سه‌شنبه، آذر ۰۸، ۱۳۹۰

نورالله قبیتی‌زاده نوکیش مسیحی که طی ۱۰ ماه گذشته همچنان بلاتکلیف در زندان شهر اهواز بسر می‌برد.


تارنمای محبت نیوز گزارش داده است که نورالله قبیتی‌زاده نوکیش مسیحی تاکنون بارها توسط نیروهای اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته و برای ترک عقاید مذهبی‌اش تحت فشار قرار گرفته است.
بر پایه این گزارش «نورالله قبیتی زادهاز نوکیشان مسیحی و خادم کلیسای خانگی در ماههای اول بازداشت خود هیچ تماس یا ملاقاتی با خانواده و یا نزدیکان خود نداشت و هیچگونه اطلاعی از وضعیت او در داخل زندان در دسترس نبود.»
در طی ۱۰ ماه گذشته  اگر چه مقامات قضایی و امنیتی به او وعده داده بودند تا در قبال نوشتن توبه نامه آزاد خواهد شد اما این موضوع با عدم پذیرش نورالله قبیتی زاده همراه شده است.

وزیر اطلاعات كلیساهای خانگی را تهدیدی برای جوانان دانست !


.
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، با اشاره به اینكه كلیساهای خانگی امروز تهدیدی برای جوانان می باشند، برای مقابله با گسترش كلیساهای خانگی در داخل كشور خبر از یك سری اقدامات جدید را داد .
آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز»: به نظر می رسد فرافکنی های تبلیغاتی رسانه های وابسته به جمهوری اسلامی که از مدت ها قبل با کوشش بسیار قصد تحریک مقامات امنیتی و نظامی برای مقابله با گسترش گرایش مردم به ویژه جوانان به آئین مسیحیت را داشتند به هدف رسید !

محکومیت علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی به ۶ سال زندان

خبرگزاری هرانا - علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی، از سوی دادگاه انقلاب تهران، به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا ار تهران، آقای علیرضا سیدیان از شهروندان مسیحی و عضو کلیسای موسوم به "ایرانیان" به اتهام "اقدام علیه امنینت ملی" به ۶ سال زندان محکوم شده است.

گفتنی ست وی در حال حاضر وثیقه ۳۰ میلیونی و به طور موقت آزاد است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

دوشنبه، آذر ۰۷، ۱۳۹۰

احضار و بازداشت مولوی محمدعلی شه بخش


خبرگزاری هرانا - مولانا حافظ محمد علی شه‌بخش مدیر سابق دارالعلوم حضرت امام ابوحنیفه عظیم آباد زابل، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش سنی نیوز، مولانا حافظ محمد علی شه‌بخش پس از احضار به دادگاه ویژه‌ی روحانیت مشهد در در روز چهارشنبه ۲ آذرماه سال جاری دستگیر و تاکنون از وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
سه سال پیش در پی مراجعه نیروهای امنیتی به مدرسه علوم اسلامی اهل سنت سیستان، و تخریب آن نیز، مولانا محمد علی برای حفظ جان خود مجبور شده بود مدتی متواری باشد که بر همین علت برخی از نزدیک‌ترین افراد به ایشان منجمله دو برادر (عبدالرحمن شه‌بخش و نور محمد شه‌بخش) و خواهر زاده‫‌اش(عبدالکریم) از سوی نیروهای نظامی در ادقدامی تلافی جویانه دستگیر شدند.

اتحادیه اروپا،ایران را به آزاد ساختن ندرخانی و دیگر زندانیان مسیحی ترغیب کرد


.
عضو حزب "اتحادیه مسیحی" هلند در پارلمان اروپا ضمن نام بردن از احمدی نژاد و سید علی خامنه ای به عنوان زوج دیكتاتور، اظهار داشت بزودی جنبشی در پارلمان اروپا در این ماه ایران را ترغیب می کند تا به معاهدات بین المللی که امضا کرده است احترام بگذارد.
اتحادیه اروپا از ایران خواسته است که یوسف ندرخانی از دگراندیشان مذهبی‌ و از گروه ( مسیحیان غیر تثلیثی) و دیگر مسیحیان زندانی در ایران را آزاد کند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، خبرگزاری مسیحی بسنیوزلایف روز یكشنبه با درج این خبر گزارش داد كه یکی از قانون گذاران کلیدی اروپایی به این خبرگزاری گفته است؛ « ندرخانی بخاطر عدم قبول بازگشت به اسلام با احتمال صدور حکم اعدام مواجه است.»

