جمعه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۰

بازداشت یک شهروند بهایی در مازندران

خبرگزاری هرانا – وجیه الله گلپور، شهروند بهایی ساکن استان مازندران از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت شد. 

وضعیت آزادی های دینی درایران همچنان رو به وخامت است

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران به نقل از رادیو اروپای آزاد ، يک کميسيون آمريکایی در گزارش سالانه خود درباره آزاديهای دينی در جهان، با قرار دادن ايران در کنار کشورهايی که آزادی اقليت های مذهبی را به طور جدی نقض می کنند، تصريح کرده است: « شرايط آزادی های دينی و مذهبی در ايران، همچنان رو به وخامت است.

سه‌شنبه، اردیبهشت ۰۶، ۱۳۹۰

بهزاد ذبیحی ماهفروزکی، شهروند بهایی آزاد شد

خبرگزاری هرانا - بهزاد ذبیحی ماهفروزکی شهروند بهایی ساکن ساری با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

ممانعت از اعطای مرخصی به زندانيان بهايی زندان مشهد

خبرگزاری هرانا - ۹ شهروند بهایی ساکن مشهد (۵ زن و ۴ مرد) که در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند از حقوق یک زندانی محروم هستند.

اطلاعیه

جان انسان های عرب ایرانی در خطر می باشد

تجمع اعتراضی دراويش گنابادی در بيدخت در شمال شرقی ايران

گزارش‌ها حاکی است که دراويش گنابادی در شهر بيدخت در نزديکی گناباد در شمال شرقی ايران دست به تجمع اعتراضی زده‌اند. برخی از گزارش‌ها شمار تجمع‌کنندگان را  حدود  ۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند. 

پنجشنبه، اردیبهشت ۰۱، ۱۳۹۰

تعطیل کردن محل کسب یک شهروند بهایی در آبادان

خبرگزاری هرانا – محل کسب یک شهروند بهایی در شهر آبادان با اخطاریه اتحادیه فروشندگان و سازندگان، طلا و جواهر، ساعت، عینک آبادان تعطیل شد.

شهروند بهايی زندانی: مرتب تهدید و تحقیر می شوم

کمیته گزارشگران حقوق بشر - بهزاد ذبیحی ماهفروزکی، از شهروندان بهایی ساکن ساری، پس از گذشت ده روز از بازداشت دوم خود، سرانجام روز ۳۰ فروردین موفق شد با همسر خود ملاقات کند.

یکی از معممین اهل سنت در ایرانشهر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا - طی هفته‌های گذشته مولانا رحیم بخش اربابی، از معممین اهل سنت ایرانشهر توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده است. 

سه‌شنبه، فروردین ۳۰، ۱۳۹۰

تلاش ماموران اطلاعات سپاه برای نفوذ در بین مسیحیان ایرانی ساکن ترکیه

اطلاعات سپاه بعد از بازداشت بی دلیل مسیحیان ایران طی ماههای گذشته  ، اکنون در ترکیه در به در دنبال مدارک و سوژه هائی میگردد که به کمک آنها بتواند اتهاماتی را به محبوسین بی گناه مسیحی  نسبت دهد . 

اخبار منتخب هفته:گزارش از بازجویی و شکنجۀ وحشیانۀ 4 زندانی سیاسی در بند سپاه زندان گوهردشت کرج

گزارش زیر توسط زندانی سیاسی ارژنگ داودی که برای انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته شده است حاکی از شکنجۀ وحشیانۀ 4 زندانی سیاسی در بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان گوهردشت کرج است که در اثر این شکنجه ها زندانی سیاسی فرزاد مددزاده دچار ناراحتی شدید از ناحیۀ گوش گردید و علیرغم دردهای شدید، او و سه زندانی سیاسی دیگر از درمان محروم هستند.

یکشنبه، فروردین ۲۸، ۱۳۹۰

پیمان قیامی شهروند بهایی ساکن کرمانشاه آزاد شد

خبرگزاری هرانا - پیمان قیامی شهروند بهایی ساکن کرمانشاه که در تاریخ ۱۹ فروردین ماه جاری توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در کرمانشاه بازداشت شده بود، آزاد شد.

آرتین غضنفری، عکاس خبری و شهروند بهایی به زندان اوین بازگشت

آرتین غضنفری عکاس خبری و شهروند بهایی، امروز شنبه ۲۷ فروردین‌‌ماه ۱۳۹۰ خود را برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله اش به زندان اوین معرفی کرد.

