جمعه، تیر ۰۹، ۱۳۹۱

احضار یک شهروند بهایی ساکن آبادان به ستاد خبری


خبرگزاری هرانا - ندا ثابتی شهروند بهایی ساکن آبادان به ستاد خبری اداره اطلاعات خرمشهر احضار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز شنبه ۲۷ خرداد ماه سال جاری یک شهروند بهایی ساکن آبادان به نام ندا ثابتی از طریق موبایل برای ساعت ۱۱ صبح‌‌ همان روز به ستاد خبری اداره اطلاعات خرمشهر احضار شد.
ندا ثابتی پس از مراجعه به ستاد خبری اداره اطلاعات در شهر خرمشهر برای مدتی طولانی بدون دریافت پاسخی نگه داشته می‌شود؛ سپس با پر کردن تعدادی فرم و مشخصات آزاد می‌گردد.

چهارشنبه، تیر ۰۷، ۱۳۹۱

بازداشت یک شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - طاهر اسکندریان شهروند بهایی ساکن شهر سمنان در پی مراجعه ماموران اداره اطلاعات به درب منزلش بازداشت و تا کنون خبری از وی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۱ ماموران اداره اطلاعات سمنان به منزل طاهر اسکندریان شهروند بهایی ساکن شهر مذکور مراجعه کرده و پس از تفتیش محل و ضبط کتب مذهبی، نامبرده را نیز بازداشت نمودند و تا این زمان هیچ اطلاعی از وی دردست نیست.
یادآوری می‌شود طاهر اسکندریان در سال ۱۳۸۸ یک دوره محکومیت ۶ ماهه را در زندان سمنان گذرانده است.

گفته های مهدی خزعلی از هم بندان مسیحی خود در زندان اوین+ ویدیو


.مهدی خزعلی از منتقدان دولت در طول ایام دوران بازداشت و زندانی بودن خود در بند ۳۵۰ اوین با برخی از زندانیان نوكیش مسیحی از جمله فرشید فتحی هم بند بوده كه دراین ویدیو  ایشان به بیان خاطرات خود از آن دوران در كنار این افراد سخن می گویند .
مهدی خزعلی، پزشک و وبلاگ‌نویس و فرزند آیت الله خزعلی، از روحانیون محافظه‌کار و عضو مجلس خبرگان رهبری است .
این وبلاگ‌نویس منتقد دولت از زمان انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ تاکنون به دلیل انتقاد از دولت و نامه به رهبر جمهوری اسلامی چندین بار بازداشت شده است. وی در این گفتگوی ویدیویی خود از بند ۳۵۰ زندان اوین می گوید كه در آن ایام با برخی از نوكیشان مسیحی هم بند بوده است وی همچنین به خاطرات و نزدیكی خود از زندانی مسیحی فرشید فتحی و فریبرز آرزم از دیگر زندانیان مسیحی آزاد شده سخن می گوید .

بازداشت نوکیشان مسیحی در شهرستان نیشابوروارتباط آن با حمله به یک کلیسای خانگی درمشهد


Bazdast_Hadiمنابع معتبر مسیحی در خراسان از افزایش احضار و بازداشت نوکیشان مسیحی در این منطقه خبر می دهند. این سوال مطرح است که آیا دستگیریهای نیشابور و مشهد  از پیش برنامه ریزی شده ومرتبط با یکدیگر بودند؟
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی، ماموران لباس شخصی اداره اطلاعات خراسان روز جمعه 6 خرداد به یک کلیسای خانگی در شهرستان نیشابور  حمله کردند و تمام حاضران را بازداشت کردند.

سه‌شنبه، تیر ۰۶، ۱۳۹۱

بازداشت یک شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - طاهر اسکندریان شهروند بهایی ساکن شهر سمنان در پی مراجعه ماموران اداره اطلاعات به درب منزلش بازداشت و تا کنون خبری از وی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۱ ماموران اداره اطلاعات سمنان به منزل طاهر اسکندریان شهروند بهایی ساکن شهر مذکور مراجعه کرده و پس از تفتیش محل و ضبط کتب مذهبی، نامبرده را نیز بازداشت نمودند و تا این زمان هیچ اطلاعی از وی دردست نیست.
یادآوری می‌شود طاهر اسکندریان در سال ۱۳۸۸ یک دوره محکومیت ۶ ماهه را در زندان سمنان گذرانده است.

