شنبه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۱

به بهانه گرامیداشت روز جهانی کارگر اعتراضی علیه تبعیض جنسی در ایران


به بهانه گرامیداشت روز جهانی کارگر
اعتراضی علیه تبعیض جنسی در ایراناول ماه می روز جهانی کارگر، بر تمامی کارگران زن و مرد جهان مبارک باد.

زنان کارگر ایران در شرایطی این روز را پشت سر می گذارند که حاکمیت مستبد جمهوری اسلامی وضعیت حیات و معاش آنان را ظالمانه تبدیل به یکی از دشوارترین شرایط ممکن قرار داده است.

اطلاعیه کانون دفاع از حقوق بشر در ایران به مناسبت روز کارگر


به بهانه اول مای، روز جهانی کارگر

جمهوری اسلامی ناقض دائمی و برنامه ریزی شده حقوق انسانی کارگران  می باشد.

در حالیکه در سراسر جهان، دهها سال است که کارگران از حقوق نسبی مدنی برخوردارند، دولت جمهوری اسلامی ایران که مدعی پشتیبانی ازطبقه "مستضعف" است، هنوز کارگران را که برای دستیابی به حقوق قانونی خود  دست به اعتصاب می زنند، مضروب می کند، به زندان می اندازد و از بازگشت به کار محروم می کند.

آخرین اخبار درباره احسان بهروز دانشجوی مسیحی پس از شش ماه اسارت در زندان مشهد


Ehsan_Behrooz
 در آذرماه سال گذشته دوستان احسان متوجه غیبت ناگهانی او شدند، پس از مدتی فهمیدند که او دوباره توسط ماموران دادگاه اسلامی احضار و بازداشت شده است. اکنون نزدیک شش ماه از این بازداشت مجدد می گذرد.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان  از مشهد،  بنا به آنچه در بین مسیحیان آن شهر شایع شده، مسئولان دادگاه اسلامی مشهد به خانواده احسان بهروز دانشجوی نوکیش مسیحی گفته اند که  او را تا یک ماه دیگر آزاد خواهند کرد.

آزادی نوكیش مسیحی پس از ۱۸۰ روز از زندان اوین


.این هموطن مسیحی كه توسط ماموران امنیتی لباس شخصی در منزلش بازداشت شده بود بعد از مراحل بازجویی و اتهام تبلیغ مسیحت، پس از شش ماه بازداشت سرانجام بطور مشروط از زندان آزاد شد.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» ، فریبرز آرزم از نوكیشان مسیحی پس از گذراندن شش ماه حبس  بطور مشروط از زندان اوین آزاد شد.
این نوكیش مسیحی كه پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی در زندان رجایی شهركرج بسر می برد ، ماموران پس از مدتی وی را  به جهت  بازجوی های بیشتر به زندان اوین منتقل كردند.

جمعه، اردیبهشت ۰۸، ۱۳۹۱

دوشهروند بهایی پس از ۱ ماه در بد‌ترین شرایط زندان کرمان


خبرگزاری هرانا - فرحناز نعیمی (راسخی) و فرین راسخی دو شهروند بهایی پس از یک ماه از قرنطینه زندان شهاب کرمان به بند عمومی زنان این زندان منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرحناز نعیمی (راسخی) و دخترشان فرین راسخی شهروندان بهایی ساکن کرمان که در آخرین روزهای سال ۹۰ از سلولهای انفرادی به قرنطینه زندان شهاب کرمان منتقل شده بودند، پس از گذشت بیش از یک ماه به بند عمومی زنان این زندان منتقل شدند.
گفتنی ست قرنطینه زندان شهاب کرمان اتاقی بدون نور آفتاب و بدون حمام و فقط با یک سرویس بهداشتی می‌باشد که تمام زوایای آن حتی درون سرویس بهداشتی توسط دوربینهای مداربسته کنترل می‌شود.

محاکمه و محکومیت دو شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - شهره اعظمی (کسایی) شهروند بهایی به اتهام عضویت در جامعه بهایی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و انیسا فناییان (ایقانی) محاکمه و در انتظار صدور حکم می‌باشد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر یک شهروند بهایی ساکن سمنان به نام شهره اعظمی (کسایی) به اتهام عضویت در جامعه بهایی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است نامبرده سال گذشته مدتی بازداشت بوده که به قید وثیقه آزاد گردید.
همچنین دادگاه بدوی یک شهروند بهایی دیگر ساکن سمنان به نام انیسا فناییان (ایقانی) در تاریخ ۲۱ فروردین ماه برگزار گردید و نامبرده منتظر اعلام حکم می‌باشد.