انتقال بهزاد ذبیحی شهروند بهایی به زندان تنکابن

خبرگزاری هرانا - بهزاد ذبیحی ماهفروزکی شهروند بهایی ساکن ساری که در روز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه پس از احضار به اداره اطلاعات بازداشت شده بود در پی یک اقدام عاجلانه در روز چهارشنبه ۲۴ فروردین از بازداشتگاه ساری به زندان تنکابن منتقل گردید.

شنبه، فروردین ۲۷، ۱۳۹۰

احضار یک درویش گنابادی به اداره اطلاعات قوچان

خبرگزاری هرانا - در روزهای اخیر و در پی بازداشت ظفرعلی مقیمی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی توسط ماموران امنیتی شهرستان قوچان، یک درویش دیگر نیز به اداره اطلاعات این شهرستان احضار شده است. 

آزادی موقت دو تن از نوكیشان مسیحی از بازداشتگاه كرمانشاه

به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز» سه تن از نوكیشان مسیحی كه در پی هجوم ماموران امنیتی به یك كلیسای خانگی در كرمانشاه بازداشت شده بودند، دو تن از این افراد پس از ۲۵ روز بازداشت در روز شنبه مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۰ ( ۹ اپریل ۲۰۱۱) با پرداخت وثیقه آزاد شدند.

چهارشنبه، فروردین ۲۴، ۱۳۹۰

عدم رسیدگی به پرونده یکی از دراویش گنابادی

خبرگزاری هرانا - روز دوشنبه، بر اساس احضاریه دادگاه انقلاب الشتر‌، "حمزه ملکشاهی"‌ از دراویش نعمت‌الهی گنابادی به همراه پنج تن از وکلای خود در این دادگاه حاضر شدند اما رئیس دادگاه اعلام کرد که همزمان جلسه اداری دارد و نمی‌تواند جلسه محاکمه را تشکیل دهد.

مهدی فروتن از نوكیشان مسیحی، موقتا از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا - مهدی فروتن از نوکیشان مسیحی پس از ۱۰۵ روز بازداشت در زندان اوین، عصر روز شنبه ۲۰ فروردین ماه، با تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد. 

بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا - ماموران اطلاعات صبح امروز ۲۴ فروردین ماه هشت نفر از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی در شهرستان‌های بیدخت، قوچان و گناباد را همزمان بازداشت کردند.

موج دین گریزی درمیان ایرانیان بویژە پناهجویان ایرانی

این پناهجویان کە روزی مسلمان بودەاند آنگونە کە خود اظهار می دارند از ظلم و ستم حاکمان جمهوری اسلامی بە ستوە آمدە و اکنون یا دین در زندگی آنها هیچ نقشی ندارد یا اگرهم داشتە باشد آن نە مذهب رسمی کشور جمهوری اسلامی بلکە «کیش نوی»است کە بە آن گرویدەاند.

سه‌شنبه، فروردین ۲۳، ۱۳۹۰

گزارش نقض حقوق پیروان ادیان (بهمن 89)


آنچه در زیر می آید بخش کوچکی است از موارد نقض گسترده، مستمر و برنامه ریزی شده حقوق اقلیتهای مذهبی کشورمان توسط رژیم جمهوری اسلامی در بهمن 1389.

اطلاعیه

 
 
جان هزاران انسان در شهر اشرف در خطر و در حال معامله می باشد  

یورش ماموران به منزل یک دانشجوی بهايی دیگر در ساری

خبرگزاری هرانا - صبح روز شنبه بیستم فروردین ماه، ماموران امنیتی به منزل "درسا سبحانی" شهروند بهایی ساکن ساری جهت بازداشت وی مراجعه کردند.

سه‌شنبه، فروردین ۱۶، ۱۳۹۰

اخراج استاد دانشکده حقوق بخاطر وکالت از دراویش


سايت مجذوبان نور: آقای احسان اله حیدری وکیل پایه یک دادگستری و عضو تمام وقت و رسمی هيأت علمي دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد به دستور وزارت اطلاعات ، به دلیل درویش بودن و وکالت از دراویش گنابادي درمراجع قضائی ، اخراج شد.

دوشنبه، فروردین ۱۵، ۱۳۹۰

جمعه، فروردین ۱۲، ۱۳۹۰

اخراج دو نفر از کارگران شرکت ریسندگی کرپ ناز کرمانشاه

خبرگزاری هرانا - دو نفر از تکنسین های شرکت رسیدگی کرپ ناز کرمانشاه به دلیل داشتن عقاید "آیین یاری" توسط حراست این شرکت از کار اخراج شدند.

آمريکا افزايش احکام زندان رهبران بهایی در ايران را محکوم کرد

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، روز پنجشنبه ازافزايش حکم زندان رهبران بهايی ايران به ۲۰ سال «عميقا» ابراز تاسف کرده و آن را محکوم کرده است.