برخوردهای وحشیانه وغیر انسانی بازجویان دادگاه ویژه روحانیت علیه آقای کاظمینی بروجردیبنا به گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز یکشنبه 4 تیرماه 1391 عوامل امنیتی وابسته به اطلاعات ویژه روحانیت با حضور در زندان اوین، آقای کاظمینی بروجردی را در راستای ادامه روند بازجویی های غیرقانونی به محل این نهاد در خیابان زعفرانیه تهران فراخواندند، لیکن با مقاومت و خودداری ایشان مواجه شدند که در نهایت به درگیری لفظی و فیزیکی انجامید.
بر اساس گزارش ارسال شده، یکی از ماموران اطلاعات ویژه که خود را با نام مهرنوش معرفی می کند، به همراه تنی چند از ماموران زندان پس از حضور در محل  بند ویژه روحانیت زندان اوین ، با بهره گیری از اقدامات ایذائی و شکنجه های روحی ابتدا سعی کردند به بهانه ادامه روند دادرسی، آقای کاظیمنی بروجردی را وادار سازند که با آنها همراه گردد.

گفت‌وگو با رضا علامه‌زاده درباره مستند 'تابوی ایرانی' و مشکلات بهاییان در ایران


ساخت فیلم مستند و به ویژه مستند فارسی‌زبان برای فیلمسازان ایرانی در خارج از ایران، چندان آسان نیست. فیلمساز ناچار است برای ارتباط با مخاطب خود، آن را – به اصطلاح- روی شانه‌اش بگذارد و از این کشور به آن کشور سفر کند.
یکی از تازه‌ترین فیلم‌های مستندی که توسط یک فیلمساز ایرانی در خارج از ایران ساخته شده و کارگردان برای عرضه آن رنج سفرهای پی‌درپی را برخود هموار کرده، مستند "تابوی ایرانی"، ساخته رضا علامه‌زاده، کارگردان سینما در هلند است که به تبعیض علیه بهاییان در ایران می پردازد.

دوشنبه، تیر ۰۵، ۱۳۹۱

بازداشت سه درویش گنابادی در کوار و صقاد


خبرگزاری هرانا - در طی روزهای اخیر برخورد دستگاه‌های امنیتی با دراویش گنابادی در شهرستان کوار و صقاد به مرحله تازه‌ای رسیده است و برخورد‌ها با مجلس داران دروایش گنابادی در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش مجذوبان نور، صبح ۲۹ خرداد ماموران امنیتی و لباس شخصی با حمله به منزل آقای امین ابوالحسنی از دراویش گنابادی بخش صقاد شهرستان آباده، این درویش گنابادی را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

یکشنبه، تیر ۰۴، ۱۳۹۱

چهار روز بی خبری مطلق از مجلس‌دار بخش صقاد استان فارس


چهار روز بی خبری مطلق از مجلس‌دار بخش صقاد استان فارس

از بازداشت مجلس‌دار شب جمعه‌ بخش صقاد از توابع شهرستان آباده چهار روز گذشته و همچنان از وضعیت این درویش گنابادی اطلاعی در دست نمی‌باشد.
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ صبح روز ۲۸ خرداد ماموران امنیتی و لباس شخصی با حمله به منزل آقای علی شفیعی از دراویش گنابادی و مجلس‌دار بخش صقاد شهرستان آباده، این درویش گنابادی را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. خانواده‌ی این درویش گنابادی در طی ۴ روز گذشته با مراجعه به تمامی مراجع قضایی و قانونی شهرستان آباده پیگیر وضعیت و محل نگهداری این درویش گنابادی شدند که تمامی این پیگیری‌ها بی نتیجه مانده است.
تنها پاسخی که مراجع قضایی و قانونی به خانواده‌ی این درویش گنابادی داده‌اند مبنی بر علت بازداشت این درویش گنابادی بوده است که اتهام وی را تبلیغ علیه نظام اعلام کرده‌اند.
در طی روزهای گذشته فشار اداره اطلاعات بر دروایش بخش صقاد افزایش یافته و با احضار تلفنی و یا حضوری دراویش و با ایجاد ارعاب و تهدید دراویش این منطقه را مجبور به دادن تعهد شرکت نکردن در مجالس فقر و درویشی بخش صقاد می‌کنند.