ابطال جواز یک کاسب بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه جواز کسب فرهاد فناییان شهروند بهایی ساکن سمنان توسط اداره اماکن این شهر باطل شد.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی تشدید آزار و اذیت شهروندان بهایی ساکن سمنان، روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۱ جواز کسب (پخش لوازم بهداشتی) فرهاد فناییان توسط اداره اماکن شهر مزبور باطل شد.
این اقدام در حالی صورت گرفت که محل کسب (فروشگاه لوازم بهداشتی) فرهاد فناییان از ۴ آبان ماه سال گذشته توسط اداره اماکن پلمپ گردیده و پس از گذشت نزدیک به ۶ ماه از تعطیلی محل مذکور، اداره اماکن بدون آنکه دلیل مشخصی ذکر کند جواز کسب فروش لوازم بهداشتی نامبرده را لغو کردند و به وی اعلام می‌کنند دیگر اجازه کار در زمینه پخش و فروش لوازم بهداشتی در سمنان را ندارد.

بازداشت یک شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - عرفان احسانی شهروند بهایی ساکن مهدیشهر (سنگسر) از توابع سمنان در مسیر سمنان به مهدیشهر بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ ماموران اداره اطلاعات سمنان به منزل یک شهروند بهایی ساکن مهدیشهر (سنگسر) از توابع سمنان به نام عرفان احسانی مراجعه کرده و پس از بازرسی منزل روز بعد وی را بازداشت کردند.
بر اساس این گزارش ماموران امنیتی پس از نشان دادن حکمی دست نویس و بدون مهر و امضا با ممانعت همسر وی ترانه ترابی که حامله و در منزل تنها بوده مواجه می‌شوند سپس ماموران با شکستن دوربین آیفون منزل به زور و تهدید وارد محل شده و بدون توجه به بارداربودن ترانه ترابی شروع به توهین و پرخاشگری و بازرسی منزل می‌کنند.

پنجشنبه، اردیبهشت ۰۷، ۱۳۹۱

گزارش آماری نقض حقوق بشر - ویژه فروردین ۱۳۹۱


اخبار نقض حقوق بشر در فروردین ماه
در اولین ماه از سال ۱۳۹۱ علاوه بر نقض حقوق شهروندان از سوی دستگاه حاکم، در برخی از گزارش‌های منتشر شده منجمله کودک آزاری و اسیدپاشی دولت به صورت مستقیم دخیل نبوده و در واقع بخشی از شهروندان ناقض حقوق عده‌ای دیگر بودند. هم‌چنین بایستی اشاره کرد با توجه به تعطیلات نوروزی که عملاً نیمی از فروردین ماه را شامل می‌شود، در برخی حوزه‌ها شاهد کاهش میزان گزارشگری بوده‌ایم اما علی‌رغم این مسائل نقض متعدد حقوق بشر در ایران به قوت خود ادامه یافت.
فرستاده شدن پرنده‌ی حمید قاسمی شال، زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان اوین، به دایره‌ی اجرای احکام یکی از مهم‌ترین گزارش‌های نقض حقوق بشر در طی ماه گذشته بود. حمید قاسمی شال به اتهام جاسوسی از طریق ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران با مجازات مرگ مواجه شده است.

سه‌شنبه، اردیبهشت ۰۵، ۱۳۹۱

موارد نقض حقوق بشر در فروردین ماه 1391موارد نقض حقوق بشر در فروردین ماه 1391
گزارش مواردنقض حقوق  زنان، دانشجویان، پیروان ادیان و اقوام و ملل را در صفحات جداگا نه مطالعه فرمائید
گزارشی بسيار کوچک و خلاصه شده از موارد نقض حقوق بشر در ايران
بین المللی
1-سازمان عفو بین الملل با غیر عادلانه خواندن حکم ۶ سال حبس نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، از دولت خواسته است که این حکم را لغو کند. دادگاه انقلاب، خانم محمدی را به اتهام "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی" و "اجماع و تبانی علیه امنیت ملی" به ۱۱ سال زندان محکوم کرده بود، که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال کاهش پیدا کرد. هرانا 02 فروردین 1391