یکشنبه، آذر ۰۶، ۱۳۹۰

انتقال مصطفی دانشجو ‪وکیل دراویش گنابادی‬ به بند عمومی زندان اوین


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: مصطفی دانشجو از وکلای دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی و از مدیران پایگاه خبری مجذوبان نور پس از گذشت یکماه حبس در سلول های انفرادی بند امنیتی زندان اوین به بند عمومی منتقل شد.
به گزارش تارنمای مجذوبان نور، مصطفی دانشجو از وکلای دراویش گنابادی که در تاریخ ۷ آبان ماه از زندان ساری مرتبط با بازداشتها و فشارهای اخیر به بند امنیتی زندان اوین منتقل شده بود٬ روز گذشته ۵ آذر ماه به بند عمومی انتقال یافت.
این وکیل دراویش که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از سوی دادگاه تجدید نظر استان مازندران به ۷ ماه حبس محکوم شده بود در حالی که روزهای آخر محکومیت خویش را سپری میکرد به زندان اوینمنتقل شد. وی روز گذشته ۵ آذر ماه پس از تحمل یکماه حبس در سلول انفرادی بند ۲۰۹ به بند عمومی زندان اوین انتقال یافت.

انتقاد مولوی عبدالحمید از تخریب شخصیتهای اهل سنت در برخی رسانه ها


مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، از برخی سایتها و نیز یک نشریه جدیدالانتشار در سیستان و بلوچستان که از طریق تهمت و افترا، در صدد تخریب چهره علما و شخصیتهای اهل سنت هستند، به شدت انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، این روحانی اصلاح طلب، در بخشی از سخنان خود در مراسم نماز جمعه اهل سنت زاهدان خاطرنشان کرد: اخیرا برخی سایتها و نیز یک هفته نامه که جدیدالانتشار است، در استان فعالیت می کنند که می توان گفت، این سایتها و این نشریه متعلق به کسانی است که دارای تفکرات افراطی قومی و مذهبی هستند.

شنبه، آذر ۰۵، ۱۳۹۰

بازداشت یک شهروند بهایی در اصفهان


خانه حقوق بشر ایرانیکی از همکاران موسسه آموزش علمی بهایی در رشته کشاورزی بوده از روز ۲۸ آبان ماه بازداشت شده است.
روز شنبه ۲۸ آبان ماه «مزیدی» یکی از شهروندان بهایی اصفهان توسط نیروهای اطلاعات این شهرستان بازداشت شده و تاکنون در زندان به سر می‌برد.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» از محل نگهداری و وضعیت وی تاکنون اطلاعای از دست نیست.
از حمله گسترده نیروهای امنیتی در اول خرداد ماه ۹۰ تا کنون به موسسع آموزش علمی بهاییان احضار و بازجویی و بازداشتهای گسترده همچنان ادامه دارد.

تشديد فشارهاي اقتصادي بر شهروندان بهايي كرمان و رفسنجان


خبرگزاری هرانا -  در تداوم شناسایی و تشدید فشار بر اقلییت های مذهبی در شهرهای مختلف ماموران اداره امکان شهرهای کرمان و رفسنجان اقدام به صدور اخطاریه و پلمپ اماکن متعلق به شهروندان بهایی نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از استان کرمان، دو هفته پيش ماموران اداره اماكن شهركرمان به چند محل كسب (فروشگاه هاي لوازم ماشين) شهروندان بهايي ساكن شهر مزبور كه در محله سرباز كرمان واقع بودند ، مراجعه كرده و به ايشان مهلت دو ماهه براي تعطيلي مغازه هایشان دادند.

پنجشنبه، آذر ۰۳، ۱۳۹۰

درخواست شناسایی اقلییت‌های مذهبی فعال در صنوف استان کرمانشاه / به همراه سند


خبرگزاری هرانا – پلیس ناظر بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در نامه‌ای رسمی به ریاست مجمع صنفی این استان خواست در شناسایی اقلییت‌های مذهبی موجود در صنوف این استان و معرفی ایشان به پلیس همکاری کند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از کرمانشاه، این نامه که در طبقه بندی محرمانه به تاریخ ۱۱ آبان ماه به مجمع صنفی استان کرمانشاه ارسال شده است از ریاست این مجمع به صراحت خواسته شده است در شناسایی اتباع بیگانه، اهل سنت و سایر اقلییت‌های مذهبی از جمله بهائیان، وهابی‌ها، کلیمیان، مسیحیان، دراویش و پیروان اهل حق و ارسال اسامی و مشخصات از جمله آدرس و تلفن محل کسب ایشان به پلیس ناظر بر اماکن این استان همکاری نماید.

