۱۰۰ بهایی زندانی و موج جدید بازداشت بهائیان


جامعه بین المللی بهائیان اعلام کرده است که در طی هفته گذشته، شش نفر از شهروندان بهایی در تهران بازداشت شده‌اند.
پدیده ثابتی، سخنگوی جامعه جهانی بهائی در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی، ضمن تأیید این خبر گفت: "فاران حسامی، آخرین فردی است که در این هفته بازداشت شده است."
بر اساس گزارش‌های رسیده از ایران، خانم حسامی روز گذشته (یک شنبه ۲۵ تیرماه) در پی مراجعه به اجرای احکام زندان اوین برای تأیید وکالتنامه کامران رحیمیان، همسر خود که در زندان رجایی شهر در حال گذراندن محکومیت ۴ ساله خود است، بازداشت شد.

شنبه، تیر ۲۴، ۱۳۹۱

عدم ارائه برگه پیشینه كیفری به جوان مسیحی به اتهام ارتداد+سند


.عدم صدور مجوز کسب و کار برای یک جوان مسیحی، تنها بخشی از ظلم و جفایی است که نظام جمهوری اسلامی و دستگاههای اطلاعاتی حكومت نسبت به اقلیت های دینی به ویژه نوكیشان مسیحی روا می کنند.
آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»- یك جوان نوكیش مسیحی ( نام محفوط) كه پیش از این در سال ۱۳۸۸در یكی از شهرهای شمالی كشور به اتهام گرویدن به مسیحیت و حضور در كلیسای خانگی توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل دادگاهی به قید وثیقه آزاد شده بود، وی پس از گذشت دو سال و اندی از این ماجرا در اوایل خرداد ماه سال جاری جهت تاسیس و راه اندازی یك شركت فنی و دریافت برگه تعیین عدم سوءپیشینه به دایره تشخیص هویت پلیس آگاهی شهر محل سكونت خود مراجعه می كند كه پس از انجام مراحل امور اداری و انگشت نگاری از این جوان،  در مورخ ۶ / خرداد / ۱۳۹۱  نامه ایی مبنی بر " ارتداد" ایشان خطاب به دادستان عمومی و انقلاب آن شهرستان برای وی صادر می شود.

وعده آیت الله به کلیسای روسیه؛ از رهبر می خواهم ندرخانی را عفو کند


.مدیر کل انجمن نزدیکی مدارس عقیدتی اسلامی، به هیلاریون، رئیس بخش روابط برون کلیسایی در مسکو گفت که احتمال دارد ایران یوسف ندرخانی را مورد عفو قرار دهد !
آقای هیلاریون گفت: « می دانیم که زندگی یوسف ندرخانی بسته به تصمیم آیت الله خامنه ای است و او باید حکم نهایی را صادر کند.»
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از بخش مذاهب خبرگزاری اینترفاكس، پیش از این شیخ کلیسای مسکو و کل روسیه نیز در سپتامبر 2011 از رهبر ایران خواست که یوسف ندرخانی را عفو کند. وی چنین درخواستی را از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نیز داشت.

آزادی دو تن از دراویش زندانی با وثیقه ۳۰۰ میلیونی

.

آزادی دو تن از دراویش زندانی با وثیقه ۳۰۰ میلیونی

روز گذشته دو تن از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی کوار با قرار وثیقهٔ ۳۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شدند.
به گزارش سایت مجذوبان نور، کاظم دهقان و حمید آرایش از دراویش گنابادی ساکن کوار که در اسفند ماه سال ۹۰ به اتهام محاربه، اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی، ضرب و جرح و حمل اسلحه غیر مجاز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند شب گذشته مورخ پنجشنبه ۲۲ تیرماه ۹۱ با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی (برای هر یک از این دراویش گنابادیاز زندان عادل آباد شیراز آزاد شدند.