بازداشت یک شهروند بهایی در سمنان


خبرگزاری هرانا - عرفان احسانی شهروند بهایی ساکن مهدیشهر (سنگسر) از توابع سمنان در مسیر سمنان به مهدیشهر بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ ماموران اداره اطلاعات سمنان به منزل یک شهروند بهایی ساکن مهدیشهر (سنگسر) از توابع سمنان به نام عرفان احسانی مراجعه کرده و پس از بازرسی منزل روز بعد وی را بازداشت کردند.
بر اساس این گزارش ماموران امنیتی پس از نشان دادن حکمی دست نویس و بدون مهر و امضا با ممانعت همسر وی ترانه ترابی که حامله و در منزل تنها بوده مواجه می‌شوند سپس ماموران با شکستن دوربین آیفون منزل به زور و تهدید وارد محل شده و بدون توجه به بارداربودن ترانه ترابی شروع به توهین و پرخاشگری و بازرسی منزل می‌کنند.

دوشنبه، اردیبهشت ۰۴، ۱۳۹۱

سالنامه آماری نقض حقوق بشر در سال ۹۰ منتشر شد


گزارش پیش رو دربردارنده اطلاعات اماری یکسال شمسی (۸۹ - ۹۰) نقض حقوق بشر در ایران است. این گزارش که بصورت آماری-تحلیلی ارایه می شود،  به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه شده است.
مسلماْ به دلیل عدم اجازه دولت ایران به مدافعان حقوق بشر جهت فعالیت به خصوص در حوزه گزارشگری نقض حقوق بشر و همینطور ممانعت از گردش آزاد اطلاعات و بالطبع به رسمیت نشناختن حوزه مستقل در فعالیتهای مدنی از سوی دولت ایران، در حال حاضر مسئله گزارشگری، امری دشوار و خطیر با محدودیتهای فراوان در ایران محسوب می‌شود.

فرشید فتحی، شهروند مسیحی به شش سال حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – فرشید فتحی از بازداشت شدگان نوکیش مسیحی توسط دادگاه انقلاب اسلامی به تحمل شش سال حبس محکوم گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرشید فتحی از بازداشت شدگان نوکیش مسیحی که بیش از ۱۵ ماه است بدون حق مرخصی در زندان اوین بسر می‌برد، توسط دادگاه انقلاب به۶ سال حبس محکوم گردید.

ده تن از دراویش گنابادی به محاربه و افساد فی الارض متهم شدند


خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به اتهامات هفده تن از دراویش گنابادی شهرستان کوار استان فارس، با انتساب اتهام سنگین محاربه (افساد فی الارض) به ده تن از این دراویش اسفندماه سال گذشته برگزار شده است.
شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و جزایی شهرستان کوار به ریاست قاضی همتی، در جلسه‌ای که اسفندماه سال گذشته و با حضور هفده تن از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی ساکن شهرستان کوار استان فارس برگزار گردید، با طرح اتهام حمل سلاح غیر مجاز بر علیه تمامی متهمان، ده تن از این دراویش را نیز به محاربه (افساد فی الارض) متهم کرد.

انتقال وکیل دراویش گنابادی به بیمارستان پس از ماه ها تعلل


خبرگزاری هرانا – افشین کرم‌پور یکی از وکلای دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی صبح روز سه شنبه بیست و نهم فروردین ماه به جهت درمان شکستگی ناحیه پا به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد.
به گزارش تارنمای مجذوبان نور، آقای کرم‌پور که بیش از سه ماه است از ناحیه مچ پای چپ دچار آسیب دیدگی شده بود، علیرغم درد شدیدی که طی این مدت با آن مواجه بوده است، با خودداری مسئولان زندان اوین برای انتقال ایشان به بیمارستان روبرو بود.