چهارشنبه، آذر ۰۲، ۱۳۹۰

پنجمین ماه بازداشت فرهود اشتیاق در زندان مشهد


خانه حقوق بشر ایرانفرهود اشتیاق شهروند بهایی در حالی در پنجمین ماه بازداشت به سر می‌برد که همچنان از ناراحتی قلبی رنج می‌برد.
فرهود اشتیاق از تاریخ پنج تیر ماه ۱۳۹۰ برای بار دوم، بدون ارائه هیچ گونه حکمی توسط مامورین اطلاعات در اصفهان بازداشت شده و پس از یک هفته بدون ارائه سند و دلیلی به شهر مشهد منتقل شد. به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» اشتیاق هم اکنون پس از گذشت چهار ماه و نیم در بازداشتگاه اطلاعات مشهد به سر می برد.
این در حالی است که مسئولین قضایی و امنیتی بدون توجه به بیماری خاص وی ( گیلنباره) و همچنین ناراحتی قلبی که در بازداشتگاه دچار آن شده است، همچنان او را در بازداشت نگاه داشته و از آزادی وی خودداری می‌کنند.

کیوان دهقانی شهروند بهایی آزاد شد


خانه حقوق بشر ایرانکیوان دهقانی شهروند بهایی که نزدیک به چهار ماه و نیم در بازداشت به سر می‌برد با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.
کیوان دهقانی از شهروندان بهایی اصفهان  است که در ۲۱ تیرماه سال جاری همراه چند تن دیگر از بهاییان در اصفهان بازداشت شده بود.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایرانب دهقانی در روز ۲۸ آبان ماه جاری به قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی از زندان مشهد آزاد شد.

آخرین وضعیت از نقض حقوق دراویش گنابادی ؛ ۱۶ درویش در زندان مجذوبان نور : ۱۱ شهریور ماه سال جاری موج بی سابقه ای از فشار بر دراویش گنابادی آغاز شد و تا کنون این  روند با بازداشت و ضرب وشتم دراویش ادامه داشته است ٬ به شکلی که با گذشت بیش از ۸۰ روز از آغاز آن، در یکماه گذشته نزدیک به ۵ تن از دراویش گنابادی ساکن کوار بازداشت شده و در حال حاضر مجموعا ۱۶ تن از دراویش گنابادی در زندان های ایران به سر می برند .

دوشنبه، آبان ۳۰، ۱۳۹۰

محکوميت شديد نقض حقوق بشر در ايران توسط سازمان ملل و پيوستن پارلمان اروپا به اعتراض های بين المللیسازمان ملل متّحد، ۲۱ نوامبر ۲۰۱۱، سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی – مجمع عمومی سازمان ملل متّحد دريکی از شدیداللحن ترین قطعنامه‌های خود تا به امروز، آشکارا ایران را به خاطر «موارد جدی، مداوم و مکرّر نقض حقوق بشر» محکوم کرده است.

صدور قرار ۵۰۰ میلیون تومانی وثیقه برای امیر اسلامی وکیل دراویش گنابادی


 
خانواده امیر اسلامی وکیل دراویش گنابادی از صدور قرار وثیقه ی ۵۰۰ میلیون تومانی برای وی خبر دادند .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ امیر اسلامی وکیل دراویش گنابادی که در تاریخ ۱۳ شهریور ماه به دعوت فرمانداری شهرستان کوار به همراه آقایان افشین کرمپور دیگر وکیل دراویش و غلامرضا شیرزادی استاد دانشگاه به آنجا رفته و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود ٬ پس از گذشت نزدیک به ۸۰ روز حبس در بند امنیتی زندان اوین هفته گذشته با تماس بازپرس پرونده با خانواده ایشان از صدور قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای وی خبر داده شد .