ممنوع الملاقات شدن یک درویش گنابادی


ممنوع الملاقات شدن یک درویش گنابادی
کسری نوری از دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز از هفته گذشته ممنوع الملاقات شده است.
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ کسری نوری که بیش از ۳ ماه است در زندان عادل آباد شیراز در بازداشت بسر می‌برد هفته‌ی گذشته به دلیل درگیری و توهین و تنبیه برای خواندن نماز به صورت فرادا، با شکایت روحانی بند سبز جوانان به مدت ۲ روز به بند ارشاد (معروف به سیاه‌چال) منتقل و سپس به بند ۱۱ (بند جرائم سنگین) انتقال پیدا کرده‌ است. لازم به ذکر است که برخورد روحانی بند سبز جوانان زندان عادل آباد با کسری نوری با توهین و فحاشی همراه بوده که وی با مقاومت این درویش گنابادی روبه‌رو شده و اقدام به برخورد شدید فیزیکی کرده و با فشار دادن گردن و گذاشتن دست بر روی دهن کسری نوری سعی در ساکت کردن آقای نوری که از اعتقادات و حقوق خود دفاع می‌کرده داشته است.

هشدار امام جمعه قم به ايجاد كليساهای خانگی در كشور!


.گسترش روز افزون مسیحیت و تبع آن افزایش کلیساهای خانگی در میان ایرانیان امروز به یکی از مهمترین دغدغه‌های مراجع تقلید و روحانیون جمهوری اسلامی در آمده است .
به گزارش « محبت نیوز» امروزه روحانیون جمهوری اسلامی از هر تریبونی استفاده می‌کنند تا نسبت به این موضوع هشدار دهند.
در تازه ترین اظهارات آخوند سيدمحمد سعيدی، امام جمعه قم در ديدار با رييس و مديران سازمان تبليغات اسلامی این استان مذهبی ضمن هشدار نسبت به تلاش دشمنان برای ايجاد "كليساهای خانگی" از مسوولان فرهنگی به‌خصوص سازمان تبليغات اسلامی خواست كه در زمينه ترويج آموزه‌های دينی و اعتقادی پيشرو باشد.

فراخوان:و اینک زمانی است برای مفید بودننام حسین رونقی ملکی را بی شک در فضای مجازی بسیار شنیده اید، وی هم اکنون در یکی از بیمارستان های تهران تحت درمان است. اما حسین رونقی ملکی بیش از یک نام است، او اولین فردی بود که به تولید آنتی فیلتر از سال 83 مبادرت کرد و در سال 88 و پس از انتخابات ریاست جمهوری که هیچ یک از... آنتی فیلترهای معروف توانایی کار کردن نداشتند، این حسین و دوستان او بودند که شب ها و روزها کار می کردند و با تولید آنتی فیلتر های جدید راه های دسترسی به سایت های مختلف را فراهم می کردند. او هم اکنون در وضعیت بد جسمی است. ما در این کمپین از شما می خواهیم تا با ارسال تنها یک ایمیل، کمکی به وی بکنید. این عمل نه خطری برای شما دارد و نه شما را مورد پیگرد و آزاد و اذیت سیستم امنیتی کشور قرار می دهد.

شنبه، تیر ۰۳، ۱۳۹۱

شقایق آگاه، دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، اخراج شد


 شقایق آگاه، دانشجوی ممتاز مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی-طراحی فرآیند دانشگاه تهران با نامه مستقیم وزارت علوم، در پایان ترم چهار به دلیل اعتقادات لغو پذیرش و اخراج شد.

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی گزارش داده است که اخراج این دانشجوی بهایی با نامه ای از غلامعلی طهوری، مدیر کل امور آموزشی به رضا غلامعلی زاده، معاون شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه تهران مبنی بر لغو پذیرش این دانشجو صورت گرفته است.

جمعه، تیر ۰۲، ۱۳۹۱

کیوان رحیمیان به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد


خبرگزاری هرانا - کیوان رحیمیان شهروند بهایی و از اساتید دانشگاه مجازی بهاییان ایران به ۵ سال حبس تعزیری و ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم اولیه دادگاه کیوان رحیمیان شهروند بهایی ساکن تهران و از اساتید دانشگاه مجازی بهاییان ایران، موسوم به موسسه علمی آزاد اعلام شد.
طبق حکم دادگاه مزبور که در ۲۳ خرداد ماه سال جاری تشکیل شده بود، کیوان رحیمیان به اتهام همکاری با دانشگاه مجازی بهاییان ایران به پنج سال حبس تعزیری و ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.
کیوان رحیمیان ۲۰ روز فرصت دارد به حکم صادره اعتراض نماید.