جمعه، تیر ۲۳، ۱۳۹۱

سه شهروند بهایی در مشهد بازداشت شدند


 صبح روز چهارشنبه نیروهای امنیتی در مراجعه به منزل دو شهروند بهایی، سه تن را بازداشت کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حوالی ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ماموران امنیتی به منازل دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های تفضلی و اقدسی‌زاده مراجعه کرده و پس از تفتیش و ضبط کامپیوترو کتب مذهبی، سه شهروند بهایی را بازداشت کردند.

چهارشنبه، تیر ۲۱، ۱۳۹۱

ممانعت مسئولین زندان از اعزام عفیف نعیمی به بیمارستان با وجود موافقت دادستان


عفیف نعیمی یکی از مدیران سابق جامعه بهاییِ ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی است، با وجودی که حدود سه ماه است مدارک لازم را از دادستانی و بهداری زندان اخذ نموده، با ممانعت مسئولین زندان برای اعزام به بیمارستان روبروست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عفیف نعیمی شهروند بهایی و از مدیران سابق جامعه بهایی ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی میباشد، حدود سه ماه پیش موفق به اخذ تمام مدارک لازم از سوی دادستانی و بهداری زندان جهت اعزام به بیمارستان گردید ولی مسئولین زندان تا کنون از اعزام وی به بیمارستان امتناع کرده اند.

رهبر کلیسای خانگی به شش سال حبس قطعی محکوم شد


خبرگزاری هرانا - فرشید فتحی، شهروند مسیحی و رهبر یکی از کلیساهای خانگی از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این شهروند مسیحی و رهبر کلیسای خانگی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در سازمان ایلام و جمع آوری کمک مالی برای این سازمان مسیحی و تبلیغ علیه نظام از طریق تبشیر مسیحیت به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.
نامبرده در یورش گسترده و سازمان یافته به مسیحیان ایران در آستانه سال نو میلادی ۵ دی ماه ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد و تا کنون از حق مرخصی علی رغم تودیع وثیقه محروم بوده است.

تهام «ارتداد» برای ندرخانی هم چنان به قوت خود باقی است


.مرکز آمریکایی قانون و عدالت احتمال تغییر حکم اعدام ندرخانی به اتهام ارتداد را تکذیب نمود. یوسف ندرخانی دگراندیشی است که وی در مهر ماه 1388 بخاطر عقاید دینی دستگیر شد.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران، « محبت نیوز» ، به نقل از کریسشن پست، مرکز آمریکایی قانون و عدالت که پرونده یوسف ندرخانی را از نزدیک تحت نظر دارد می گوید، با اینکه گزارشی در وب سایت پرزنت تروث ( سایت نزدیك به ندرخانی و همفكرانش ) نشان می دهد که اتهامات ندرخانی از » ارتداد «به جرائمی مانند اقدام علیه امنیت ملی تغییر یافته است، اما جامعه بین الملل باید از عدم صداقت احتمالی ایران نیز آگاهی داشته باشند.

در هزارمین روز بازداشت ندرخانی وزارت امور خارجه آمریکا خواستار آزادی این زندانی عقیدتی شد


Nadarkhani_4
به ندرخانی تاریخ جدیدی برای دادگاه مجدد ابلاغ شده است. این نگرانی وجود دارد که حکومت برای انحراف افکار عمومی جهان اتهام جدیدی علیه او مطرح نماید. مسیحیان ایران خواهان رفع همه اتهامات و آزادی فوری نامبرده هستند.
به گزارش شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان به نقل از بی بی سی ، ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای در ۱۹ تیرماه به مناسبت هزارمین روز بازداشت ندرخانی  خواستار آزادی این زندانی دگراندیش مذهبی در ایران شده است.

پس از هولوكاست احمدی‌نژاد یهودیت و مسیحیت را هم انکار کرد !


.محمود احمدی‌نژاد در ادامه اظهارات جنجالی‌اش امروز مدعی شد که خداوند دینی به نام یهودیت و مسیحیت نفرستاده است. وی پیامبر اسلام را پیامبر تمام جهانیان از بودایی‌ها گرفته تا مسیحیان و یهودیان نامید.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از خبرآنلاین، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی  ایران در اجلاس زنان و بیداری اسلامی که صبح امروز در سالن برج میلاد برگزار شد با اشاره به اینکه ضرورت اصلاح جهان، بیداری انسان‌ها است گفت:‌« تمام پیامبران اولی‌العزم آمده‌اند تا جهان را اصلاح کنند.»