یکشنبه، آبان ۲۹، ۱۳۹۰

بازداشت سیمین گرجی شهروند بهایی ساکن قائم شهر


خبرگزاری هرانا - " سیمین گرجی " شهروند بهایی ساکن قائم شهر صبح روز شنبه ۲۸ آبان ماه پس از احضار و معرفی خود به ستاد خبری اداره اطلاعات شهرستان مذکور بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از قائم شهر، نامبرده پیش از این یک دوره محکومیت شش ماهه را به شکل انفرادی درزندان شهید کچویی ساری گذرانده است .
قابل ذکر است یک شهروند بهایی دیگراهل قائم شهر به نام " علی احمدی " که در تاریخ ۲۵ مهرماه بازداشت شده بود روزپنجشنبه ۲۶ آبان ماه به دادسرای انقلاب آورده شد که پس از تفهیم اتهام قرار بازداشت ۱۰ روز برای نامبرده مقرر گردید و سپس به زندان شهید کچوئی ساری منتقل شد .
بجز دو شهروند فوق الذکر یک شهروند بهایی دیگر ساکن قائم شهر به نام " پریسا بابایی " هم در بازداشت اداره اطلاعات قائم شهرمی باشد .

بازداشت یک شهروند بهایی در قائم شهر


خبرگزاری هرانا – یک شهروند بهایی پس از احضار به اداره اطلاعات قائم شهر بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از قائم شهر، ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه ۲۵ آبان ماه ماموران اداره اطلاعات قائم شهر پس از مراجعه به منزل علی احمدی، شهروند بهایی به دلیل عدم حضور وی در منزل، نامبرده را به اداره اطلاعات احضار می‌کنند.
این شهروند بهایی پس از دوبار حضور در ستاد خبری بازداشت و از آن زمان تاکنون اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.
قابل ذکر است منزل این شهروند بهایی در روز یک شنبه ۸ آبان مورد تفتیش قرار گرفت.
بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

جمعه، آبان ۲۷، ۱۳۹۰

احضار ۱۵ نفر از پیروان آئین یاری و تشدید فضای امنیتی در شهر صحنه


خبرگزاری هرانا – شب گذشته ۱۵ تن از شرکت کنندگان در مراسم سالگرد خلیل عالی‌نژاد در سال گذشته به اداره اطلاعات احضار و مورد تهدید و بازجویی قرار گرفتند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شهر صحنه کرمانشاه، نیروهای امنیتی با احضار ایشان از آن‌ها خواستند از برگزاری مراسم دهمین سالگرد سید خلیل عالی‌نژاد خودداری کنند.
سید خلیل عالی‌نژاد از بزرگان آئین یاری(اهل حق) بود که در ۲۷ آبان ماه سال ۸۰ شمسی در شهر گوتنبرگ سوئد به قتل رسید بر اساس رسوم چند ساله پیروان آئین یاری بر سر مزارش در شهر صحنه گرد هم آمده و یاد او را گرامی می‌دارند.

بازداشت پنجمین درویش از شهرستان کوار در یک ماه گذشته


خبرگزاری هرانا - روز چهاشنبه، ۱۶ نوامبر و برای پنجمین بار در یک ماه گذشته‌٬ یکی از دراویش گنابادی ساکن شهرستان کوار از توابع استان فارس، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور‌، صبح روز گذشته مهدی قنبری یکی از دراویش گنابادی ساکن کوار توسط نیروهای امنیتی بدون ارایه حکم قضایی در محل کارش بازداشت شد‌.
گفته می‌شود مدتی است که جو امنیتی در شهرستان کوار وجود داشته و تاکنون تعدادی از ساکنان کوار بازداشت و به زندان شیراز منتقل شده‌اند.
بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

تیراندازی لباس شخصی ها به سوی دو درویش در کوارقصد نیروهای امنیتی و لباس شخصی برای بازداشت ۲ تن از دراویش گنابادی ساکن کوار که با مقاومت این دو درویش ناکام ماند به تیر اندازی نیروهای امنیتی انجامید . در این حادثه کسی آسیب ندید .

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ ذبیح کرد پور و رضا پشتکار  دو تن از دراویش گنابادی ٬ عصر امروز ۲۶ آبان ماه در حالی که راهی حسینیه دراویش کوار بودند با برخورد نیروهای امنیتی و لباس شخصی به قصد بازداشت روبرو شده و می گریزند که نیروهای امنیتی در مواجهه با مقاومت این دو درویش و گریختن ایشان اقدام به تیراندازی می کنند . در این حادثه تیر نیروهای امنیتی به هدف اصابت نکرده و کسی آسیب نمی بیند .  