گزارش آماری نقض حقوق بشر - ویژه خرداد ۱۳۹۱


نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بر اساس برنامه ماهانه خود که بیش از ۲۷ ماه از آغاز آن می‌گذرد، اقدام به انتشار گزارش آماری ماهانه از وضعیت حقوق بشر ایران ویژه خرداد ماه ۱۳۹۱نمود‫.
‎ در این نوشتار ۲۳۵ گزارش حقوق بشری منتشره خرداد ماه در ۱۱ رسته حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است. و علاوه بر تلاش برای ارتقای دقت گزارشات، سعی شده است جنبه‌های آموزشی نیز در گزارش تقویت شود. بررسی حقوقی اخبار و گزارشات مهم و پرداختن به گزارشاتی که بیشترین و کمترین توجه را به خود را اختصاص داده است در کنار استفاده از محاسبات آماری و نموداری را باید از دیگر نکات برجسته این گزارش دانست‫.

محکومیت قطعی دو شهروند بهایی به ۳۱ ماه حبس تعزیری در سمنان


خبرگزاری هرانا - دو شهروند بهایی در دادگاه تجدید نظر استان سمنان به ۳۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «زهره نیک آیین» شهروند بهایی ساکن سمنان که در آذر ماه سال گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات مذهبی بهایی به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده بود طبق رای دادگاه تجدید نظر استان سمنان به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم گردید؛ همچنین حکم اولیه ۵ ساله حبس تعزیری یک شهروند بهایی دیگر ساکن سمنان به نام «شهره اعظمی» که به اتهام عضویت در جامعه بهایی صادر شده بود، طبق رای دادگاه تجدید نظر استان سمنان به ۸ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

ادامه‌ی فشار بر دراویش کوار: بازداشت مجلس‌دار دهستان فرمشکان کوار

ادامه‌ی فشار بر دراویش کوار: بازداشت مجلس‌دار دهستان فرمشکان کوارمجلس‌دار شب دوشنبه دهستان فرمشکان از توابع شهرستان کوار بازداشت شد.
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ ماموران امنیتی و لباس شخصی صبح امروز (مورخ ۲۹ خرداد) با یورش به منزل آقای منوچهر زارع این درویش گنابادی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. آقای منوچهر زارع از دراویش گنابادی و مجلس‌دار دهستان فرمشکان از توابع شهرستان کوار می‌باشد و بنا به گفته‌ی خانواده‌ی این درویش گنابادی بازداشت وی بدون ارائه حکم قضایی بوده است.

احضار تلفنی چندین تن از دراویش گنابادی و بازداشت ۲ درویش گنابادی بخش صقاد استان فارس در کمتر از ۲۴ ساعت

احضار تلفنی چندین تن از دراویش گنابادی و بازداشت ۲ درویش گنابادی بخش صقاد استان فارس در کمتر از ۲۴ ساعتیکی دیگر از دراویش بخش صقاد از توابع شهرستان آباده بازداشت شد.  
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ صبح امروز ماموران امنیتی و لباس شخصی با حمله به منزل آقای امین ابوالحسنی از دراویش گنابادی بخش صقاد شهرستان آباده، این درویش گنابادی را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
آقای امین ابوالحسنی داماد آقای علی شفیعی مجلس‌دار بخش صقاد از توابع شهرستان آباده می‌باشد که روز گذشته به همین روال بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شد.
طبق گزارشات رسیده از بخش صقاد از توابع شهرستان آباده، تعدادی دیگر از دراویش این بخش توسط اداره‌ی اطلاعات و بصورت تلفنی احضار شده‌اند که دراویش احضار شده با بیان اینکه احضار تلفنی هیچگونه وجه قانونی ندارد از مراجعه به اداره‌ی اطلاعات آباده خودداری کردند.

چهار روز بی خبری مطلق از مجلس‌دار بخش صقاد استان فارس

چهار روز بی خبری مطلق از مجلس‌دار بخش صقاد استان فارساز بازداشت مجلس‌دار شب جمعه‌ بخش صقاد از توابع شهرستان آباده چهار روز گذشته و همچنان از وضعیت این درویش گنابادی اطلاعی در دست نمی‌باشد.  
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ صبح روز ۲۸ خرداد ماموران امنیتی و لباس شخصی با حمله به منزل آقای علی شفیعی از دراویش گنابادی و مجلس‌دار بخش صقاد شهرستان آباده، این درویش گنابادی را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. خانواده‌ی این درویش گنابادی در طی ۴ روز گذشته با مراجعه به تمامی مراجع قضایی و قانونی شهرستان آباده پیگیر وضعیت و محل نگهداری این درویش گنابادی شدند که تمامی این پیگیری‌ها بی نتیجه مانده است.