سه‌شنبه، تیر ۲۰، ۱۳۹۱

آمریکا از ایران خواست تا ندرخانی را آزاد کند


.ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای از ایران خواست تا  یوسف ندرخانی را آزاد کند.
« محبت نیوز» -  رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد، ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: « ندرخانی به دلیل ساده پیروی از اعتقادش در خطر اعدام قرار دارد و ما بار دیگر از مقام های ایرانی می خواهیم او را سریعن آزاد کنند».
سخنگوی وزارت خارجه آمريکا می گويد «متاسفانه تنها کشيش ندرخانی در رنج خود تنها نيست. رژيم ايران به زير پا گذاشتن حقوق بشر شهروندانش و به ويژه اقليت های قومی و دينی ادامه می دهد.»

اتهام "ارتداد" برای ندرخانی هم چنان به قوت خود باقی است


.مرکز آمریکایی قانون و عدالت احتمال تغییر حکم اعدام ندرخانی به اتهام ارتداد را تکذیب نمود. یوسف ندرخانی دگراندیشی است که وی در مهر ماه 1388 بخاطر عقاید دینی دستگیر شد.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران، « محبت نیوز» ، به نقل از کریسشن پست، مرکز آمریکایی قانون و عدالت که پرونده یوسف ندرخانی را از نزدیک تحت نظر دارد می گوید، با اینکه گزارشی در وب سایت پرزنت تروث ( سایت نزدیك به ندرخانی و همفكرانش ) نشان می دهد که اتهامات ندرخانی از " ارتداد "به جرائمی مانند اقدام علیه امنیت ملی تغییر یافته است، اما جامعه بین الملل باید از عدم صداقت احتمالی ایران نیز آگاهی داشته باشند.

خبرگزاری هرانا -


خبرگزاری هرانا - میعاد افشار، دانشجوی رشته عمران دانشگاه بهاییان و برادر میثاق افشار عضو جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، صبح روز شنبه ۱۷ تیرماه در منزل شخصیش در تهران بازداشت شد.
جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، به گفته شاهدین تعداد زیادی از ماموران امنیتی این دانشجوی بهایی را بازداشت کرده و علاوه بر تفتیش منزل، کلیه وسائل منزل را با خود به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. از وضعیت فعلی میعاد افشار اطلاعی در دست نیست اما به گفته مسئولین شعبه ۳ دادسرای زندان اوین او به بندرعباس منتقل شده است.

آمریکا از ایران خواست کشیش ایرانی را آزاد کند

News imageایالات متحده آمریکا در بیانیه ای از ایران خواست کشیش یوسف نَدَرخانی را آزاد کند.  

به گزارش خبرگزاری فرانسه ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: « نَدَرخانی به دلیل ساده پیروی از اعتقادش در خطر اعدام قرار دارد و ما بار دیگر از مقام های ایرانی می خواهیم او را سریعا آزاد کنند».

دوشنبه، تیر ۱۹، ۱۳۹۱

نگرانی از وضیعت حمید و صالح مرادی سروستانی از دراویش گنابادی زندانی


وضعیت جسمی حمید و صالح مرادی سروستانی، دو برادر از دراویش گنابادی که بیش از ۱۰ ماه است در زندان‌های تهران و شیراز در حبس هستند رو به وخامت رفته است و پیگیری خانواده‌ی آن‌ها تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
به گزارش وبسایت مجذوبان نور، حمیدرضا مرادی سروستانی، از دراویش زندانی و مدیر سایت مجذوبان نور که بیش از ۱۰ ماه است که در زندان اوین به سر می‌برد مجددا در وضیعت وخیم جسمی قرار گرفته است، وی دچار بیماری قلبی و کلیوی شدید است، اما تا کنون درمان مناسب و جدی در مورد وی صورت نگرفته است، به طوری که با وجود پیگیری‌های زیاد خانواده این درویش گنابادی و تایید پزشک بهداری زندان وی باید تحت نظر پزشک متخصص قلب و عروق قرار گیرد ولی بنا به روال سابق تنها زمانی با اعزام وی به بیمارستان موافقت می‌شود که او در وضیعت بحرانی قرار بگیرد و این مساله در مورد این درویش زندانی که دچار گرفتگی رگ ۷۰ درصد است بسیار نگران کننده است.