پنجشنبه، فروردین ۳۱، ۱۳۹۱

خبر اجرای حکم اعدام یوسف ندرخانی


yousef_fake
در پیامی که همراه این عکس به زبان انگلیسی در یک شبکه اجتماعی اینترنت  وجود دارد خبر اعدام یوسف ندرخانی آمده است، همراه با اعتراض به جامعه جهانی و کلیساهای دنیا برای سکوت در برابر این جنایت!
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان، اکنون نزدیک دو هفته است که یک پیام مشکوک در اینترنت دست به دست می گرددکه خبر از اجرای حکم یوسف ندرخانی می دهد. این خبر از اعدام ندرخانی در یک فاصله زمانی نزدیک (امروز) حکایت دارد. ولی عکسی که همراه این خبر منتشر شده  و شخصی را با چشمان بسته در روی جرثقیل پای طناب دار نشان می دهد، از فروردین سال گذشته بر روی اینترنت وجود داشته است.

آزادی یک زندانی نوکیش مسیحی پس از شش ماه اسارت در زندان


Azadi_Fariborz

فریبرز آزرم که در مهرماه سال گذشته در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، به طور ناگهانی پس از گذشت یک مدت زمان طولانی اسارت به دلیل  نامعلوم ، روز چهارشنبه آزاد شد و به خانواده خود پیوست.
 به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از رباط کریم ، آقای فریبرز آزرم زندانی 44 ساله نوکیش مسیحی ساکن آن شهر پس از 6 ماه اسارت،  روز چهارشنبه 23 فروردین (11 آپریل)  از زندان آزاد شد و به خانواده خود پیوست.

بازداشت شش شهروند بهایی در قائم شهر و تنکابن


بازداشت شش شهروند بهایی در قائم شهر و تنکابن

خبرگزاری هرانا - ماموران امنیتی شهرستان قائم شهر در روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۹۱ به منزل فرانک حیرانی (درخشانیان) شهروند بهایی ساکن شهر مزبور مراجعه کرده و پس از تفتیش کامل محل و ضبط کامپیو‌تر، کتب و نوارهای مذهبی، نامبرده را نیز بازداشت کردند این اقدام در حالی صورت گرفت که فرانک حیرانی یک روز پیش از آن در روز چهار شنبه ۲۳ فروردین ماه به اداره اطلاعات احضار که پس از ساعت‌ها بازجویی آزاد شده در حالیکه قرار بوده روز بعد (پنجشنبه ۲۴ فروردین) بار دیگر خود را به اداره اطلاعات ساری معرفی کند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نامبرده ابتدا به زندان شهید کچویی ساری منتقل می‌شود ولی صبح روز شنبه ۲۶ فروردین ماه از زندان ساری به زندان قائم شهر منتقل می‌شود.

بازداشت یک خانواده بهایی در بجنورد


هرانا؛ بازداشت یک خانواده بهایی در بجنورد

خبرگزاری هرانا - در روز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۱ ماموران امنیتی به منزل هوشمند ثنایی شهروند بهایی ساکن شهرستان بجنورد مراجعه کرده و پس از تفتیش و ضبط بعضی وسایل شخصی و مذهبی، نامبرده را به همراه همسرش، شعله شهیدی بازداشت مکنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شعله شهیدی در‌‌ همان روز پس از چند ساعت بازجویی آزاد می‌شود ولی دوباره صبح روز شنبه ۲۶ فروردین، شعله شهیدی به اداره اطلاعات احضار که پس از تفهیم اتهام بازداشت و به زندان منتقل می‌گردد. در پی این بازداشت در روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه شایان ثنایی فرزند ایشان نیز به اداره اطلاعات احضار که نامبرده نیز بازداشت می‌شود.

جمهوری اسلامی چرا از گسترش مسیحیت بسیار می ترسد ؟


Tatily_klisaha
در آغاز سال نو  در حالی که مردم کشورمان  هنوز جشنهای نوروز و رسوم و آداب این آئین باستانی را به جا می آوردند پیگیری خانه به خانه و احضار و بازجوئیهای متعددی علیه مسیحیان زیر پوست شهرها در جریان بود.
 شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان - اکنون جامعه مسیحی ایران شاهد دورتازه ای از فشارها می باشد. حمله به کلیساهای رسمی کشور. در فشار گذاشتن اعضای فعال آنها. بستن سرویس روزهای جمعه کلیساهای فارسی زبان. اینها جدیدترین ترفندهای نظام جمهوری اسلامی برای مقابله با ایمان مسیحی در ایران است. این اقدامات همه نشانه ترس هستند. حکومت اسلامی تهران که خود را قوی ترین و با ثبات ترین حکومت نه تنها منطقه بلکه جهان می داند، از چه می ترسد؟