ممنوع الملاقات شدن یک درویش گنابادی

ممنوع الملاقات شدن یک درویش گنابادیکسری نوری از دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز از هفته گذشته ممنوع الملاقات شده است.
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ کسری نوری که بیش از ۳ ماه است در زندان عادل آباد شیراز در بازداشت بسر می‌برد هفته‌ی گذشته به دلیل درگیری و توهین و تنبیه برای خواندن نماز به صورت فرادا، با شکایت روحانی بند سبز جوانان به مدت ۲ روز به بند ارشاد (معروف به سیاه‌چال) منتقل و سپس به بند ۱۱ (بند جرائم سنگین) انتقال پیدا کرده‌ است. لازم به ذکر است که برخورد روحانی بند سبز جوانان زندان عادل آباد با کسری نوری با توهین و فحاشی همراه بوده که وی با مقاومت این درویش گنابادی روبه‌رو شده و اقدام به برخورد شدید فیزیکی کرده و با فشار دادن گردن و گذاشتن دست بر روی دهن کسری نوری سعی در ساکت کردن آقای نوری که از اعتقادات و حقوق خود دفاع می‌کرده داشته است.

زمینه سازی برای دستگیری های گسترده هواداران آقای بروجردی در آبادان


به گزارش "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از آبادان ، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با همکاری تعدادی از عوامل لباس شخصی ، منازل و محل کار تعدادی از هواداران آقای کاظمینی بروجردی را تحت کنترل شدید قرار داده اند. این اقدامات ایذایی در حالی انجام میگیرد که در روزهای اخیر نیروهای خودسر رژیم ولایت فقیه دور جدیدی از شعار نویسی بر علیه آقای کاظمینی بروجردی و هوادارانش را در این شهرستان آغاز کرده اند. آنها پس از ردیابی تلفن ها، با انتشار شماره تماسهای هواداران آقای بروجردی، از عوامل خود خواسته اند که موجبات آزار و اذیت آنها را بعنوان فعالین و مخالفین سیاسی رژیم جمهوری اسلامی، فراهم کنند.

پنجشنبه، تیر ۰۱، ۱۳۹۱

تمدید قرار بازداشت فاران خوان یغما، دانشجوی محروم از تحصیل بهائی


خبرگزاری هرانا - قرار بازداشت فاران خوان یغما، دانشجوی محروم از تحصیل بهائی که همینک در بازداشتگاه اطلاعات ساری به سر می‌برد، برای یک هفتهٔ دیگر تمدید شد.
بنا به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، این دانشجوی اخراجی دانشگاه بابلسر پیش‌تر در روز ۲۱ خرداد ماه، در منزل پدریش در شهر ساری بازداشت شده بود. اتهامات وی تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی ذکر شده است.
لازم به توضیح است که هنگام تفتیش منزل، ماموران امنیتی با پدر این دانشجوی اخراجی درگیر و اقدام به توهین و ضرب و شتم وی نمودند. همچنین با وجود گذشت ۹ روز از حکم مراجع قضایی برای ملاقات، هنوز خانوادهٔ فاران موفق به دیدار با وی نشده‌اند.

چهارشنبه، خرداد ۳۱، ۱۳۹۱

آزادی دو تن از نوکيشان مسيحی به قيد وثيقه


Forogh__Fardaمطابق خبر فردا می توان نتیجه گرفت که خانم "فروغ دشتیان پور" یکی  از بازداشت شدگان کلیسای عمانوئیل در تهران آزاد شده ولی منبع نام او را به اشتباه ذکر کرده است. خبر دستگیری دو شحص دیگر نیز قبلاتائید نشده بود.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از فردا، منصور برجی که رادیو فردا او را از رهبران کلیسای ایرانیان لندن معرفی می کند روز دوشنبه 29 خرداد به رادیو فردا گفته است: «منابع مرتبط با کليسای ايران گزارش می دهند که هومن و لادن- دو تن از نوکيشان مسيحی- که در تاريخ ۲۶ فروردين ۱۳۹۱ دستگير شده بودند، بعد از ۵۸ روز بازداشت به قيد وثيقه آزاد شده‌اند.»