ابراز نگرانی خانواده های وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور پس از اولین ملاقاتوکلا و مدیران سایت مجذوبان نور بعد از گذشت ۷۵ روز از بازداشت ایشان ٬ برای اولین بار با خانوده های خویش ملاقات کردند . که با ابراز نگرانی تعدادی از خانواده ها از وضعیت بد جسمی و خطر شکنجه ایشان همراه بوده است . 

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ صبح امروز ۲۶ آبان ماه خانواده های وکلای دروایش و مدیران سایت مجذوبان نور آقایان رضا انتصاری ٬ امید بهروزی ٬ امیر اسلامی ٬ فرشید یداللهی ٬ افشین کرم پور  و  حمید مرادی با ایشان ملاقات کابینی داشتند  .

پنجشنبه، آبان ۲۶، ۱۳۹۰

اطلاعیه کمیته اقوام وملل -چهار برادر افشاری زندانی در خطر اعدام می باشند.


ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر 
احدي را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاري قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشري يا موهن باشد.
چهار برادر افشاری زندانی در خطر اعدام می باشند.

چهارشنبه، آبان ۲۵، ۱۳۹۰

دستگیری خانم پریسا بابائی


آخرین خبرها از ایران:
در ۱۲ آبان ۱۳۹۰ (۳ نوامبر ۲۰۱۱) حدود ساعت ۳۰:۱ بعد از ظهر، خانم پریسا بابائی طیّ بازرسی خانه های چهار بهائی در قائم شهر دستگیر شد. در ۱۱ آبان ۱۳۹۰ (۲ نوامبر۲۰۱۱)، مأموران لباس شخصی وزارت اطّلاعات به مادر خانم بابائی برگه ای مبنی بر احضار دخترش برای روز بعد به دفتر اطّلاعات آن شهر، ارائه کرده بودند.

یورش به خانه های سه بهائی


در ۳۰ مهر ۱۳۹۰ (۲۲ اکتبر ۲۰۱۱)، مأموران اطّلاعات خانه های خانم پریسا بابائی، خانم سیمین گرجی و آقای سامان ثابتی، از ساکنان قائم شهر، را کاملاً مورد بازرسی قرار دادند.
پیشتر گزارش شد که خانم سیمین گرجی پیرو احضار ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ (۲۶ آوریل ۲۰۱۰)، برای آخرین بار در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ (۵ مه ۲۰۱۰) در قائم شهر دستگیر شده بود تا شش ماه باقیمانده از حکم یک سال زندان خود را بگذراند. او برای بار اوّل در ۱۲مرداد ۱۳۸۴ (۳ اوت ۲۰۰۵) دستگیر و در ۲۶ شهریور ۱۳۸۴ (۱۷ سپتامبر ۲۰۰۵) با قرار وثیقه آزاد شد.

دادن پنج روز مرخصی موقت به آقای هومن بخت آور


مشهد: دادن پنج روز مرخصی موقت به آقای هومن بخت آور

به آقای هومن بخت آور ساکن مشهد که در ۱۲ مرداد ۱۳۸۹ (۳ اوت ۲۰۱۰) برای آغاز دوران محکومیت دو سالۀ خود زندانی شده بود، به مدّت پنج روز مرخصی موقت داده شد. او سپس به زندان بازگشت.

اصفهان: آزادی آقای فرشید بدخش، آقای نوید پروینی و خانم نگار سبحانیان با قرار وثیقه


در ۱ آبان ۱۳۹۰ (۲۳ اکتبر۲۰۱۱)، آقای فرشید بدخش (که پیشتر به اشتباه بهخش گزارش شده بود)، آقای نوید پروینی و خانم نگار سبحانیان، که همه در اصفهان زندانی شده بودند، با قرار وثیقه به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان (حدود ۹۴۰۰۰ دلار آمریکا) برای هر یک آزاد شدند.

اخبار کوتاه بهائیانرشت: یورش به ۱۶ خانه، ضبط مطالب مربوط به آئین بهائی و دستگیری سه بهائی
۲۴ آبان ۱۳۹۰ (۱۵ نوامبر ۲۰۱۱)
آخرین خبرها از ایران: در ۱ و ۲ آبان ۱۳۹۰ (۲۳ و ۲۴ اکتبر ۲۰۱۱)، خانه های متعلّق به ۱۶ بهائی در شهر رشت به صورت همزمان توسط مأموران اطلاعاتی مورد یورش قرار گرفت. مأموران وسایل شخصی مانند کامپیوتر، کتاب های بهائی، سی دی ها، عکس ها و اسناد شخصی را توقیف و خانم سوسن بادوام (فرهنگی)، خانم نادیا اسدیان (عبدالحمیدی) و خانم شیوا کاشانی نژاد (سمیعیان) را دستگیر کردند....