احضار دانیال اوجی شهروند بهایی به دادسرای اوین


هرانا؛ احضار دانیال اوجی شهروند بهایی به دادسرای اوین

خبرگزاری هرانا - دانیال اوجی شهروند بهایی و دانشجوی کامپیو‌تر دانشگاه آزاد بهاییان به دادسرای غیر قانونی مستقر در زندان اوین احضار شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دانیال اوجی، شهروند ۲۴ ساله بهایی که سال گذشته به مدت ۳ روز در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده بود، به دادسرای غیر قانوی مستقر در زندان اوین احضار شد.

وضعیت نگران کننده سه شهروند بهائی در زندان


 
گزارش دریافتی:وضعیت جسمی نامناسب آقای سام جابری و انتقال دو زندانی بهایی شیراز به نام های ایمان رحمت پناه و سینا ساریخانی به بدترین بندهای زندان عادل آباد.
بعد از پیگیری های زیاد خانواده ی سام جابری نسبت به وضعیت جسمی ایشان و حتی آوردن نامه از دکتر برای دیدن وی که بجز کمرد درد ریه ی ایشان بسیار مشکل پیدا کرده و حتی باعث شده که ایشان چند بار حالش بهم بخورد و خون بالا بیاورد با پیگیری های زیاد به قاضی پرونده در جواب گفتند که به من مربوط نیست و هر زندانی مشکلاتی دارد و معاون دادستان هم نامه ای برای قاضی نوشتند که ایشان رسیدگی کنند

توقف سنگسار در انتظار دستور خامنه ای؟


موضع گیری روحانیون قم درباره حکم سنگسار با بازتاب خبری گسترده ای در رسانه های داخلی و بین المللی مواجه شده و گمانه زنی ها درباره احتمال تغییر آن توسط رئیس قوه قضاییه را قوت بخشیده است.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از روز، در حالیکه مسئله سنگسار کماکان به عنوان یکی از موارد نقض حقوق بشر در ایران در محافل بین المللی مطرح است و به تازگی احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نیز در گزارش خود خواستار لغو احکام صادره سنگسار محکومان شده و اعلام کرده است که از "تغییر" در این شیوه از مجازات استقبال می کند، خبرگزاری ایسنا از برخی از مراجع تقلید خواست تا درباره این مجازات فتوا صادر کنند و در صورت امکان موجبات تغییر آن را فراهم آورند.

خبر آزادی یکی دیگر از نوکیشان مسیحسی


فریبرز آزرم که در مهرماه سال گذشته در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، به طور ناگهانی پس از گذشت یک مدت زمان طولانی اسارت به دلیل نامعلوم ، روز چهارشنبه آزاد شد و به خانواده خود پیوست.
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از رباط کریم ، آقای فریبرز آزرم زندانی 44 ساله نوکیش مسیحی ساکن آن شهر پس از 6 ماه اسارت، روز چهارشنبه 23 فروردین (11 آپریل) از زندان آزاد شد و به خانواده خود پیوست.
آقای آزرم روز 25 مهر ماه 1390 در خانه مسکونی خود مورد هجوم ماموران لباس شخصی قرار گرفته بود . ماموران آن روز در ساعات اولیه صبح (قبل از ساعت 8) ، زمانی که هنوز او از منزل خارج نشده بود یورش بردند و دستگیرش کردند.

پنجشنبه، فروردین ۲۴، ۱۳۹۱

تعیین تاریخ برگزاری دادگاه دراویش زندانی اوین و عدم ارائه پرونده به وکلا جهت مطالعه


تعیین تاریخ برگزاری دادگاه دراویش زندانی اوین و عدم ارائه پرونده به وکلا جهت مطالعهپرونده وکلای دراویش نعمت اللهی و پرسنل سایت مجذوبان به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران منتقل شد و قرار است که جلسه دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه برای آنان برگزار شود.
به گزارش خبرنگار مجذوبان نور، پرونده این افراد که بیش از هفت ماه است که در زندان به سر می برند، در اسفند سال گذشته به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب منتقل شد و زیر دست قاضی صلواتی قرار گرفت، یاد آور می شود