سه‌شنبه، خرداد ۳۰، ۱۳۹۱

اسقف توتو از مقام های ایران خواست زندانیان سیاسی را آزاد کنند +فیلم


اسقف دزموند توتو، ازرهبران سرشناس مبارزه با آپارتاید در آفریقای جنوبی در پیامی ازمقام های ایران خواست به اصلاحات تن دهند و زندانیان سیاسی را آزاد کنند. اسقف توتو گفته است اگرچه سه سال پیش مطالبه دمکراسی و حقوق بشر در ایران سرکوب شد اما آن حرکت الهام بخش تغییرات بی سابقه در منطقه شده است و تجربه آفریقای جنوبی نشان می دهد که اینگونه مبارزات سرانجام به ثمر می رسد.

بازداشت یك هنرمند نوكیش مسیحی توسط ماموران امنیتی در مشهد


.این هنرمند مسیحی كه توسط ماموران امنیتی لباس شخصی در یك كلیسای خانگی در مشهد بازداشت شد از آن زمان تاكنون هیچ اطلاعی از وضعیت سلامت و محل نگهداری ایشان در دست نیست و این امر نگرانی ها را در مورد وضعیت وی افزایش داده است .
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، "وحید زردی" (V. ZARDAY) از نوكیشان مسیحی در مورخ ۶ خرداد ۱۳۹۱ ( ۲۶ می ۲۰۱۲) توسط ماموران امنیتی لباس شخصی در شهر مشهد بازداشت شد.

این زنان به خاطر دگر اندیشی اعدام شدند


.
۲۹ سال پیش ده دختر و زن بهایی در شیراز اعدام شدند. جرم ؟ دگراندیشی ... بهایی بودن ... گفته می‌شود این ۱۰ نفر تا آخرین لحظه حاضر نشده‌اند از اعتقادات‌شان دست بردارند.
به گزارش « محبت نیوز» به نقل از خودنویس،   ۲۹ سال پیش در دوران بنیانگذار جمهوری اسلامی و در زمانی که عطا‌الله مهاجرانی نماینده مجلس شهر شیراز بود و آیت‌الله دستغیب، نماینده مجلس خبرگان استان فارس و دستگاه قضایی با بخش‌های دیگر حاکمیت هم‌راه و هم‌گام بود، ده دختر و زن بهایی در شیراز اعدام شدند. جرم؟ دگراندیشی...بهایی بودن...

یکشنبه، خرداد ۲۸، ۱۳۹۱

فراخوان پارلمان اروپا به رعایت حقوق اقلیت‌ها در ایران


پارلمان اروپا با صدور یک قطعنامه، مقامات ایرانی را به رفتار عادلانه با اقلیت‌های قومی و مذهبی فراخواند. در این قطعنامه از سرکوب فعالیت‌های مسالمت‌آمیز اقلیت‌ها در جمهوری اسلامی و نقض حقوقی آنها به شدت انتقاد شده است.
پایگاه خبری پارلمان اروپا در روز جمعه (۱۵ ژوئن/۲۶ خرداد) مفاد قطعنامه‌ای در مورد حقوق اقلیت‌ها در ایران را منتشر کرده است.

تشدید سرکوب و اقدام منظم علیه مسیحیان ایران


.اقدام و سركوب علیه مسیحیان در جمهوری اسلامی، بخصوص در دوران اخیر، نشانه ای از ضعف رهبری رژیم است. هر جا که هراس از دست رفتن مشروعیت در میان باشد، رژیم از خشونت و سرکوب و زرو استفاده می کند.
آژانس خبری مسحیان ایران
« محبت نیوز» - اعمال فشار بر جامعه مسیحیان ایران با دستور  علنی مقامات جمهوری اسلامی مبنی بر بستن کلیسای فارسی زبان جنت آباد در تهران و بازداشت های خودسرانه بویژه نوكیشان مسیحی كه از دیگر ادیان به مسیحیت می گروند بار دیگر تشدید شده است.  همچنین گروه های مسیحی مدافع حقوق بشر ضمن محكوم كردن این حركت  حكومت مذهبی ایران را از این بابت به باد انتقاد گرفتند.

بلاتكلیفی و وضعیت نامعلوم پنج تن از نوكیشان مسیحی در زندان شیراز


shiraz-5-christian-mohabatnews-2
با گذشت بیش از ۱۳۰ روز از بازداشت  پنج تن از نوكیشان مسیحی توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی در شهر شیراز ، وضعیت این افراد همچنان در هاله ایی از ابهام و بلاتكلیفی است !
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» ، اواخر بهمن  ماه سال ۱۳۹۰ بود که اعلام خبر دستگیری‌های گسترده در شیراز از افزایش فشار نیروی های امنیتی بر مسیحیان برخی از شهرهای ایران نیز پرده برداشت.