شنبه، تیر ۱۷، ۱۳۹۱

پلمب باغ ییلاقی کلیسای جماعت ربانی تهران در کرج ، ادامه فشار بر کلیساهای رسمی از سوی حکومت در ایران


Bagh_Karaj_3"باغ شارون" از مکانهائی بود که سالها توسط ایمانداران مسیحی پنطیکاستی برای امور مشارکت مسیحی مورد استفاده قرار می گرفت. ولی در سالهای اخیر با محدودیتهای بی سابقه ای از سوی حکومت روبرو بود.
                                                            به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در تهران، اکنون افشا شده است که علاوه بر تعطیلی کلیسای جنت آباد  از شعبات  کلیسای جماعت ربانی تهران در خرداد ماه (می 2012)، همزمان باغ ییلاقی کلیسای جماعت ربانی در کرج  (باغ شارون) نیز به وسیله عوامل اطلاعاتی و امنیتی حکومت پلمب شده است و دیگر کلیسا حق استفاده از این باغ را برای هیچ منظوری ندارد.

نامه آیت الله کاظمینی بروجردی به آیت الله سیستانی


نامۀ آیت الله کاظمینی بروجردی که خطاب به آیت الله سیستانی نوشته شده است جهت انتشار و ارسال در اختیار «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار گرفت شده است .متن نامه به قرار زیر می باشد:
خدمت آیت الله سیستانی، مرجع شیعیان
 سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اعتراض فعالان به تأیید حکم شش سال زندان برای زندانی مسیحی فرشید فتحی


.گروه های مدافع حقوق مسیحیان و گروه های کلیسایی تأیید حکم شش سال زندان برای فرشید فتحی ملایری به اتهامات مربوط به ایمان مسیحی اش، را محکوم کردند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، سازمان خدماتی مسیحی  ایلام  كه در انگلیس مستقر می باشد در گفتگو با بسنیوزلایف با بیان این مطلب گفته است ؛ « دادگاه تجدید نظر حکم فرشید فتحی را به اتهام "بر عهده داشتن سمت مسئول ارشد سازمان های خارجی در ایران و تهیه وجه مالی برای این سازمان ها" محکوم کرده است.»

پلمپ باغ ییلاقی کلیسای جماعت ربانی تهران در کرج


خبرگزاری هرانا - اکنون افشا شده است که علاوه بر تعطیلی کلیسای جنت آباد از شعبات کلیسای جماعت ربانی تهران در خرداد ماه همزمان باغ ییلاقی کلیسای جماعت ربانی در کرج (باغ شارون) نیز به وسیله عوامل اطلاعاتی و امنیتی حکومت پلمپ شده است و دیگر کلیسا حق استفاده از این باغ را برای هیچ منظوری ندارد.
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان، باغ کلیسای جماعت ربانی تهران در کرج معروف به «باغ شارون» سال‌ها محل برگزاری مشارکتهای گوناگون ایمانداران مسیحی و اعضای کلیساهای جماعت ربانی در کشور بود. اما حدود هشت سال قبل ماموران حکومت به آنجا هجوم آوردند و عده‌ای از ایمانداران را که در حال اجرای مراسم پرستش مسیحی بودند دستگیر کردند.