بازداشت سریر صادقی شهروند بهایی ساکن کرج


خبرگزاری هرانا - سریر صادقی شهروند بهایی ساکن کرج، صبح دیروز توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، به گفته نزدیکان او، ماموران امنیتی حکم دادستانی شیراز را برای بازداشت داشته‌اند و به نظر می‌رسد این بازداشت مرتبط با بازداشت بهاییان شیرازدر بهمن سال گذشته باشد. از وضعیت فعلی این شهروند ساکن کرج اطلاعی در دست نیست.
در ۱۴ بهمن سال گذشته منازل سی نفر از بهاییان شهر شیراز توسط نیروهای امنیتی تفتیش و یازده نفر از آنان بازداشت شدند.

دوشنبه، فروردین ۲۱، ۱۳۹۱

ردپای جمهوری اسلامی در سوء قصد به رهبر مسیحی لبنانی


.
رهبر مسیحی در لبنان، "سمیر فرید جعجع" توسط افرادی که بعد مشخص شد تک تیر انداز بوده اند مورد سوء قصد قرار گرفت. ظن این میرود که اسلحه های استفاده شده برای این سوء قصد از ایران ارسال شده باشند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"،خبرگزاری البوابه، روزنامه لبنانی النهار، از منابع نزدیک به تحقیقات این سوء قصد به سمیر فرید جعجع، رهبر مسیحی لبنانی نقل کرد که این تیراندازی توسط تک تیراندازان انجام شده است.
 این رهبر مسیحی روز چهارشنبه (۴ آوریل) هنگامی که به همراه محافظان خود قصد خروج از محل اقامت خود را داشته، هدف "تک تیراندازان" قرار گرفته است.

ایقان شهیدی جهت اجرای حکم زندان احضار شد


خبرگزاری هرانا - ایقان شهیدی، فعال حق تحصیل و شهروند بهائی برای اجرای محکومیت ۵ سال حبس تعزیری خود به زندان اوین احضار شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، بر اساس اخطاریه‌ای که چندی پیش برای این فعال حق تحصیل فرستاده شده، اعلام شده در صورتی که آقای شهیدی خود را به زندان معرفی نکند، وثیقه‌ی مربوطه ضبط خواهد شد.
پیش از این حکم پنج سال حبس تعزیری شهیدی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی موحد تایید شده بود.

کاهش حکم بشیر احسانی به ۲ سال حبس تعزیری در دادگاه تجدید نظر


خبرگزاری هرانا - بشیر احسانی، فعال حق تحصیل و عضو جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ۲ سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، در دادگاه اولیه قاضی پیرعباس بشیر احسانی را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.
در این دادگاه اتهام این فعال حقوق کودکان «تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور(ماده ۶۱۰)» بوده است.

افزایش فشاربر بازداشت شدگان بهایی و خانواده های ایشان


خبرگزاری هرانا - طی چند روز اخیر فشار‌ها بر زندانیان بهایی شیراز و خانواده‌های ایشان افزایش یافته است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فشار‌ها برزندانیان بهایی و خانواده‌های ایشان در شیراز به شیوه چشم گیری افزایش پیداکرده است. بهاییان شیراز اکنون بیش از دوماه است که در بازداشت موقت بسر می‌برند و این در حالی است که تاریخ بازداشت موقت ایشان که از سوی دادستانی انقلاب صادر گردیده به پایان رسیده است.
طبق گزارشهای رسیده در تاریخ ۹۱/۱/۱۹ چند تن از زندانیان بهایی شیراز بنامهای کاوس صمیمی، کامبیز حبیبی، مژگان عمادی و فرشید یزدانی را به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ اطلاعات برگرداندند و تا کنون خبری از ایشان در دست نیست. 

جمعه، فروردین ۱۸، ۱۳۹۱

ایقان شهیدی جهت اجرای حکم زندان احضار شد


خبرگزاری هرانا - ایقان شهیدی، فعال حق تحصیل و شهروند بهائی برای اجرای محکومیت ۵ سال حبس تعزیری خود به زندان اوین احضار شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، بر اساس اخطاریه‌ای که چندی پیش برای این فعال حق تحصیل فرستاده شده، اعلام شده در صورتی که آقای شهیدی خود را به زندان معرفی نکند، وثیقه‌ی مربوطه ضبط خواهد شد.
پیش از این حکم پنج سال حبس تعزیری شهیدی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی موحد تایید شده بود.