بازداشت یک درویش گنابادی در شهرستان کواربرای پنجمین بار در یک ماه گذشته ٬ یکی از دراویش گنابادی ساکن کوار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد .
 به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ صبح امروز ۲۵ آبان ماه  مهدی قنبری یکی از دراویش گنابادی ساکن کوار توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی در محل کارش بازداشت شد .
 در ادامه این گزارش آمده است ؛ فشار بر دراویش گنابادی ساکن کوار در ماه گذشته شدت یافته است به شکلی که علاوه بر بازداشت دراویش منطقه ٬ تفتیش و بازرسی منازل شخصی ایشان با اعمال خشونت و ایجاد رعب و وحشت توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی هنوز ادامه دارد .

اولین شماره هفته نامه مجذوبان نور منتشر شد


fb
آن شب که نیروهای امنیتی به روال و سنت چندین و چند ساله خویش بدون ارئه هیچ حکم قانونی و با اعمال خشونت همکاران سایت مجذوبان نور را بازداشت کردند گمانشان این بود دیگر دراویش گنابادی را بایکوت خبری کرده اند و سایت مجذوبان نور را تعطیل . زمانی که سایت را به حمله های سایبری بستند و در بازجویی ها به دنبال جان برکفانی بودند که با دستان خالی و با کمترین تجهیزات در برابر حمله ها مقاوت میکردند ٬ هنوز اینان خیال واهی از کار انداختن سایت را در سر داشتند و حمله های سایبری تا روزها ادامه یافت . دیگر اعضای سایت مجذوبان نور برای اطلاع رسانی در آن روزها از جان و مال خویش گذشته بودند ٬ با قرار گرفتن هر خبر بر خروجی مجذوبان نور اجبارا جای خود را عوض میکردند به شکلی که منازل ایشان توسط نیروهای امنیتی زیر و رو شده بود .

دراویش گنابادی عید غدیر را جشن گرفتند


جشن عید سعید غدیر خم با حضور حضرت آقای حاج دکتر نور علی تابنده مجذوب علیشاه قطب معظم سلسله نعمت اللهی گنابادی و مشایخ و مآذونین محترم و هزاران تن از دراویش و پیروان این سلسله ٬ صبح امروز در حسینیه امیر سلیمانی تهران برگزار شد .
 به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ حضرت آقای مجذوب علیشاه ضمن تبریک عید غدیر خم به همه شیعیان ٬ حق طلبان و محققین ٬ بیان داشتند : " این عید در واقع در نزد ما شیعیان ٬ عید تولد تشیع است ولی در نزد خداوند و بندگان خاصش محمد و علی مرحمتی است که به ما مردم عامی شده ٬ علی از روز خلقت جانشین پیغمبر بود نه امروز ٬ امروز خداوند به ما اعلام کرد . "
 ایشان در ادامه فرمودند :

اطلاعیه کمیته دفاع از حقوق پیروان ادیان:آزادی اندیشه، وجدان و مذهب از حقوق اولیه انسان است


ماده 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر
هر کس حق دارد که از آزادی فکر ، وجدان و مذهب بهره مند شود .این حق متضمن آزادی تغییر مذهب یا عقیده  و ایمان می باشد و نیز شامل تعلیمات مذهبی و اجرای مراسم دینی است .
هرکس می تواند از این حقوق یا مجتمعاً به طور خصوصی یا به طور عمومی بر خوردار باشد.

آزادی اندیشه، وجدان و  مذهب از حقوق اولیه انسان است

در ایران هیچگاه آزادی اندیشه، وجدان و مذهب به دلیل اصل دوازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وجود نداشته و ندارد.