چهارشنبه، تیر ۱۴، ۱۳۹۱

اعمال فشار به وکلا جهت عدم قبول وکالت بهائیان


 به گزارش منابع حقوق بشری، با وجود آن که دو ماه از بازداشت محمد حسین نخعی شهروند ۸۵ ساله بهایی در روستای خوسف بیرجند می‌گذرد، هیچ وکیلی حاضر به پذیرش پرونده وکالت وی نمی‌باشد.

به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، اعمال فشار به وکلا جهت عدم قبول وکالت بهاییان در بیرجند تا حدی است که با وجود گذشت نزدیک به دو ماه از بازداشت محمد حسین نخعی شهروند ۸۵ ساله بهایی در یکی از روستاهای بیرجند به نام روستای خوسف بیرجند، هیچ وکیلی در شهر بیرجند به دلیل اینکه قبول پرونده بهاییان، تهدیدی برای شغلشان محسوب می‌شود حاضر به پذیرش وکالت نامبرده نشده‌ است.

سه‌شنبه، تیر ۱۳، ۱۳۹۱

تخریب بند و مصادره دام و احشام کشاورزان بهایی ساکن سنگسر / اسناد


خبرگزاری هرانا - وزارت اطلاعات استان سمنان در طول چند ماهه اخیر اقدام به افزایش فشار علیه بهائیان ساکن شهر دازگاره‌ افشار از توابع شهر سنگسر در استان سمنان نموده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از سال ۱۳۸۵ به دلایلی نا‌معلوم و واهی، فشار برای نابودی این منطقه و تخلیه ساکنان آن شروع شده است که در سالیان بعد مشخص شد که تمامی این فشار‌ها تحت هدایت افرادی خاص در اداره اطلاعات استان سمنان صورت می‌پذیرد. این فشار‌ها در چند ماهه اخیر افزایش یافته است.

دوشنبه، تیر ۱۲، ۱۳۹۱

محکومیت قطعی دو شهروند بهایی به ۴۴ ماه حبس تعزیری در سمنان


دو شهروند بهایی در دادگاه تجدید نظر استان سمنان به ۴۴ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رای دادگاه تجدید نظر دو شهروند بهایی ساکن سمنان به نام‌های ترانه ترابی و الهام روزبهی اعلام شد.
ترانه ترابی که پیش از این طبق حکم دادگاه بدوی با اتهامات «تشکیل و راه اندازی گروه غیرقانونی با اهداف تشکیلاتی به نفع اجانب، عضویت در گروه غیر قانونی و تبلیغ علیه نظام» به ۵ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدید نظر به ۲۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
گفتنی است، اتهام عضویت در گروه غیر قانونی که به خانم ترانه ترابی وارد شده بود بدلیل شرکت ایشان در جلسات مذهبی بهاییان می‌باشد.

بازداشت نوکیشان مسیحی در شهرستان نیشابوروارتباط آن با حمله به یک کلیسای خانگی درمشهد


Bazdast_Hadiمنابع معتبر مسیحی در خراسان از افزایش احضار و بازداشت  نوکیشان مسیحی در این منطقه خبر می دهند. این سوال مطرح است که آیا دستگیریهای نیشابور و مشهد  از پیش برنامه ریزی شده ومرتبط با یکدیگر بودند؟
   ( هادی از بازداشت شدگان نیشابور)
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی، ماموران لباس شخصی اداره اطلاعات خراسان روز جمعه 6 خرداد به یک کلیسای خانگی در شهرستان نیشابور  حمله کردند و تمام حاضران را بازداشت کردند.

روزشمار نقض حقوق شهروندان بهایی خرداد ۱۳۹۱


خبرگزاری هرانا - در تدوام سرکوب اقلیت مذهبی بهایی گزارشی ماهانه از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر می‌شود که گزارش زیر نقض حقوق بهائیان در اردیبهشت ماه سال جاری است.
متن این گزارش به قرار زیر است:
۱ خرداد: طی ماه گذشته «شقایق آگاه» دانشجوی ممتاز مقطع کار‌شناسی ارشد رشته مهندسی شیمی- طراحی فرایند دانشگاه تهران پس از گذراندن چهار ترم به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از دانشگاه مزبور اخراج شد.