پنجشنبه، فروردین ۱۷، ۱۳۹۱

اعلام نگرانی عمیق»امریكا از حقوق اقلیت ها در جمهوری اسلامی

.
ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ضمن «اعلام نگرانی عمیق» از حقوق اقلیت ها در جمهوری اسلامی ، بار دیگر از ایران خواست رهبران بهائیان را آزاد کند.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از رادیو فردا، ويكتوريا نولاند سخنگوى وزارت خارجه آمريكا ضمن اشاره به اين كه روز يكشنبه ۱۰ هزار روز از زندانى بودن رهبران بهائيان گذشت به خبرنگاران گفت:«ما آزار و دستگیری های متناوب اعضای جامعه بهائیان توسط جمهوری اسلامی را محکوم می کنیم و همچنان عمیقن نگران آزار و ارعاب تمام اقلیت های دینی در ایران هستیم».

تخریب یک قبرستان تاريخی مسيحيان در کرمان


.
پس از تخریب شبانه تنها كلیسای تاریخی در كرمان توسط عوامل جمهوری اسلامی ، خبرها حاكی است یک قبرستان تاریخی مسیحیان با بیش از ۲۰۰ سال قدمت بار دیگر در استان کرمان «کاملن تخریب شد.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، خبرگزاری میراث فرهنگی گزارش داد که یک قبرستان تاریخی در حریم قلعه دختر در استان کرمان «کاملن تخریب شد.»

سه‌شنبه، فروردین ۱۵، ۱۳۹۱

پیام اسقف کلیسای کلدانی تهران به مسیحیان غرب

.

ایشان طی پیامی به مسیحیان غرب اظهار داشت ، فرهنگی که جایی برای خدا ندارد آینده ای هم نخواهد داشت و از آنان خواست تا قدر این آزادی را بدانند.

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران، "محبت نیوز"، به نقل از سرویس خبری بین المللی آشوریان، اسقف کلیسای کلدانی تهران، "رمزی گارمو" در نشستی با سازمان خیریه کاتولیک "Church in need" از مسیحیان غربی خواست تا " از آزادی هایشان بهترین استفاده را بکنند". وی تأکید کرد که مسیحیان غرب نباید "بردگان فرهنگی شوند که می خواهد خدا را از قلب های مردم بیرون سازد"، و آنها باید از آزادی خود در جهت "اشاعه عزت برای زندگی انسان" استفاده کنند.

جمهوری اسلامی ایران رکورد گذار اعدام در سال 2011

.
جمهوری اسلامی ایران، با حداقل 360 اعدام در راس 20 کشور اعدام کننده جهان در سال 2011 قرار گرفت.
افزون بر آن در کنار عربستان سعودی جزو 2 کشوری است که كودكان را اعدام کرده است.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از شهرزاد، در گزارش عفو بین‌الملل همچنین آمده است که طبق اطلاعات موثق، غیر از رقم اعدام‌های رسمی، رقم بالایی از اعدام‌های پنهانی نیز در ایران وجود داشته است.

ادعای آخوند حكومتی: تبلیغات مسیحیان در جهان اسلام با آزادی روبروست!


.یك آخوند و مدرس تاریخ اسلام به تحلیل نتایج خود از فعالیت شبكه های مسیحی فارسی زبان كه در ماهواره و اینترنت به ترویج مسیحیت می پردازند ، پرداخت .
آژانس خبری مسیحیان فارسی زبان « محبت نیوز» - آخوند «مسعود دوست آذر» مدرس تاریخ اسلام در حوزه های علمیه تبریز به تحلیل نتایج فعالیت شبکه های ترویج مسیحیت که به زبان فارسی از طریق ماهواه و اینترنت صورت می گیرد، پرداخت.
وی مدعی شده است که شبکه های ماهواره ای ضد اسلامی با نام مسیح، آزادانه مقدسات مسلمین را مورد خدشه قرار می دهند و اکثریت فعالیت این شبکه‌ها بر اساس توهین و تخریب دیگر ادیان صورت می گیرد.»