سه‌شنبه، آبان ۲۴، ۱۳۹۰

هفتمین ماه بازداشت مریم جلیلی،‬ ‫شهلا رحمتی و‬ ‫میترا زحمتی سه نوکیش مسیحی در اوین


خانه حقوق بشر ایرانمریم جلیلی،‬ ‫شهلا رحمتی و‬ ‫میترا زحمتی سه نوکیش مسیحی که دو تن از آن‌ها محکومیت زندان دارند، هفتمین ماه بازداشت خود را در زندان اوین سپری می‌کنند.
مریم جلیلی،‬ ‫شهلا رحمتی و‬ ‫میترا زحمتی  سه نوکیش مسیحی هستند که در حدود هفت ماه پیش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.
به گزارش خانه حقوق بشر ایران شهلا رحمتی و میترا زحمتی که چندین ماه از زمان بازداشت را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرده بودند هر کدام به دو سال و نیم زندان محکوم شدند که این احکام در دادگاه تجدید نظر نیز به تأیید رسیده است.

یکشنبه، آبان ۲۲، ۱۳۹۰

اطلاعیه کمیته زنان- کانون دفاع از حقوق بشر در ایران (روز جهانی مبارزه رفع خشونت علیه زنان را گرامی می داریم)


ماده 1 اعلاميه منع خشونت عليه زنان

در اين اعلاميه، عبارت "خشونت عليه زنان" به معني هر عمل خشونت آميز بر اساس جنس است که به آسیب يا رنجاندن جسمي، جنسي، يا رواني زنان منجر بشود، يا احتمال مي رود که منجر شود، از جمله تهديدات يا اعمال مشابه، اجبار يا محروم کردن مستبدانه زنان از آزادي، که در منظر عموم يا در خلوت زندگي خصوصي انجام شود.

ماده 2 اعلاميه منع خشونت عليه زنان
تعبير خشونت عليه زنان بايد شامل موارد زير، اما نه محدود به اين موارد، باشد:
(آ) خشونت جسمي، جنسي و رواني که در خانواده اتفاق مي افتد، از جمله کتک زدن، آزار جنسي دختربچه ها در خانه، خشونت مربوط به جهيزيه، تجاوز توسط شوهر، ختنه زنان و ديگر رسوم عملي که به زنان آسيب مي رساند، خشونت در رابطه بدون ازدواج و خشونت مربوط به استثمار زنان،
(ب) خشونت جسمي، جنسي و رواني که در حوزه زندگی جمعی و اجتماع اتفاق مي افتد، از جمله تجاوز، سوء استفاده جنسي، آزار جنسي و ارعاب در محيط کار، در مراکز آموزشي و جاهاي ديگر، قاچاق زنان و تن فروشي اجباري،
(پ) خشونت جسمي، جنسي و رواني، در هر جايي، که توسط دولت انجام شود يا ناديده گرفته شود.

روز جهانی مبارزه رفع خشونت علیه زنان را گرامی می داریم

انتقال حمید مرادی به بند عمومی زندان اوین

hamid200-266
حمیدرضا مرادی از مدیران سایت مجذوبان نور ظهر امروز از سلول انفرادی بند امنیتی 209 به بند عمومی زندان اوین منتقل شد .
 به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ٬ حمید رضا مرادی از مدیران سایت مجذوبان نور پس از تحمل ۶۸ روز حبس در سلول انفرادی بند امنیتی، ظهر امروز ۲۱ آبان ماه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد .
گفتنی است ٬ این درویش گنابادی که مبتلا به بیماری قلبی می باشد ٬ روزهای گذشته را در وضعیت وخیم و نگران کننده ای به سر برده است .

انور مسلمی شهروند بهایی برای اجرای حکم بازداشت شد


خانه حقوق بشر ایرانانور مسلمی از شهروندان بهایی ساری، روز ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۰ برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله‌اش روانه زندان ساری شد.
انور مسلمی  پیشتر دو بار در دوم آذرماه ۱۳۸۷ و ۱۳ خرداد ماه ۱۳۸۸ دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته  و مدتی را در حبس موقت به سر برده بود.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران اتهام وی توسط قاضی پرونده “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است و در نتیجه این اتهام، وی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

احضار مجدد یک زوج بهائی به اداره اطلاعات در استان خوزستان


خانه حقوق بشر ایراننسرین شاعرزاده و شکرالله عزیزی، شهروندان بهائی ساکن استان خوزستان برای دومین بار توسط اداره اطلاعات به دادگستری شهرستان احضار و تفهیم اتهام شدند.
در پی تفتیش منزل شکرالله عزیزی، شهروند بهائی ساکن امیدیه، استان خوزستان، در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۰، روز سه شنبه ۱۰ آبان ماه اداره اطلاعات امیدیه، استان خوزستان، برای بار دوم شکرالله عزیزی و همسر ایشان را احضار نمودند و مورد بازجویی ۴ ساعته قرار دادند.