شنبه، خرداد ۲۷، ۱۳۹۱

فراخوان سخنرانی، داستانخوانی بحث وگفتگو درپالتاک /26 ژوئن، روز جهانی منع شکنجه و پشتيبانی از قربانيان


ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر  
 احدي را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاري قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشري يا موهن باشد.
ماده 9 اعلامیه جهانی حقوق بشر 
 احدي را نميتوان خودسرانه توقيف، حبس يا تبعيد نمود.

26 ژوئن، روز جهانی منع شکنجه و پشتيبانی از قربانيان
فراخوان
سخنرانی، داستانخوانی بحث وگفتگو درپالتاک 

جمعه، خرداد ۲۶، ۱۳۹۱

نامه ای از زندان + ویدیو


.شاید برای بسیاری تعجب برانگیز باشد که افراد زیادی در ایران هستند که قلب های بازی دارند. هزاران ایرانی از طریق خواندن انجیل و یا از طریق برنامه های ماهواره ای مسیحی، بشارت های پنهانی و حتی رویاها به سوی مسیح می آیند.
 رشد و گسترش مسیحیت در ایران  به حدی است که حتی مأمورین دولتی هم در میان مسیحی شدگان یافت می شوند.

آزادی موقت دوتن از نوكیشان مسیحی با قرار وثیقه سنگین ۸۰۰میلیون تومانی


.دو تن از نوكیشان مسیحی در تهران كه در یك روز و بطور جداگانه در منزلشان توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده بودند پس از گذراندن یك هفته در سلول انفرادی و پایان دوره بازداشت با قرار وثیقه سنگین ۸۰۰ میلیون تومانی بطور موقت از زندان آزاد شدند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، دو تن از نوكیشان مسیحی بنامهای « لادن.ن و هومن.ح » روز یكشنبه مورخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ( ۱۰ جون ۲۰۱۲ ) با سپردن وثیقه بطور موقت از زندان آزاد شدند.

پنجشنبه، خرداد ۲۵، ۱۳۹۱

محاکمه یک شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - افراسیاب سبحانی شهروند بهایی ساکن سمنان، به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات مذهبی بهایی در دادگاه انقلاب محاکمه گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افراسیاب سبحانی شهروند بهایی ساکن سمنان در دادگاه انقلاب این شهر محاکمه گردید.
افراسیاب سبحانی در تاریخ ۲۲ خرداد ماه سال جاری به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات مذهبی بهایی در دادگاهی که به ریاست قاضی عین الکمال برگزار شد محاکمه گردید.
نامبرده بیست و سومین شهروند بهایی ساکن سمنان می‌باشد که طی سه سال گذشته به اتهام اعتقاد به آیین بهایی محاکمه شده است.

تعطیلی كلیسا در تهران نشان از نگرانی مقامات جمهوری اسلامی است+ گفتگو


.کلیسای جنت آباد در تهران به دستور اداره حفاظت و اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی تعطیل شد. این تیتری بود كه در روزهای گذشته بعنوان خبر و یا گزارش اول بسیاری از رسانه های اینترنتی داخلی و خارجی درج شد .
« محبت نیوز » - بر پایه این خبر منتشره، سایت بی بی سی نیز برای بررسی بیشتر این خبر در بخش رادیویی خود گفتگویی را با یكی از رهبران كلیسای ایرانیان در لندن انجام داده است .

سه‌شنبه، خرداد ۲۳، ۱۳۹۱

احضار تلفنی هفت شهروند بهایی در استان سمنان


خبرگزاری هرانا – ۷ تن از شهروندان بهایی استان سمنان بصورت تلفنی به ستاد خبری وزارت اطلاعات این استان احضار و بازجویی شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۷ تن از شهروندان بهایی استان سمنان بصورت تلفنی به ستاد خبری وزارت اطلاعات این استان احضار شدند و از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر در آنجا مورد بازجویی قرار گرفتند.
موضوع سئوالات عمدتا در مورد تشکیلات بهایی و عکسی مربوط به کلاس درس اخلاق ۱۰ سال پیش بوده است.

دستگیری و قتل کولبرها کردستان به دست نیروهای دولتی همچنان به شدت ادامه دارد.


اطلاعیه کمیته اقوام و ملل ایرانی-کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

دستگیری و قتل کولبرها کردستان به دست نیروهای دولتی همچنان به شدت ادامه دارد.
ماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشر
الف/ هر کس حق دارد که سطح زندگي او، سلامتي و رفاه خود و خانواده اش را از حيث خوراک و مسکن و مراقبتهاي طبي و خدمات لازم اجتماعي تامين کند و همچنين حق دارد که در مواقع بيکاري، بيماري، نقص اعضاء، بيوگي، پيري يا در تمام موارد ديگري که بعلل خارج از اراده او وسائل امرار معاشش از دست رفته باشد از شرايط آبرومندانه زندگي برخوردار باشد.

آغازمسیحیت و چرایی سرکوب آن در ایران


 آغازمسیحیت و چرایی سرکوب آن در ایران:
داریوش انصاری
 آغاز مسیحیت در ایران
اولین سؤال در رابطه با تاریخ مسیحیت در کلیسای ایران موضوع قدمت آن است. کلیسا در ایران از چه زمانی به‌طور جدی آغاز گشت؟ باید اذعان نمود که پاسخ به این سؤال چندان ساده نیست چرا که بیشتر اطلاعات در هاله‌ای از ابهام و تردید قرار دارد. گزارش‌هایی که از ورود مسیحیت به ایران در دست است بیشتر بر اساس روایات و احادیثی استوار است که نمی‌توان آن را مدارک موثقی در این خصوص دانست.

پلمپ دو کارخانه تولیدی متعلق به شهروندان بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - در تاریخ ۷ خرداد ماه سال جاری کارخانه تولید پرده کرکره عمودی به نام «پویا نوار» و کارخانه تولید لنز به نام «فرزان لنز» به دستور اداره اطلاعات سمنان توسط اداره اماکن پلمب گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۷ خرداد ماه سال جاری دو کارخانه تولیدی بنامهای، «پویانوار» تولید پرده کرکره عمودی متعلق به فریبرز وحدت شعار و «فرزان لنز» تولید لنز متعلق به افراسیاب خانجانی، که از شهروندان بهایی ساکن سمنان می‌باشند تعطیل و پلمب شدند.

بازداشت یک شهروند بهایی توام با ضرب و شتم در ساری

خبرگزاری هرانا - حوالی ساعت ۳۰: ۷ دقیقه صبح روز شنبه ۲۰ خردادماه پنج نفر از ماموران اداره اطلاعات شهرستان ساری با مراجعه به منزل «فاران خوان یغما» وی را بازداشت کردند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این ماموران در حالیکه خود را ابتدا مامور شهرداری معرفی نمودند بدون دردست داشتن حکم معتبر قضایی به منزل یک شهروند بهایی به نام «فاران خوان یغما» وارد شده و شروع به تفتیش محل همراه با فحاشی به ساکنان منزل و اهانت به مقدسات مذهبی بهاییان کردند در پایان در حالیکه کتب و تابلوهای مذهبی هم چنین کامپیو‌تر و چند فلش را ضبط کردند فاران خوان یغما را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال دادند. 

اجرای حکم ۶ سال حبس عادل فناییان شهروند بهایی


خبرگزاری هرانا - «عادل فناییان» شهروند بهایی ساکن سمنان جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان مرکزی سمنان منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این شهروند بهایی پس از تائید حکم شش سال حبس تعزیری از سوی دادگاه تجدید نظر استان سمنان صبح روز یک شنبه ۲۱ خرداد جهت اجرای حکم، خود را به دایره اجرای احکام معرفی و پس از بازداشت به زندان مرکزی سمنان منتقل شد.

یکشنبه، خرداد ۲۱، ۱۳۹۱

بازداشت یک شهروند بهایی توام با ضرب و شتم در ساری

خبرگزاری هرانا - حوالی ساعت ۳۰: ۷ دقیقه صبح روز شنبه ۲۰ خردادماه پنج نفر از ماموران اداره اطلاعات شهرستان ساری با مراجعه به منزل «فاران خوان یغما» وی را بازداشت کردند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این ماموران در حالیکه خود را ابتدا مامور شهرداری معرفی نمودند بدون دردست داشتن حکم معتبر قضایی به منزل یک شهروند بهایی به نام «فاران خوان یغما» وارد شده و شروع به تفتیش محل همراه با فحاشی به ساکنان منزل و اهانت به مقدسات مذهبی بهاییان کردند در پایان در حالیکه کتب و تابلوهای مذهبی هم چنین کامپیو‌تر و چند فلش را ضبط کردند فاران خوان یغما را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال دادند.